Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ağustos '18

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
15047
 

Lanetli Bebek Annabelle'in Gerçek Öyküsü

Lanetli Bebek Annabelle'in Gerçek Öyküsü
 

Annabelle filmi Korku Seansı (The Conjuring) filminin tanıtıcı ön filmidir.
 
Korku seansı filminde, paranormal olayları araştıran Ed ve Lorraine Warren şeytani ruh tarafından ele geçirilmiş bebek olan Annabelle'i araştırırlar.
Annabelle filminin hikayesi yaşanan olaylardan alınmıştır.
 
Korku seansının korkunç sahnelerinin çoğunda şeytani ruhlar tarafından ele geçirilmiş oyuncak bebek Annabelle vardır. 
 
Lanetli Bebek Annabelle Gerçekte Nasıl?
Yönetmen James Wan tarafından çekilen Korku Seansı filminde, lanetli oyuncak bebek Annabelle'in gerçek hali değiştirilerek daha korkunç bir hale getirilmiştir.
Aslında lanetli Annabella bebek 1900lü yılların başında üretilen Raggedy Ann Doll bebeklerinden biridir. Bu şu demek oluyor, filmdeki korkunç görüntüsünün aksine Annabella bebeği gerçekte sevimlidir :)
 
Şimdi dilerseniz size filmlere konu olmuş lanetli bebek Annebelle'in gerçek öyküsünü anlatayım.
 
Annabelle Gerçek Hali
 
1970'te annesi kızı Donna 'ya hediye olarak oyuncak bir bebek alır. (Annabella bebeği) Fakat aile fakir olduğundan annesi hediyeyi ikinci el eşyaların satıldığı bir dükkanından alır. Donna yatılı olarak liseye devam etmektedir ve Angie adında bir oda arkadaşı vardır. İlk başta her ikisi de bebeğin özel olduğunu düşünmezler. Fakat zaman geçtikçe oyuncak bebek Annabelle'in kendi kendine hareket ettiğini fark ederler.
 
İlk başta oyuncak bebeğin hareketleri göze çarpmaz. Bebeğin duruş pozisyonu değişse de bu tarz şeyler gözardı edilir, çünkü bebek konulduğu yerden öne arkaya yatabilir veya düşebilir diye düşünülür. Ama bebeğin ev içinde yer değiştirmeleri gittikçe artar ve birkaç hafta içinde artık oyuncak bebek belirgin olarak sürekli yer değiştirmeye başlar. Öyle ki kızlar Annabelle’i Donna’nın yatağı üzerine bırakıp dışarı çıkıyorlardı ama eve geldiklerinde Annabelle’i kanepede buluyorlardı.
 
Arkadaşları Lou onların oyuncak bebeğinden nefret ediyordu. Onda tamamen kötü şeytani bir şeyler olduğunu düşünüyordu. Ama kızlar şeytan, cin vb… gibi şeylere inanmadıkları için olanları hep görmezden gelip olanların mutlaka mantıklı bir açıklamasının olduğunu düşünüyorlardı.
 
Lanetli Bebek Annabelle Gerçek Hali
 
Çok geçmeden Annabelle ‘in davranışları daha da tuhaflaşmaya başlar. Donna evde parşömen kağıt üzerine yazılı mesajlar bulmaya başlar. Mesajlar “Yardım et bize” ya da “Lou ’ya yardım et” şeklinde oluyordu. İşin daha da ürkütücü kısmı evde kimsenin eski parşömen kağıdının olmamasıydı. Peki nerden geliyordu bu kağıtlar?
 
Olaylar böyle devam eder. Bir gece Donna eve döndüğünde Annabelle ‘i yatağında eli kanlı bir şekilde bulur. Kan veya kırmızı renkte bir sıvının bebeğin içinden geldiğini görür. Artık bu kadar yeter diyen Donna sonunda bebeği medyuma götürmeye karar verir.
 
7 Yaşında Ölen Küçük Kız Annabelle Higgins
Medyum oturup oyuncak bebeği kucağına alır ve anlatmaya başlar. Kızlara, bu apartman inşa edilmeden çok önce buralarda bir mülk olduğunu söyler. 7 yaşında Annabelle Higgins adında bir kızın bu mülkte ölü bulunduğunu fakat ruhunun burada kaldığını ve kızların eve getirdiği oyuncak bebeğin bu ruh tarafından ele geçirildiğini söyler. Daha sonra medyum, oyuncak bebeğin içine girip onu ele geçiren Annabelle ’in Donna ve Angie’yi güvenilir bulduğu için onlarla kalmak istediğini çünkü kendini bu şekilde güvende hissettiğini söyler. Merak edenler için Annabelle Higgins'in fotoğrafını gösterelim. (Sağ alt köşedeki sevimli kız)

Annabelle Higgins Gerçek Hali

Tatlı ve anaç karakterde olan bu hemşirelik bölümü öğrencileri Annabelle‘in yanlarında kalmalarına izin verirler. Fakat bu karardan sonra hayatları artık cehenneme döner. Lou kötü rüyalar görmeye başlar. Öyle ki rüyalarında Annabelle, o uyurken bacaklarının altında belirip göğsüne oradan da boğazına hareket edip Lou'yu boğmaya çalışır. Uyandığında ise sanki gerçekten biri boğazını sıkmış gibi başına giden kan akışını hisseder.
 
Birkaç gün sonra Lou ve Angie evde gezi planı yaparken yukarıdan sesler duyarlar. Ses Donna’nın odasından gelmektedir ve tahte parke gıcırdamasından odada birinin olduğunu ve hareket ettiğini anlarlar. Lou ve Angie tas gibi kesilmişlerdir. Kendine geldikten sonra Lou içerideki davetsiz misafirin kim olduğunu anlamak için Donna’nın odasına çıkar ve içiriden gelen hışırtıları dinledikten sonra hızlıca kapıyı açar fakat içeride kimse yoktur. Her şey olması gerektiği yerdedir tek bir şey hariç Annabelle… Donna’nın yatağı üzerinde olması gereken oyuncak bebek Annabelle odanın bir köşesinde yüzü kapıya dönük şekilde duruyordur.  Annabelle’e yaklaşmak isteyen Lou ona doğru giderken ensesinde bir sıcaklık hisseder birinin tam arkasında ona doğru dönük bir şekilde durduğu hissine kapılır ve arkasına döner fakat kimse yoktur, oda bomboştur. Lou aniden göğsünde bir ağrı hisseder. T-shirtüne baktığında t-shirtün pençesi olan bir şey tarafından yırtıldığını görür ayrıca göğsündeki çiziklerin yanı sıra derisinin de bir parça yandığını fark eder ve bunu Annabelle’in yaptığını düşünür.

Annabelle Bebeği

İlginç bir şekilde Lou'nun vücudundaki yanık ve çizikler hemen iyileşmeye başlar, öyle ki 2 gün sonra derisinde bir iz bile kalmamıştır. Bir şeylerin ters gittiğinin farkına varırlar ve rahibi ararlar. Rahip gelmeyi reddeder ve onlara, bu tarz paranormal olaylar üzerinde çalışan Ed ve Lorraine Warren’i yönlendirir.
 
Ed ve Lorraine Warren ile Şeytan Çıkartma Ayini
Ed ve Lorraine’in olay yerine gelmesi uzun sürmez. Olayın neden kaynaklandığı ile ilgili araştırmaya başlayan çift bir sonuca ulaşırlar. Onlara göre ortada bir hayalet yoktur, insan olmayan şeytani bir ruhun Annabelle bebeğinini sahiplenmiştir. Fakat Ed ve Lorraine uyarırlar, bebek şeytani ruh tarafından ele geçirilmemiştir. Şeytani ruhaların canlı olmayan şeyleri ele geçirmediklerinden sadece insanları ele geçirmeye çalıştıklarından bahsederler. Kötü ruhun Annabelle’i sadece durumu manipüle etmek için kullandığını ve şeytani ruhun asıl ele geçirmek istediği şeyin Donna’nın ruhu olduğunu söylerler.
 
Bu durumdan kurtulmak için Warren’lar eve bir papaz çağırırlar. Papaz şeytan çıkarma ayinini (exorcism) yaptıktan sonra şeytanı Annabelle bebeğinin içine hapsederler. Sonrasında Ed ve Lorraine Warren, kötü ruhu içine hapsettikleri oyuncak Annabella bebeği ile evlerine doğru yola çıkarlar. Ed otoban yolundan gitmemeleri gerektiğini düşünür çünkü bavuldaki Annabele oyuncak bebeğine hapsolmuş şeytanın rahatlıkla onların arabasını otobandaki süratli arabalardan biriyle çarpıştırabilirdi. Bu yüzden tali yoldan gitmeye karar veren Warren’lar direksiyon kitlenmesi, motorun tekleyerek çalışması ve frenlerin tutmaması gibi birtakım sorunlara rağmen eve varırlar. Ed hemen bavulu açar ve Annabelle bebeği üzerine kutsal su serper.
 
Ed ve Lorraine Warren Annabelle'i Kilitli Bir Kutunun İçine Koymaya Karar Veriyor

Ed ve Lorraine Warren

Ed yaptığı işlem sonrası her şeyin bittiğini düşünür fakat çalışma masasının yanına koyduğu oyuncak bebek yerden bir miktar yükselmeye başlar, bu olay birkaç defa daha tekrarlandıktan sonra biter ve Annabelle bir süre kıpırdamaksızın durur. Fakat birkaç hafta sonra Annabelle eski haline geri döner. Annabelle bebeği artık Warren’ların evinde değişik odalarda görünmeye başlamıştır. Buna son vermek için bu sefer Warren’lar evlerine bir rahip çağırırlar.
 
Sen Bir Oyuncak Bebeksin Kimseyi İnciltemezsin!
Rahip şeytan çıkartma ayinini ciddiye almaz ve ayin sırasında Annabelle’e “Sen sadece bir oyuncak bebeksin, kimseyi inciltemezsin” der. Fakat ayin sonrası eve dönen rahip sağ olarak kurtulduğu çok büyük bir kaza geçirir.
 
Sonunda Ed ve Lorraine Warren Annabelle’i kilitli bir kutunun içine koymaya karar verirler. O günden bugüne Annabelle bu kutunun içinde hareket edemeyecek şekilde muhafa edilir. Ama şeytani ruh hala orada, Annabelle ile birlikte kilitli kutudan kurtulup serbest kalacağı o günün gelmesini beklemektedir. Aşağıda, Ed ve Lorraine Warren Müzesi içerisinde kilitli bir kutunun içerisine hapsedilen lanetli oyuncak bebek Annabelle'i görebilirsiniz.
Benzer kısa korku hikayeleri için web sitemi ziyaret edebilirsiniz : https://akorgezegeni.com
 

Ed ve Lorraine Warren Müzesi ve Annabelle

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 5326
Kayıt tarihi
: 04.05.17
 
 

Yabancı dil gurusu, orta derecede Piyano, İleri derecede Gitar çalabilen, " Renkler "adında albüm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster