Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mart '10

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
3065
 

Laz işi!..

Laz işi!..
 

Ertuğrul Ata'nın arkasına saklanmayın boşuna Sayın Balcı!..


Her şey postama gelen tek satırlık mektupla başladı. Bir satır da olsa okuduklarıma inanamadım. Ben kaç gündür bekliyorum, gözlerim yollarda kaldı, neredeyse kargocu yanlış anlayıp onun yolunu gözlediğimi sanacak, tek satırlık: “Her mahalleden bir fıkra yazıp geleceğim. Sonra kitap ! Sonra sana postlarım” diyen mektup düştü posta adresime. Hem de bu Yıldız’lı* gecede. Bütün keyfim kaçtı.

Sayın Balci, bu mudur yani? Doğum günümde şiir yazdın diye bunu görmezden gelecek değilim. Üstelik o kadar engellemelerine rağmen, parmaklarımın, ay yanlış oldu bileğimin hakkıyla kazandığım kitaptan vazgeçemem. Karadeniz’e gideceksin de, her mahalleyi gezeceksin, fıkra derleyeceksin, yazacaksın, kitap olarak basılacak da bana gelecek!... Kaçıncı doğum günümü kutlarım kim bilir?..

Sayın Balci, yazdığınız son güncede “Beş yüzüncü yazımı yazmanın derin hazzı içindeyim. Bugünden itibaren bir aylık bir süre yazmaya niyetim yok. Ama yorumlar yazarım. Kafamda bazı planlar var onlara yoğunlaşacağım.” demenizin ne anlama geldiğini şimdi anladım. Kitabım bitmeden ve bana ulaşmadan bu sayfalara dönmekten sizi men ediyorum!

Ve eminim Ali’nin Gaziantep’ten gönderdiği baklavadan da yollamazsınız bana, bari Antep fıstığı yollayın Sayın Balci!..

Not: Herkesi eteğindeki taşları dökmeye çağırıyorum, hazır ortalıkta yokken “Yazın gari"

*”Kuzeyin oğlu” programında Volkan Konak Yıldız Tilbe’yi konukluyor”

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hadi iyisiniz hemşerilerimin fıkralarıyla güleceksiniz bol bol... sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 25.03.2010 14:37
Cevap :
Amanın sen de mi:)) Katadenizlisin? Evet arkadaşım, okudukça bildiklerim de olsa gülüyorum.Hemen kısalarından bir tane yazayım: "Temel'e bir gün rüyasında Allah 'yürü ya kulum" demiş, ertesi gün gitmiş arbasını satmış.:) Okuyup bitireyim ilk fırsatta fıkralardan bir seçki sunacağım sizlere. Aslında ayrıca Balcı'nın yazılarından, şiirlerinden bir seçki yapmak gerek ya emin ol fırsat bulamıyorum. Yoksa Balcı'nın kısa şiirleri müthiş!..Hadi bir tane de ondan yazayım: "Aracı yok Mümine! Sevdamıza aracı koymayalım Mümine!/ Yok papatya! / Yok imam!/Sen bana seviyorum de/Ben de sana! /Ne papatya kel olsun! / Ne imam şahit!" Sevgiler, papatyalardan yansıyan mavilerle. Not: Ne papatya kel olsun! Ne güldüm ama:)  25.03.2010 19:06
 

Sevgiler Vahide Hanım’ın eşi, Kerem’in dedesi, evlatlarının, ille de Ertuğrul Ata’nın babası Sayın Ahmet Balcı’ya, aydınlık şehrimden bahar mavileriyle; nice 5000.yorumlara.

derinmavi.. 
 24.03.2010 22:33
Cevap :
Sayın Balcı, madem ben yıllardır Nahide Hanım diyorum insan eşinin adını değiştiriverir! Ne de olsa görümce sayılırım! (Vahide Hanım sözüm size değil:)  24.03.2010 22:35
 

Her şey* cep telefonuma gelen bir mesajla son buldu. Sn müşterimiz H62…. Nolu gönderiniz MİTHATPAŞA şubemize ulaşmıştır. Kargo mesai saatlerinde adresinize teslim edilecektir./Aras Kargo Ve bugün öğle saatlerine doğru paket elime ulaştı. Zarfın içinden üç adet kitap ve Antep fıstığı yerine bir paket çifte kavrulmuş lokum çıktı. Sanırım bu lokumla Sabiha Hanım’a bir gönderme yapıldı, bilmiyorum, karışmayayım! Ve kitapların içinde nasıl kullanılacağı yazılmıştı ki bunun için ayrıca teşekkür ediyorum. Söz konusu kitaplar: 1)Karadeniz Fıkraları / Faruk Erşahin; GÜNDE 3 ADET AÇ TOK FARK ETMEZ! Not:Yalnız gülerken düşünmeyin. O sonra! 2)HER GÜNE BİR TEMEL FIKRASI/GÜNDE 1 ADET TOK KARNINA! !Not: Gülerken düşünmeyin! Boşverin!3) Kıllı Kitap- Komikaze 7 / Erdil Yaşaroğlu Öğünlerde!! *5000. yorumu yapan kişiye vaat edilen kitapları hak etmiş biri olarak, kitaplar hemen gelmeyince, Sayın Balcı’nın sayfasını virüsleyecektim de:)

derinmavi.. 
 24.03.2010 22:30
 

bloga az uğradığım için gene neler olmuş anlayamadım ama, baba tarafından lazım, arka çıkarım vallahi hemşerime...( ya kim laz onuda anlayamadım ama) Kuzeyin oğlunu canlı canlı dinleme olanağı bulmuş zevkten dört köşe olmuştum, ama yıldız tilbeli bir programı canlı canlı izleme olanagım olsa bile, ilgilenmezdim, bunca sevgime rağmen; canımmmm volkana... sevgimle.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 24.03.2010 18:53
Cevap :
Lazın yarısı olmaz lütfen!!! Balcı* adına bu itirazım, ne de olsa Ege'nin devamı Karadeniz.:) Asıl konu kaldı, efendim Balcı Bey 5000. yorumu yapana bir kitap hediye edecekmiş ve bu da bana nasip olmuş; vallahi de billahi de! Ama gel gör ki "Bekle bekle kitap yok" diyecektim ama sen de yorum yazmakta geç kalınca, bugün geldi kitaplarım:) Evet kitaplarım; biri karikatür, ikisi fıkra:) kitabı. Kitaplar hakkındaki açıklamayı az sonra yapacağım. Sevgiler, kocamannnnn.*Ahmet Balcı, nam-ı diğer Ahşapçı.  24.03.2010 21:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 208
Toplam yorum
: 2556
Toplam mesaj
: 478
Ort. okunma sayısı
: 3228
Kayıt tarihi
: 29.03.07
 
 

Yazmak... Öyle güzel, öyle hoş ve öyle derin bir eylem ki!.. Olmazları bile oldurabiliyorsun. "Ke..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster