Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Temmuz '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
312
 

Laz Orjisi

Laz’ın herşeyi tuhaf. Orjisi de tuhaf oldu:  

“Ordu ve Giresun'a hizmet verecek havaalanına verilen ‘OR-Gİ’ isminin uzun zamandır sıkıntı yarattığı, 2014'te hizmete girmesi beklenen havaalanının adının 1 yıla yakın zamandır ‘OR-Gİ’ yerine, ‘Ordu-Giresun’ şeklinde kullanıldığı ortaya çıktı.  

Havaalanı için daha önce Ordulular ‘Ordu’, Giresunlular da ‘Giresun’ ismini isteyince, Ulaştırma Bakanlığı ortak isim olarak, iki kentin ilk hecelerinden oluşturulan ‘OR-Gİ’ ismini benimsedi.”  

http://www.cnnturk.com/2011/yazarlar/07/25/teknoloji.harikasi.havalimaninda.isim.krizi/623898.0/index.html 

Bu arada havaalanının deniz doldurularak yapılacağı ve deniz seviyesi yükselmesi nedeniyle, belli bir süre sonra su altında kalabileceği de belirtildi.  

Zaten Karadeniz sahil yolu da, yanlış eğim nedeniyle, fırtınalı havalarda su altında kalıyor.  

Laz’ın orji havaalanı da böyle olacak elbette... İleride deniz uçakları iner, ne olacakmış yani?  

Dipnot: Neden kimsenin aklına ‘Gİ-OR’ adı gelmemiş?  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dün okumuştum bu haberi. İngilizce de toplu seks anlamına geldiği için bu ismin erotik bulunduğundan söz ediyordu. Dediğiniz gibi... Madem erotik tersini çevirsinler ne kaz yansın, ne çiğer. :))

Ayrıntıda gezinmek 
 27.07.2011 23:25
 

Reha bey Koca Karadeniz halkını ve yapılan yatırımları küçümseyen bu yazınızı üzülerek okudum. Halbuki Karadenizde yaşamadan bu tür düşünmenizde kendiniz adına düşündürücü. Umarım bir gün yolunuz karadenize düşer ve denize neden havalimanı yapıldığını bir kez daha iyi idrak edersiniz. Kaldı ki, "LAZ ORJİ'Sİ" olabilmesi için lokal bir iş olması lazım. Devlet tarafından ihale edilen ve unutmayın bu rada çalışanlar karadenizli haydi laz değil. Bu yatırım türkiyenin dünyanın herhangi bir yerine de pekala yapılabilir.Am dedimya sizin karadenizi bilmeden bu düşnce içerisinde olmanız epey bir bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. İsim işine gelince, ha or-gi- ha gi- or ama işte bazı akılları diğplerde olanların ancak diplerde düşünmesi nedeniyle sıkıntı yaşanacağını önceden bilmenin "sizin tabirinizle laz orjisinden değil de, beyin orjisinden kaynaklandığını söylemeliyim. Hoş genelde de erkeklerin bu tür eğilimlerde olduğunu siz bizden daha iyi bilirsiniz. Selamlar.

yekruseha 
 27.07.2011 11:18
Cevap :
Ben bir halkı küçümsemem, halk kendini küçümser. Tanıdığım tüm Lazlar, Lazlar için söylenenlerin az olduğunu belirtmiştir. Gördüğüm tüm Lazlar da, aşağı yukarı fıkralıktır. Neden öyle olunduğuna gelince, ben bunu Lazlar'da bulunan ve ülkemizle hiç uyuşmayan Viking kanına bağlıyorum. Ayrıca, o havaalanında er geç kaza olacak. Koskoca Yeşilköy'ü tutturamayıp, Marmara'ya dalan uçak olduktan sonra, bu olağandır. Karadeniz'e onlarca ihtiyarın ölü ev yatırımları yaptığını, bir köyün geri dönene 15.000 TL verdiğini de okudum. Treni kaçırdınız, Cumhuriyet de bitti. Bu denli 'devekuşuvari kafayı kuma gömmeli' bakış açısı beni rahatsız etti ve bu yanıtı yazdım. Yoksa, doğrudan yorumunuzu silecektim.  27.07.2011 18:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2216
Toplam yorum
: 1121
Toplam mesaj
: 127
Ort. okunma sayısı
: 509
Kayıt tarihi
: 16.08.06
 
 

Serbest yazarım. 1960 doğumluyum. BÜ İşletme mezunuyum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster