Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Temmuz '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
732
 

Lanet olsun sana!!!

Lanet olsun sana!!!
 

Büyük bir gürültü duydular. Toz duman kaplamıştı her tarafı. Yangın alevleri başlamış, hızlanmış, kafası gövdesinden ayrılmış bedenler alev almaya başlamıştı. Kendisinin o an "Yeter" diye bağıracak gücü kalmamış, "Neden?" diye sormasını beceremeyecek kadar dilini toparlayamış, büyük bir şaşkınlıkla patlamayı izliyordu.

Midesi yanıyordu ama gördüğü manzaradan dolayı değildi. Bunu biliyordu. Korku filmlerinde daha beterlerini izlemesine rağmen midesi bulanmazdı böyle şeyler için. Nedeni insanın insana işlemiş olduğu bu canilikten, cehaletten kaynaklanıyordu. Korku filmi benzetmesini yadırgadı sonra. "Bu manzara gerçek!" diyordu içinden bir filmden ibaret olmasını, kendi kendini yanıltmasını, dünyada istediğin tek önemli şeyin şu an gözlerinin onu yanılttığı düşüncesine sarılabilmekti.

Yanık bedenlerin kokusu geliyordu. İğrenç bir koku hakimdi çevreye. Kimse böyle bir ölümü haketmezdi.

"GİT!!!" diye bağırıyordu içindeki ses. "KAÇ!!!" diyordu. Ama nafile donmuş gibiydi. Bütün hislerini kaybetmişti. Çakılı kalmış gibi olan biteni; erimeye başlayan bedenlerin iğrenç kokularına aldırmadan, gördüklerini kabus olacak kadar dehşet olmayacağının ayrımına vararak, parçalanmış, kol, bacak ve kafaların pişmesini izliyordu.

Etrafta kaçışanları sesini bile duymuyordu. Pişirmek! İnsan etini telef etmek! Kitap okumasını çok sevdiğinden Ortaçağ Avrupasında verem mikrobunun diğer yaşayan insanlara geçmemesi için sokaklara büyük delikler açılıp, ölüler biriktikten sonra yakıldığını biliyordu. Ama böylesine şahit olmak; şahitliği istemediği halde, gözlerinin kör olmasını bile arzu ediyordu. Onun için sadece şu an vardı artık, bunu çok iyi biliyordu.

Yangın ve patlamanın hipnoz etkisinden sıyrıldı bir an. O anda; unutulmuş, gözleri ağlamaktan şişmiş 5 yaşlarında bir oğlan çocuğu ilişti gözüne. Yüzü kıpkırmızı yanıyordu çocuğun. Etraftaki bağrışmaları, çığlıkları, ağlama seslerini yeni işitiyordu. Halbuki yıllardan beri bu görüntüyü seyrediyor gibiydi.

Herkes kaçışıyor, "İMDAT!!!" diye bağrışıyordu. Analar çocuklarını kaybetmişti. Herkes panik içersinde, herkes birilerine bakınıyor, sevdikleri ve yakınlarını bulmaya çalışıyordu.

Kendisi kıpırdayamıyordu. Hissizlik!

Etrafı dinliyordu şimdi de. Gecelerindeki sessizliği dinlemeyi, şu anı yaşamamayı ne çok isterdi.

İtfaiye, ambulans sesleri birbirine karışmıştı. "Patlama olalı ne kadar olmuştu ki?" diye düşündü. Bilemiyordu. O sadece arkadaşına uğramak için gelmişti. Ama kaçta geldiğini, saatini hatırlayamıyordu.

İnce bir yağmur başladı. Dünya ağlıyordu. Yağmur onun hiç hep dünyanın gözyaşları olmuştu. Anlık bir rüzgar esti hafiften. Saçları dağılmıştı. Problem değildi saçları. "Keşke ağlayabilsem..."

Elleriyle saçlarını geriye attırırken yüzüne değen ellerine ıslaklık değmişti. "Yağmur..."

Yağmur değildi ıslaklığın nedeni farkında değildi ağlıyordu...

TERÖRE LANET OLSUN!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sadece parmaklarınızla, düşüncelerinizle değil kalbizinle yazmışsınız ve aynı şekilde her satırınız kalbimin içine doldu.. Hüzünlendim birkez daha... Evet " Lanet Olsun Onlara, Teröre Lanet olsun"... Yüreğinize sağlık, sevgi ve saygılar...

Demet 
 31.07.2008 16:26
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Sevgi ve saygılar benden.  31.07.2008 16:53
 

Öncelikle "Güvenilir Üye"liğini kutluyorum. gece yarısını geçen bir zamanda, saat 02:00'de yayına girdiğine göre "Güvenilir Üye" olmuşsun. Bana güvenmemekte devam ediyorlar. Pis teröristlerin, hunharca cinayetini dile getiren yazın çok güzel, ellerine sağlık. Bir haber gibi değil de edebî şekilde yazmışsın. Bu da yazını daha güzelleştirmiş. Saygı ve sevgilerimle.

Mustafa Mumcu 
 30.07.2008 19:40
Cevap :
Teşekkür ederim yazım hakkındaki düşünceleriniz için. Güvenilir üye olmam konusuna gelince kimse bana haber vermedi, sözleşme filan da görmedim. Bir ara ben de şüphelenmiştim ama sanmıyorum. Bazı yorumlara cevabım anında yayına girmiyor. Bana güveneceklerini sanmıyorum kısaca. Sevgi ve saygılarımla.  31.07.2008 10:02
 

Lanet olsun Teröre...

Sami Murat 
 30.07.2008 19:24
Cevap :
Teşekkürler...  31.07.2008 9:59
 

İnşallah yapanlar da aynı insanlar nasıl öldüyse aynı şekilde can versinler diyorum,ALLAH hepsini kahretsin,Bu terör belası biz Türkiyeliler birlik olmadıkça daha çok artacak,Şimdi birlik zamanı hepbirlikte kenetlenmeliyiz,ben bir birey olarak böyle düşünüyorsüm hep birlikte o namussuz Teröristeler kendimizi ezdirmemeliyiz,,Terörü şiddetle kınıyorum,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,sizede sevgiler arkadaşım,,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 30.07.2008 12:17
Cevap :
değerli yorumuna çok teşekkür ederim alyoşacığım. teröre lanet olsun. Kucak dolusu sevgiler sana ve güzel izmir e!  30.07.2008 17:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 128
Toplam yorum
: 388
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1139
Kayıt tarihi
: 23.11.07
 
 

Herkes gibi yazar, çizerim. Dünyamı boyarım hepsi bu!..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster