Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
9237
 

Levent Kırca! Sanatçı tükürükle değil sanatı ile var olabilendir!

Levent Kırca! Sanatçı tükürükle değil sanatı ile var olabilendir!
 

Levent Kırca'yı bir türlü sevip, esprilerini ve mizah anlayışını beğenemedim. Genelde "abartılı bir sakillik"  olarak değerlendirmişimdir.

Güya mizah yapıyor!

Bence, sanatçı kategorisi ile uzaktan yakından alakası yok, gerçek sanatçıları değersizleştirmek olur bu.

İşçi Partisi ve Aydınlık gazetesi Sanatçılar Girişimi Bostancı Gösteri Merkezi’nde “Reddediyoruz”  isimli bir toplantı düzenliyor, İşçi Partisi MYK üyesi ve Aydınlık gazetesi yazarı Levent Kırca da konuşma yapıyor, ama ne konuşma!

Levent Kırca’nın İşçi Partisi MYK üyesi olduğunu da yeni öğrendim…şaşırmadım!

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da toplantıyı izlemeye gelenlerden, ancak erken ayrılınca konuşma sırasının değiştirildiğine kızan Levent Kırca, "Bu geceye geliyorsan, bekleyeceksin. İşi varmış diye gidiyormuş. Benim de işim var, belki bir karı buldum gidip onu düz........ğim" diyor.

Kadına bakış açısı gerçekten ilginç!

Levent Kırca’nın haddini ve amacını aşan konuşması ertesi günkü toplantıda da devam ediyor. Sezen Aksu, Halil Ergün ve Ali Poyrazoğlu’nu iktidarı beğendikleri için döneklikle suçluyor ve “Gıyaplarında yüzlerine tükürüyorum. Artık bu insanların dönüşü diye bir şey olamaz. Dönmesi halinde bizim bağrımıza basmamız mümkün değildir. Benim için bunlar birer vatan hainidir, bunu açıkça söylüyorum" diyor.

Hakikaten de yuh olsun! Bu kadar çirkinlik, gerçekten tolere edilebilir hiçbir yanı olmayan bunca çirkinlikler toplantıya damgasını vuruyor.

Madem İşçi Partisi’nin MYK üyesi, madem İşçi Partisi adına o toplantıda, Levent Kırca’nın bu konuşmalarını İşçi Parti’ne bağlıyorum. Farklı bir şey beklemek anlamsızdı!

Bu söylemler asla sanatçı bir kimlikle bağdaşmayacak çirkinliktedir.

Toplantının adı ve konusu “Reddediyoruz”! Ben de seni reddediyorum Levent Kırca, seni kınıyorum.

Levent Kırca çok büyük bir ayıbın altına imzasını atmıştır ve bu ayıbı da partisi ile birlikte paylaşmıştır. Sanatçı elbette toplum için vardır, elbette uygun bulmadığını eleştirir, muhalefet eder ancak gerçek sanatçılar bunu ağzına yüzüne bulaştırmadan yaparlar.

Levent Kırca bu söylemleri ile kendini değersizleştirmiştir! 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

haklısınız türban özgürlüktür.hatta eve kapanıp 3 çocuk doğurursanız daha da özgür olursunuz.hele bir de eşiniz üzerinize imam nikahlı kuma getirirse ''ileri özgür '' olursunuz.Allah size akıl fikir versin.

Bekir Kayik 
 29.12.2012 20:31
Cevap :
Size de...  30.12.2012 7:25
 

Hanımefendi;L.Kırca'yı bu hale getiren durumu anlayamamışsınız.Yakında buraya türbanlı fotoğrafınızı koymak durumunda kaldığınızda anlarsınız.

Bekir Kayik 
 29.12.2012 10:44
Cevap :
"Endişe" etmeyin! Türban takmak ayıp mı?!!! işte aynı tip bir ayrımcılık örneği daha..  29.12.2012 19:35
 

sn.hanımefendi,Kırca'ya kızarken onu bu hale getiren koşullara hiç değinmiyorsunuz.Haklı iken suçlu olmak diye buna denir.L.Kırca'nın tarzı ve uslubu asla kabul edilemez.Ancak,sanat ve sanatçı her daim karşıt ve öncü olmak konumundadır.Aksi takdirde sanatçı kralın soytarısı durumuna düşer.''salla salla gül memeler çağlasın'' diyen s.aksu,1970 lerde sex filmleri çığırı açan ve onlarca filmde oynayan a.poyrazoğlu'nun sanat değeri ortadayken L.kırca'nın sanatına eleştri getirmek en hafifinden insafsızlıktır.Ülkeyi ortaçağ karanlığına götürmeye çalışan,üniversitelere,tiyatroculara ayar çeken,heykellere ucube diyen ve içine tüküren bir zihniyete muhalif olmak sanatçı ve aydın cesareti ister.L.Kırca'nın tarzı yanlış ancak yönü doğrudur.Sanatçı topluma hizmet etmek durumundadır,iktidar ve güç odaklarına değil.

Bekir Kayik 
 25.12.2012 21:56
Cevap :
Sn.Beyefendi, Levent Kırca'yı bu hale getiren koşulları çok merak ettim:)ne koşulda olursa olsun sanatçı ona buna, kendisi gibi düşünmeyene tükürmeden var olabilendir. Levent Kırca çok bütük bir ayıbın üzerine imzasını atmış ve bu ayıbı da partisi ile birlikte paylaşmıştır!. Sanatçı elbette toplum için vardır, elbette uygun bulmadığını eleştirir, muhalefet eder v.s ama ancak gerçekten sanatçılar bunu ağzına yüzüne bulaştırmadan yaparlar. Orta yere kusarak değil!!! Ha bazları da sanatı para için yapmaya çabalar, o da başka bir mevzudur.teşekürler.   26.12.2012 13:14
 

"Popüler kültürün ürettiği ve tükettiği “medya maymunlarını” “sanatçı” diye topluma dayatıldığı kapitalist hegomanya; gerçek sanatçıların ötelendiği, yok sayıldığı; topluma ulaşmakta alan bulamadığı bir iklime hapsediyor hayatı. Ve bu hegomanik iklimde vasatın vesayeti her alanda hüküm sürüyor. Vasatlık her gün medyada yazıyla, sözle, gösteriyle suya tirit üretimlerle belleğimizi dumura uğratıyor." http://blog.milliyet.com.tr/agziyla-hacet-gidermek--herkesin-kendi-olusune-agladigi-vasatlik/Blog/?BlogNo=394309

Necati TÜFEKCİ 
 25.12.2012 19:46
Cevap :
Valla iklim hegomanik mi yoksa manik depresif mi anlayamadım, anladığım tek şey zirzopluk mekan, zaman tanımıyor, ister kapitalist ister ne ist olursa olsun zirzoplukla zevzeklik bulaşıcıdır...teşekkürler, sevgiler  25.12.2012 21:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 485
Toplam yorum
: 2871
Toplam mesaj
: 123
Ort. okunma sayısı
: 2266
Kayıt tarihi
: 10.07.08
 
 

Çok eskidendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster