Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '12

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
1345
 

Laz Vampir Tirakula

Laz Vampir Tirakula
 

Laz Vampir Tirakula


Drakula dirilir, mezarından çıkar. Peşindeki amansız takipçilerinden kurtulmak için yapacağı tek şey bir ölümlünün bedenine girmektir. Garip Drakula bula bula bir Laz’ı seçer ve Tirakula olur. Haliyle çok ciddi bir dirençle karşılaşır, Laz’ın beynine hükmetmekte zorlanır…

Çok iyi bir fantastik komedi filmi yapabilmek için yağ var, un var, şeker var, iş sadece helva yapmaya kalmış. Doğrusu helva pek yavan geldi bana. İyi kavrulmamış, lezzet her lokmaya eşit dağılmamış, şekeri iyi ayarlanmamış…

Bu kadar güzel bir konu seçilmişken ve bu konudan sadece bir film değil, yıllarca reyting rekorları kıracak bir dizi bile yapılabilecekken, sanırım biraz acelecilikten, belki de tecrübesizlikten güzelim film heba edilmiş.

Yellenme, eşcinsellik ve “varak” temelinde espriler, kıvamı abartılınca, izleyici için komedi olmaktan çıkıp trajedi haline gelebiliyor.

Laz Vampir Tirakula pek keyif vermedi bana. Bu yüzden eleştiride kalemim de pek kısır kaldı. Belki de filme yüksek bir beklentiyle gittiğimden aradığımı bulamamanın düş kırıklığı içindeyim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Sinema sitesinde de yayınlanmaktadır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 172
Toplam yorum
: 304
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2125
Kayıt tarihi
: 03.10.07
 
 

1958'de Trabzon'da doğdu. Darüşşafaka Lisesi ve M.Ü. Siyasal Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster