Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Fotoğraf makinesiyle, gazetelerle, dergilerle içiçe yaşıyorum. Takım elbise ve kravatlı camiadanım. Canının istediğini üzerine giyip işe gidenlere imrenerek bakanlardanım yani.. Fotoğraf çekmek hayatımı tütsülendiren tatlardan birisi.. Kaligrafi de... Şu aralar bildiğim bütün sözcükleri havaya attım, yere düştüğünde kırılm..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Ab-i Hayat

En çok asimetrik hayat metaforuna takılı kaldım. Bunu anlatabilmek için sayfalarca yazılar yazmıştım. İki sözcüğü nasıl bu kadar genişletebildin de, kocaman bir yanılsamayı içine sığdırabildin böyle.. Bir şeyi öğrenmek güzel şey, senden öğrenmek daha da güzel..

30 Ağustos 2013 22:31
Aşk bi' su döngüsü

Aşkı dizelerde güzel inşa etmişsiniz. Temeli sağlam olduğu için, birkaç katlı olmasına rağmen başı göklere değen bir gökdeleni andırmış. Bir kez de sizden alt alta değil yan yana gelmiş cümlelerde aşkın serüvenini dinlemeyi isterdim. Yüreğinize sağlık.

29 Ağustos 2013 20:48
Hayal 'Kırık' ları

Bir filmde geçer bir repliği anımsadım. Galiba Copying Beethoven'dı. "Hayaller harika oldukları kadar tehlikelidirler; belki de tehlikeli oldukları için harika görünürler" diyordu. Gerçekten doğruymuş. Hayal kurmak, tek can ile oynadığın bir oyun gibi. Kazanmazsan, o bahsettiğin silah patlıyor birden. Artık hayal kurmamaya başlıyorsun. Benim gibi. Güzel denemeydi. Tebrikler.

15 Ağustos 2013 19:27
 
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 115
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 4240
Kayıt tarihi
: 16.09.08
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster