Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Şubat '11

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
975
 

Kuzey Afrika ve Orta Doğu'da neler oluyor? Moskova Havaalanı neden Bombalandı? Batı'nın Hedefleri

Kuzey Afrika ve Orta Doğu'da neler oluyor? Moskova Havaalanı neden Bombalandı? Batı'nın Hedefleri
 

Mısır'ın fitilini Moskovada ki Terörist çekti...


Batı'nın hedefleri; Moskova havaalanı neden fitil oldu?

Tunus ve Mısır liderlerini ve yaptıkları zulumleri asla sevmedim sevemezdimde. Kuzey Afrika'da Batı'nın yıllarca taşeronluğunu yapan ve artık kullanım tarihleri (Rusya ile anlaşmalar yaptıkları için ) dolan bu liderler teker teker Batı tarafından tasfiye edilmekte. 

Neden şimdi? 

Çünkü BATI, özellikle ABD, Britanya ve AB bu bölgede 11 Eylül'den sonra en sevimsiz ülklerdiler, halklar Batı'dan ve değerlerinden ikiyüzlülüklerinden nefret etmekteydi. 

Batı adına buralarda yer alabilen tek ülke Türkiye idi. Türkiye Ortadoğu'da tek başına çok ciddi bir oyuncu idi fakat Rusya ve İran etkinliği bölgede kendini daha çok hissettirmekteydi, artı pragmatist ve denge politikları uygulayan Türk siyasetinden ve onun temsil ettiği Batı değerlerinden yeterince memnun değildi müttefiklerimiz. 

Türkiye'nin daha da güçlenmesi ve kendi adına bişiler yapması bağımsızlığa geçiş süreci Batı'nın istediği bir şey değildi. Türkiye kendi bağımsız politikalarını uygulamaya daha da yakındı. Rusya ve İran artı Çin'in bölgede aktif rol oynamaya başlaması ekonomilerinin engellemelere rağmen ( Sars, ambargo, havaalanı bombalamaları vs şeytani tuzaklara rağmen) / Rusya Mısırla çok ciddi anlaşmalar imzalamıştı, Yemenle de aynı anlaşmaları imzalamıştı/ bu Batı'yı korkuttu. ABD ve AB ekonomileri gittikçe artan bir oranda geriye gitmekte. Bunun en büyük sebebi, sadece Çin'in yükselmesi değil. 11 Eylül'de Batı oynarken çulunu yırtması olmuştu. Zira El Kaide ne kadar samimi müslüman olduğunu Gazze'de ki katliamlardaki sahte tutumlarıyla ortaya çıkmıştı bile...

Tüm müslüman ülkeler, ezilen uluslar kendilerine dayanabilecekleri güçlü müttefik olarak Çin'i, Venezuellayı, özellikle Rusya'yı ve Türkiye'yi seçmeye başladılar. 

Dünyanın en önemli bölgesi Ortadoğudur, buraları sömüremeyen; Dünyada Kültür, askeri, siyasi, ekonomik hegomonya kuramaz. Kürt sorunu ve kartı işte bu noktada bu emperyal hedeflerden bağımsız düşünülemez...

İşte bu yüzden Önce Moskova'da Batı taşeronu aptal teröristlere bomba patlattırıldı. Bu Ortadoğu'da Batı hesabına çalışan binlerce Terörist'den biri sadece. Afaganistan'da Cehşullah, İran'da Halkın Mücahitleri, Ortadoğu'da El Kaide gibi örgütler Batı'nın eli kanlı kukla ve maşalarıdır,  

Yemen'e, Mısır'a, Libya'ya ( Anlaşmalar imzalayıp Batı'ya yanaşmasaydı Suriye'ye) büyük darbeler indirecek Batı. 

Ezilen Ülkelerin Batı'nın işine gelmeyen Rusya Federasyonu ile imzaladıkları anlaşmaları burnundan getirecekler. Hedef Ortadoğu'da Rusya, Çin ve uzun vade de Türkiye'dir. 

Gerisi Masaldır, yemeyin sayın okurlar..... 

Saygılarımla 

Ayhan Özcimbit 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3643
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster