Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Şubat '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
304
 

Kuzey Irak harekatı

Ordumuzun K.Irak'ta yaptığı harekat devam ediyor...Tüm TSK üst yönetimi bu konuyla meşgul olduğu için geride kalıp yangelip yatan bazıları ortalığı boş bulup rahatça konuşuyorlar..

Neyse konumuz bu değil, bu sabah televizyonda haberleri izlerken ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in “Irak’ın kuzeyindeki askeri operasyonun süratle bitirilmesi, bir ya da iki haftadan fazla sürmemesi gerektiğini” Türk yetkililerine söyleyeceğini öğrendim. Bu muhterem ayrıca "sorunların çözümü için ekonomik ve siyasi girişimlere yönelinmesi çağrısında bulunacağını" da belirtiyor..Öte yandan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tom Casey, Türk liderlerinin, terör örgütü PKK sorununun çözümü yönünde en uygun çözümleri geliştireceğine Washington’ın güveninin tam olduğunu söylemiş...Aman neyse...

Hani buyrun buradan yakın diye bir sözümüz vardır Türkçemizde ya...tam buraya uyuyor...Ya kardeşim, sen Amerika olarak Irak'ı resmen işgal ettin (onlar işgal yerine demokratikleştirme diyorlar, yersen)..yıllardır buradasın, milyonlarca insan senin yüzünden öldü, ölmeye devam ediyor...Ben ülkemizi savunmak adına...zaten "işim bitince çıkacağım" da diyerek harekat yapıyorum, adam utanmadan 1-2 haftadan fazla sürmesin diyebiliyor..Ayrıca yazmadım, bir de şayet harekat uzarsa Amerika istihbarat desteğini de keser deyip kendince aba altından sopa gösteriyor.

Ben işin başından beri, bu harekat öncesi ve süresince Amerikan desteği alınmasını eleştirenlerden biri olarak, adamın bu lafını duyduğumda düşüncelerimin teyit edildiğini üzülerek aklımdan geçirdim..Yine Türkçemizde "başkasının gözlüğü(!) ile gerdeğe girmek" diye burada ifade edebileceğimiz bir güzel deyişimiz vardır, burada da bu hesap...Başkasının vereceği istihbaratla harekat yapılıyorsa bu adamlar maalesef bu lafı söyleme hakkını kendilerinde görüyorlar.

Bence doğru düzgün bir ülkede biri bu adama hemen hakettiği cevabı vermelidir ama bu topraklarda uzunca bir süredir bu tip kişilikli cevaplar göremiyoruz maalesef.

Bu konudan gayrı...ülkede bu kadar olağanüstülük varken, birileri maalesef "türbana özgürlük" ve "savaşa son" sloganları ile fırsatçılık peşinde...Tek yumruk olmamız gerekirken...ya sabır ya...

Bazen böyle insanların bulunduğu bir yerde yaşamaktan utanıyorum diyesim geliyor ama neyse ki bunların azınlık, vatansever Türk Ulusunun çoğunluk ve ülkenin gerçek sahibi olduğunu hatırlayarak bu adamlara her zaman yaptığım gibi içi boş varil, o nedenle sesleri çok çıkıyor muamelesi yapmaya devam ediyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 787
Kayıt tarihi
: 22.08.07
 
 

40 yaşındayım. Bankacılık sektöründe çalışıyorum. Bankacılık, finans, ekonomi ile mesleğim gereği il..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster