Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1777
 

Laptop yarışması için 11 altın kural

Laptop yarışması için 11 altın kural
 

Milliyet laptop yarışması


Merhaba sevgili okurlarım, sizlere bu yazımda milliyetin başlatmış olduğu laptop yarışması hakkında bazı ip uçları hakkında bilgi vereceğim. Ben bu yarışmaya pazartesi günü yani başladığı gün başladım. 4. haber okumamda da bu işin böyle olmayacağını, haberlerin yanına yaptığımız yorumlar bir birini tutmayacağını düşündüm. Hem okumakta çok zor oluyor. Ortalama günlük 400 civarında haberi okumak ve yorumlamak kolay değil. O saatten itibaren başlıkları yazmaya başladım. Ben bunu denemeye başladığım anda bu kısa yolu benden başka 2 kişi daha çözmüştü. Yani sizin anlayacağınız ben bunu il çözenlerden biriyim. Haberlerde ¾ haber kaybım oldu ama çabuk toparlandım. Neyse arkasından haberleri okumaya başladım. Ve bu taktiği uyguladım. Şimdide sizlere 11 adet bu işin altın kuralını anlatacağım. Buyurun;


1-) açtığınız haberin başlığını yazacaksınız. (örneğin; “Tek hedef devler ligi” haberinin “Tek hedef devler ligi” diye aynen yazılmalı…

2-) giriş yaparken “beni hatırla” butonuna basınız ki sık çıkıp sizin zamanınızı almasın

3-) haberleri her kategoride inceleyin ki hiçbir haberi kaçırmış olmayın. (örneğin; cafe, Pazar ve ik) bölümünü fazla inceleyen yok. O bölümlere iyi bakılmalı ve alt kategoride olan kültür sanat, sinema gibi bölümleri de inceleyiniz.

4-) eğer klavyeniz hızlı ise kopyalamaları ctrl+c yapıştırmaları ise ctrl+v ile yapın ki sağ tuş yavaş çalışabilir.

5-) başlığı seçerken alttakileri de seçerse hiç umursamayın o zaten başlığı yapıştırır. Zamanınızı bunlarla harcamayın.

6-) haberlere bir sabah 10 civarlarında bir de akşam 10 civarlarında uğrayın ki hiçbir haberi kaçırmayın. Tek akşam vakitlerinde girerseniz yetiştiremezsiniz. Tek sabah girerseniz sonradan eklenen haberleri kaçırırsınız.

7-) bir habere girdikten sonra önce ki haber sonra ki haber deyin ki zaman kaybetmeyin.

8-) son dakika haberlerini devamlı kontrol edin de haberleri kaçırmayın.

9-) Bir habere girdiğinizde o kategorideki tüm haberlere bakacaksınız.

10-) giriş yaptığınız haberin başlığını gözden geçirin ki bir daha o habere bakıp zaman geçirmeyiniz.

11-) http://haberci.milliyet.com.tr/ bu adresten programı indirin son dakika haberlerini size haber versin direkt açın haberleri.

Not: yarışmanın başından başlamadıysanız kesinlikle sonradan başlamayın, sizden önce başlayan kişiler 5/6 bin önden gider.


Rica: lütfen o laptop yarışması haberine asılsız olarak ben 100 bin yaptım ben 200 bin yaptım deyip milleti yarışmaktan soğutmaya çalışmayın. Bu rakamları yapmanız imkansız gibi bir şey. Hele 2 günde hiç yapılmaz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Pardon da bu dediklerinizi ben yarışmanın başında uygulamaya başladım.İnsanlar bunu düşünemiyecek kadar akılsızmı ki bunu bir de yazma gereği duymuşsunuz.Çok zekisiniz brawo

Elvan YEGEN 
 16.08.2008 13:20
 

Bizim çarşıdan biri kazansın dişimi kıracağım:) Önceki yarışmada ilk yirmiye bile giren olmadı blogtan. Size başarılar:)

Ümit Culduz  
 13.08.2008 16:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 352
Toplam yorum
: 623
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 2928
Kayıt tarihi
: 02.08.08
 
 

1989’da Aksaray’ın Eskil ilçesinde doğdu. İlköğretimini 2004 yılında Eskil Cumhuriyet İlköğretimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster