Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Rumikorman (Korman Türkmen)

http://blog.milliyet.com.tr/rumi

07 Temmuz '07

 
Kategori
Yoga / Meditasyon
Okunma Sayısı
1358
 

Levh-i mahfuz

Levh-i mahfuz
 

Levh-i mahfuz, İlâhî muhafaza levhası veya kâinatın programıdır. Sonsuz bilgilerin çekirdek merkezinde buluşması ile oluşan ve sürekli kendisini yenileyen bir hafıza merkezidir. Tüm ilahi bilgiler burada depolanır ve kainata dağıtılır. Bu levhada yer alan ilahi bilgiler sonsuzdur ve melekler ve yüce vasıflı ruhlar tarafından yönetilir.

Akıl insana verilmiş bir hazinedir elbette, ancak aklın birçok metafizik olaylarda yetersiz kaldığı da bir gerçektir.Bunun sebebi ise olayları kavramada daha çok beden aklımızı kullanmaktan kaynaklanır. İnsan beyninin bir kısmını ancak kullandığı göz önüne alınırsa ne denli az düşünen bir varlık olduğumuz sonucuna varırız.

Sol beyin matematiksel işlemleri, neden-sonuç ilişkilerini ve art arda gelen sözlerin anlamını kavrar. Sağ beyin ise duyguları yakalamada, bir olayın geneline bakmada daha maharetlidir.

Bilinçli olan zihnimiz bir beyinden gelen veriye bir anda odaklanabilir. Bir taraftan diğer bir tarafa çok çabuk bir şekilde atlayabiliriz (corpus collosum bağlantımızla) fakat bu hareket etmek ve sonunda da bir beyinden diğer bir beyine en son otoritenin girilmesine yetki vermek için her zaman en verimli yol değildir.
Modern dünyamızda, madde ön plana çıktığı için bu savaş neredeyse her zaman sol beyin tarafından kazanılmakta ve mantık beyni ile düşünen insanlar, duygu ve manevi düşünce gücüne inanan insanlara nazaran gün geçtikçe daha çok artmaktadır.

Sağ ve Solun buluştuğu merkez chakrada (7. Chakra) ise Matrix beyin vardır ve bu beyin Ruhumuza aittir. Yani, düşünce ve beynin ötesinde asıl bir beyin daha vardır ki bu da sonsuz düşünce gücüne sahip olan Ruh Beynimizdir.

Ruhumuz ile sonsuz kainat bilgisine ulaşabiliriz ve Matrixe (levh-i mahfuz) bağlanabiliriz. Bu sonsuz bilgilere ancak kendi içimizde gizli olan ve zaman ve mekanın dışında olan Ruhumuz ile ulaşabilriz. Sonuç olarak, gerçekte insan sonsuz kainat bilgisine sahip olan yüce bir varlıktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İslam dini ile astral seyahat, yoga gibi karanlık ilimlerin asla bağlantısı olmadığını düşünüyorum.. Zaten astral seyahatta karanlığa doğru yol alınır.. Mevlana üzerine bu kadar bilgisi olan birinin bu bilgilerini astral seyahatlardan, çakralardan, ışık bedenlerden dem vurarak anlatması ışığı ararken başka yollara girdiğinin işaretleridir.. Boyutlar arası seyahatin tek anahtarı Allah yolunda olmaktır.. Nefs, ruh ve beden teslimini gerektirir ki bunun yolu zikrullahtan geçer Hacetinizi sabır ile Rabbimden sorunuz bence

metege 
 22.10.2010 16:33
Cevap :
Merhabalar, ruh ve beden kavramlarını anlatırken Astral seyahat, rüyalar, ışık evrenler vb gibi konuları ele almak ruhu anlatmak için gereklidir. Sizin İslam dini ile yakınlığınız güzel, nefs, ruh ve beden teslimi namaz, ibadet ve zikr ile mümkündür; fakat bunları direk insanlara anlatmak bazen onları yorar ve insanlar din ve inanç üzerine karamsar olurlar. Nitekim gerçek İslamı anlayan ve yaşayan çok az insan var şu an dünyada. Namaz kılmak en üstün mekanda (cennetler) yer edinmek ile olur. Gerçek namaz budur ve gönülden kılınır. O yüzden insanlara her konuda örnekleme vermek suretiyle, yavaş yavaş ibadet, gerçek namaza yönlendirmek gerekir. Diğer tüm dinler de İslama çıkar aslında. Bütün dinlerin özünde yine Allah vardır. Bu yüzden endişenizi saçma ve gereksiz buluyorum. İnsanları eleştirmek yerine kendi içimizdeki hazineleri bulmaya çalışalım. Kimse karşısındaki insanı hor görmemeli, ve her şeye, her fikre, her dine açık olmalıdır. İnsanların kalplerindekini sadece Allah (C.C.) bili  26.10.2010 22:35
 

Sevgili Korman Bey. Levhi mahfuz'un bir prototipinin, insan DNA'sında da bulunduğunu söylemek sizce doğru olur mu? Yoksa çok mu iddialı kaçar?

Kwan Yin 
 18.08.2007 13:23
Cevap :
Evet doğrudur. Levhi mahfuz insanı kontrol eden bir mekanizması vardır ve yüce varlıklar tarafından kontrol edilir. İnsan yaradılış gereği Kamil bir varlık olduğundan, sisteme giriş yetkisi de verilebilir. Matrix gibi yani. İstersek diğer alemlere kolaylıkla geçiş sağlayabiliriz. Ana bilgi merkezlerine ancak izni olan girebilecektir. Biz de buna Merkez Efendi diyoruz. Yani İnsan-ı Kamil mertebesine ulaşmış İnsan. Herkezin DNA sında bu sonsuz enerji mevcuttur. Ancak izne tabidir. Belli mertebelerden arınmakgereklidir. Teşekkürler... Saygılarımla.  20.08.2007 16:09
 

Güzel ve ufuk açıcı bir yazı. Teşekkürler

Coskun Karabulut 
 07.07.2007 21:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 80
Toplam yorum
: 84
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 8812
Kayıt tarihi
: 01.12.06
 
 

1968 Ankara doğumluyum. Selçuk Üniversitesi, Doğu Dilleri ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı Bilim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster