Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '14

 
Kategori
Bilgisayar
Okunma Sayısı
1041
 

Laptop cihazlarında adaptör ve batarya ömrü nasıl uzatılır?

Hiç kuşku yoktur ki Laptop cihazları ( dizüstü veya notebook) en çok adaptör veya batarya arızası ile bizleri bunaltır. Bu durum aslında çoğunlukla kullanıcı hatası nedenli olmakla beraber , üretim hatalı da olabilmektedir.

Almış olduğunuz laptopların batarya ve adaptör ömürlerini uzatmak için öncelikle aşağıdaki altın kuralları uygulamalısınız :

1-      Aldığınız cihazı ilk günden hemen şarja koymayın. Notebook cihazınızı kullanın cihazın şarjı kalmadığında adaptörü prize takıp cihaz bataryanızı şarj edin.

2-      Cihaz bataryası şarj olduğunda adaptörünüzü prizden çekin. Cihazınızı kullanmaya devam edin ta ki tekrar cihazın şarjı bitinceye kadar cihazı şarja takmayın. Cihaz şarjınız bitmeye yakın laptop cihazınız uyarı verdiğinde cihazı şarj etmek için adaptörünüzü prize takın ve cihaz bataryası dolana kadar cihazı şarj edin.

3-      Laptop bataryama bir şey olmasın düşüncesi ile cihazına bataryanızı takmadan direkt adaptör aracılığı ile fişten cihazınızı çalıştırırsanız bir köşeye bıraktığınız bataryanız  bu sefer de çalışmamaktan dolayı ömrünü tüketecektir.

4-      Notebooklarda şarj-deşarj yönletimi ile batarya ve adaptörlerinizi kullanmanız gerekmektedir.

Yine de cihazınızın bataryası veya adaptörü ömrünü tüketir, yani ölürse yerine yenisi ile değiştirebilirsiniz.Orjinal batarya veya adaptör bulmanız zordur veya ücretleri nerdeyse yeni bir cihaza denk gelir.Tochi gibi her notebook cihazına uyumlu batarya ve adaptörler ile sorununuza ucuz ve kaliteli çözüm bulabilirsiniz. Bu da size ciddi anlamda fayda sağlamış olacaktır.Böylelikle cihazınızın hem bataryasını hem de adaptörünü sıfırlamış olacaksınız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1262
Kayıt tarihi
: 21.01.09
 
 

Serkan Hacıömeroğlu 1 Kasım'da  Trabzon'da doğdum. Yüksek öğrenimi 2000 yılında tamamladım. Çeşit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster