Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Eylül '16

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
276
 

Levh-i mahfuz

Levh-i mahfuz
 

Levh-i mahfuz Allah'ın takdir ettiği ve kainatta olacak şeylerin yazılı bulunduğu levhadır.
Yerler ve gökler yaratılmadan önce her şey Levhi Mahfuz'da yazılmıştır.
Onda yazılı olanlar, şeytanların tecavüzünden, değiştirilmekten korunmuştur.
İNSANOĞLUNUN YAZILI KADERİ!!!!!
NEDİR YAZILI KADER: Ne zaman doğacağımız/öleceğimiz, hangi millet'e bağlı olacağımız, hangi anne babadan doğacağımız,eşimiz,kardeşimiz,ne zaman nerede ne yaşayacağımız, ne yiyip içeceğimiz,hangi şartlarda yaşamımızı idame ettireceğimizin daha önceden Allah tarafından bilinip Levh-i Mahfuz'a kaydetmesidir..........
PEKİ İNSAN YAZILMIŞ KADERİNİ DEĞİŞTİREBİLİR Mİ????
EVVEL EZELDE YAZILMIŞ KADERİMİZİ DEĞİŞTİRME GÜCÜ SADECE VE SADECE ALLAH'ın TAKTİRİNDEDİR!!!
VE İNSAN;
İMAN GÜCÜ, ALLAH'a KAYITSIZ ŞARTSIZ TESLİMİYET ve DUA İLE DEĞİŞTİREBİLİR!!!!!
''Allahü Teala Levh-i-mahfuza önce şunları yazdı: Allahü tealadan başka ilah yoktur. Muhammed O'nun kulu ve Resulüdür. Verdiğim hükme razı olan, belalara sabreden, nimetlere şükreden kimseyi doğrular arasına yazdım. O kimse, kıyamet günü onların arasında dirilir. Hükmün dışında bir şey bekleyen, belalara karşı sabırlı olmayan, nimetlere şükür yolunu tutmayan da benden başka ilah arasın. ''
Bir hadise göre;
Rasulullah (sav) elinde iki kitap ile çıka gelir ve;
---''Şu iki kitap nedir bilirmisiniz?'' diye sorar.
Biz:
---''Bilmiyoruz ya Rasulullah, ancak sen bize anlatırsan öğreniriz'' dedik.
Rasulullah(sav) sağ elindeki kitap için:
---Bu Alemlerin Rabbi tarafından (yazılmış) bir kitaptır.Burada cennetlik olan insanların isimleri ile babalarının ve kabilelerinin isimleri vardır, dedi. Sonra sonuncusuna kadar bunların vasıflarını anlattı.
---Bundan sonra, artık ebediyen bunların arasına ne bir ilave yapılır, ne de biri hariç bırakılır, buyurdu.
Bunun üzerine orada bulunan sahabiler:
---Eğer bu olmuş bitmiş bir mesele ise, amelin ne önemi var? diye sordular.
Rasulullah (sav):
---Zira, cennet ehli, sonunu cennetliklerin amelini işleyerek getirir. Cehennemlik olan kişi de, sonunda cehennemliklerin amelini işlemekle hayatına sona erdirir, dedi.
Sonra elleri ile bir şey atar gibi bir hareket yaptı ve;
---Allah, kullarının işini karara bağlamıştır: Bir kısmı cennette, bir kısmı cehennemdedir!....buyurdu...
Herkesin cennet ve cehennemde ki yeri belli ise neden ibadet ediyoruz?
Çalışmanın, iş yapmanın ne önemi var??
''Daha anne karnında ŞAKİ (kötü amel işleyen) ya da SAİD (iyi amel işleyen) olduğumuza karar veriliyorsa sorgu sual günü geldiğimde bu benim fıtratımda var derim işin içinden sıyrılırım'' diyeni de duydum :)
''KADER'' İnsanların anlamakta güçlük çektiği bir konudur. Okumadığınız ve anlamaya çalışmadığınız sürece de ASLA ANLAM VEREMEYECEKSİNİZ!!!!
Kader ile ilgili aklınıza takılan her sorunun cevabını ''ZAMAN'' kavramını çözdüğünüz andan itibaren kendi kendinize verebilirsiniz!!!
''Allah zamandan ve mekandan münezzehtir, zaten bunların tümünü yoktan yaratan Allah’tır. Bu nedenle Allah Katında geçmiş, gelecek ve şu an hepsi birdir ve hepsi olup bitmiştir. Bir olayın başı da sonu da O'nun Katında tek bir anda yaşanır. ''
SABİT BİR ZAMAN YOKTUR!!!
örnekle;
''Dünya da zaman kavramı güneş yılına göre hesaplanır. Dünya Güneş in etrafında ki dönüşünü 365 günde tamamlamakta. Biz bu süreye 1 güneş yılı diyoruz. Oysaki Güneş '' Samanyolu'' adını verdiğimiz bu galaksinin merkezinden yaklaşık 32 bin ışık yılı mesafeden, galaksinin merkezi çevresinde tur atıyor ve bu turunu 255 milyon yıl da tamamlıyor.
Yani Güneş'in 1 yılı, tam 255 milyon yıl sürüyor!!!
Güneş etrafındaki dünya turuna nispetle değil de, galaksi merkezi çevresindeki dönüşümüze nispetle ''YIL'' dan söz edecek olursak, 255 milyon yılda ''BİR YAŞ'' yaşamış oluyoruz!!!!!!'' (YAŞAMIN GERÇEĞİ/AHMET HULUSİ) DAHA AYRINTILI OKUYBİLİRSİNİZ.
Kur'an da da dünya hayatının öldükten sonra ne kadar kısa olduğuna şaşıracağımız anlatılır.
Toparlayacak olursak hali hazırda yaşadığımız hayatımız farklı bir boyutta yaşanmış ve bitmiştir. Sonumuzun ne olacağıda belli olmuştur. BİZE DÜŞEN ALLAH A KAYITSIZ ŞARTSIZ TESLİMİYETTİR!!!
MANTIĞINIZDA BİR SORUNUNUZ VAR İSE ÇÖZEBİLMENİZ ADINA YAZIMI ŞEYTANIN ALLAH A TESLİMİYETİNİ ANLATAN AŞAĞIDAKİ KISSA İLE SONLANDIRMAK İSTERİM.
''hakkındaki hikayelerden birinde şeytanın şeytan olmazdan evvel gidilip okunması yasaklanmış olan bu levhayı okuduğu ve orada -yakın gelecekte hz. Adem'e secde etmeyip Allah'a isyan edeceğinin yazılı olduğunu - gördüğü anlatılır. bu kıssanın dersi, aslında şeytanın bile sadece yüce yaratıcının bildiği kaderindeki rolü allah sevgisinden benimsemiş olduğudur ki, bahsi geçen paradoksun giritli epimenides'e parmak ısırtması şahsımca mümkündür.'' 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli yazarımız Sayın Nazmiye Koçak; Yazılması gerekli ve çok önemli İnançlar kategorisine ait yazınızı okuduk. Evet, Yüce Allah yeri göğü tesis etmeden evvel kainatta olacakların tümünü,canlıların kaderini,ömrünü,nasibini, olacakların tümünü yazması için Kudret kalemine yaz dedi. Yazılanların Levh-i Mahfuzda saklı kalacağından Kudret kalemine yemin ettirdi.Her canlının alnına yazılmış bir yazgı vardır.İlahi güç tarafından mahfuz tutulduğundan kimse göremez, okuyamaz.Neden geldik, nereye gidiyoruz, yaşamın esas gayesi nedir bu yönlerden de çok önemli bir yazı.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 17.09.2016 16:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 259
Kayıt tarihi
: 24.07.14
 
 

HAYATA DERKENAR! ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster