Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mayıs '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
228
 

Kuyruklu türban ve Elizabeth vesaire...

Kuyruklu türban ve Elizabeth vesaire...
 

Diana,asi prenses!


Anayasa Mahkemesi Başkanvekili’ Ali Osman Paksüt’ün “ iki aydır dinleniyorum” şüphesi Ankara’yı karıştırdı.

Doğrusu AKP’ye açılan kapatma davası ile eş zamanlı olması dikkat çekici, Adalet Bakanının da “konunun enine boyuna incelenmesi gerektiği” yönünde açıklaması dikkate alınmalı.

Türkiye siyasetinde, bürokrasisinde geçmişe bakıldığında kendini “Devlet görevlisi” değil de iktidarın memuru gören örneklere rastlamak olasıdır. Neyse şeffaflık, demokrasi, hukukun üstünlüğü egemen olmadıkça böylesi olaylar görülmeye devam edecektir. Çok zorda kalınırsa bir iki bürokratın bileti kesilir olay kapanır.

***

Yılın Bakanı ödülü alan Kemal Unakıtan’a ödülü veren kuruluşun (Banker dergisinin) sponsorunun Citibank olduğu ortaya çıkmış.

Normal diyebiliriz. Sponsor, finansör vb. yadırganmıyor artık zamanımızda.

Olayı ilginç kılan Unakıtan’ın daha koltuğuna ısınmadan Citibank’ın 3 milyar dolarlık vergi borcunu silmiş olması.

Gensoru meclise verildi bile.

***

Her şeyin bedeli var derken dışlanmışların Müslüm babası, boşuna demiyor her halde.(Burada gülünecek…)

***

Çin’de oluşan deprem felaketinin bilançosu ortaya çıktıkça tablo ağırlaşıyor. Gelen haberlere göre rüşvet yüzünden sağlam yapılmayan binalar ölüm oranlarını oldukça yükseltmiş.

Anlaşılan memleketimizi çin malları istila ederken bizimkiler de rüşvet kültürü ihraç etmiş.

***

Kan davası yüzünden 14 yaşındaki kızını isteyen hasımlarını şikayet eden vatandaş medyadaydı. Devlete sığınan vatandaşın yüzü, zavallı kızın bahtı gülecek mi!

***

Kraliçe Elizabeth memleketimizde biraz uzunca sayılabilecek AKP’ye destek ziyareti yaptı. İngiliz Memed’in de katkısı vardır. Ancak şu berbat dünyada her türlü senaryoyu yazan İngiltere ve uygulayıcısı Bush’un memleketi’nin bu destek karşısında hangi ödünleri kopardığını öğrenmek için, sabırla bekleyeceğiz ellerimiz şakağımızda düşünen adam pozlarıyla.

***

Gül’ün papyonunu beğenmeyenler eşinin elbisesine ve de kuyruklu türbanına takılıp durdular. Ne kadar Osmanlı filan durduğundan dem vuran kalemler de dikkatlerden kaçmadı.

Emine hanım’ın “ Aslında orada ben olacaktım” dercesine yorumlanan katılmayışı Erdoğan’ın “ Halk’ı” , Gül’ün ise devleti temsil ettiği ve de papyon yerine kıravat takan Erdoğan “Devrimci, halk adamı” kıvamında yazıldı…

***

Adana’da 1500 kişi ile yapılan AKP ‘nin Erdoğanlı mitingi halkın bir muhasebe yaptığının işareti sayılır mı, doğrusu bilemem. Ve de bu kez ertelenen “deli dumrul yasaları”, gittikçe artan hayat pahalılığı, yerel seçimlerde gerçekten memlekette demokrasi olduğunu ve de demokrasiyi yaşatacak olanların onurlu bireylerden oluştuğunu gösterir mi? Kim bilir..

***

İsmet Berkan’ın Radikal’de döşediği manşet gazetecilik açısından başarılıydı. Dikkat çekti çekmesine de Özkan’ın tv’den “Köpek, alçaklar vs..!”, sıkıldım, yazık...


***

Aman ! Ensenize mukayyet olun, densizin biri şaplatmasın!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1114
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 825
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster