Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Temmuz '14

 
Kategori
Bilgisayar
Okunma Sayısı
436
 

Laptolarımız artık çalınmaya dayanıklı!

Laptolarımız artık çalınmaya dayanıklı!
 

Laptop Hırsızları


Evet laptoplarımız artık çalınmaya dayanıklı olacak gibi :)

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte iş hayatında teknolojik aletlerini bolca kullananan birçok kişi olmaktadır. Bu kişiler iş hayatları için önemli olan birçok veriyi laptoplarında, tabletlerinde saklamaktadır. Bu verilen çalınması gibi durumlar da başımıza gelecekleri bazen hayal bile etmek istemeyiz.

Bu yazım da çalıntı laptopları bulmak amacıyla yazmak istiyorum. Çünkü daha önce laptopum çalındı ve benim de böyle bir şeye ihtiyacım oldu. Bulut yazılımlar her ne kadar yedek alma konusunda bize oldukça yardımcı olsa da çalınma gibi durumlar da verilen yanlış ellere geçerse hırsızların bu verileri ne amaçla çaldığını bilemeyiz. Bu sebepten dolayı laptopumuzu en kısa sürede bulabileceğimiz o uygulamaları tanıtıyorum.

Prey: Prey oldukça güzel bir uygulamadır. Laptop'u çalınmalarına karşı kesinlikle başta kullanılması gereklidir. Saklanılan şifrelerin uzaktan silinmesi, bilgisayarın uzaktan kitlenmesi ve verilerin prey panelinden silinmesi gibi özelliklere sahiptir. İlk 3 laptop için ücretsizdir. Daha fazla özellik ve arayüze sahip olmak için 5$ gibi ufak bir miktar ödemelisiniz. Ayrıca oyun hesaplarınızı da güvene alabilirsiniz.

Find My Mac: İsminden de anlaşılacağı gibi Apple ürünleri için yapılmış bir uygulamadır. Prey'den daha fazla özellik sunsa da kullanımı biraz zor olacaktır ve Prey gibi daha çok yere hitap etmemektedir.

LockItTight: İse bilgisayarınızı çalan hırsızları takip etmeniz, izlemeniz için yapılmış bir uygulamadır. Onu harita üzerinden takip edebilir ayrıca bilgisayarınız üzerinde yaptığı işlemleri de inceleyebilirsiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 8219
Kayıt tarihi
: 09.02.13
 
 

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. İstanbulda Avukatlık yapıyorum. Özellikle değişen..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster