Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ocak '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
705
 

Lider olmak başka bi şey!

Lider olmak başka bi şey!
 

Liderler


Bugünlerde özellikle İsrail Başbakanı Olmert’in Birleşmiş milletlerine çektiği rest, kullandığı üslup dikkatimi çekti. Olmert kendi vatandaşlarını en iyi nasıl koruyacağına İsrail'den başkasının karar veremeyeceğini söyleyerek gayet net bir ifadeyle bütün dünya ya tavrını koyması. Yaptıklarının arkasında durması inanın beni çok etkiledi. Tabii, yanlış anlaşılmak da istemem doğrusu. Sanki Olmert’i savunuyorum yaptıklarını onaylıyorum anlamına da gelmesin. İsrail’in bugün Filistin de yaptığı katliamı tasvip etmek için insan değil başka bir şey olmak lazım herhalde. Ama takdir ettiğim şey kararlılığı, kendi insanına sahip çıkması bu benim meselem, siz karışmayın herkes haddini bilsin. Benim içişlerime karışmayın mesajını bu kadar net bir tavırla ortaya koyması. Zaman zaman bölge ülkelerinden Her ne kadar birçok düşüncesini paylaşmadığım, İran cumhurbaşkanı Ahmedi Nejat’a ilkeli bir tavır sergileyerek uluslar arası platformlarda gerektiğinde dünya’ya kafa tutarak ülkesinin menfaatlerini korumaya çalışır. Ben her nedense bunu kendi ülkemin liderlerinde göremiyorum maalesef. Neden derseniz bırakın Türkiye’nin uluslar arası meselelerini kendi iç meselelerinde bile AB ve ABD direkt işin içinde bizim demokratikleşmemizden tutunda güvenliğimize varıncaya kadar söz sahibi. Hiçbir Allahın kulu da bunlar benim içişlerim lütfen herkes haddini bilsin demiyor.
İşte ben Olmert gibi Nejat gibi liderleri görünce hayıflanıyorum. Niye benim ülkemde böyle liderler çıkmıyor diye. Son dönemlerde Türkiye de yaşananlara bir bakın Allah aşkına! Sanki ülkede akıl tutulması yaşanıyor aydınında, bürokratında, halkında kimse şunu sorgulamıyor CIA ‘nin tezgâhladığı bir operasyonu sorgulamıyorlar bile. Yav arkadaş Ergenekon meselesi İlhami örnekal ın günlüğünden yola çıkılarak ortaya çıkmadı mı? Peki şimdi niye esamesi bile okunmuyor. Bugüne kadar kendisine konuyla ilgili bir tek bir soru bile sorulmadı. Yerini Dünyada ne kadar istihbarat örgütü varsa onlara memleketin sırlarını satmış ne üdüğü belirsiz Tuncay GÜNEY diye birisi çıkıyor, onun dediklerinden hareketle bu ülkede çok üst düzeyde görev almış devleti yönetmiş, Ülkenin ordu komutanlarını, YÖK başkanlarını, Üniversite rektörlerini ve Yargıtay onursal başsavcısını gözaltına alacak, ya tutuklayacak ya da evlerinde arama yaparak geçmişte çeşitli pisliklerin içinde olmuş insanlarla isimlerini yan yana getireceksin. Helal olsun vallahi gerçekten bu topluma helal olsun. Niye kimse bunu sorgulamıyor? Bu toplumun bu kadar düşünürü, aydını, aklı başında insanına ne oldu anlamıyorum. İşin bir başka ilginç boyutu da Tahkikat her ne kadar cumhuriyet savcıları tarafından yapılıyor gözükse de asıl tahkikat emniyet istihbaratı tarafından yapılıyor. Bu konuda yazmak istediklerim şimdilik bu kadar herkes olayların parça parça resimlerini bir araya getirirse resmin bütününü çok kolay görür zaten. Önemli olan resimleri bir araya getirmesini bilmekte. Ne diyelim? İnşallah çok geç olmadan bir gün bizimde Ülkesinin gerektiğinde menfaatlerini, kollayacak ve koruyacak masaya gerektiğinde yumruğunu vurabilecek liderleri olur.

http://www.itp.tv.tr/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu ülkeyi bölmek istiyen kendine pay çıkarmak istiyen çok ne yaparsan yap ona göre yorum yersin.Bunu anlamak için bu ülkenin lideri olmak lazım.

murat koc 
 15.01.2009 9:07
Cevap :
Ne demek istediğinizi anlamadım çok özür dilerim. Yinede yorumunuza ve katkınıza teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım  15.01.2009 10:02
 

Gönülden katılıyor ve destekliyorum... Sevgi ve saygımla...

yeşilsoğan 
 12.01.2009 12:40
Cevap :
Sevgili dostum her zaman ki desteğinden dolayı teşekkür eder saygı ve sevgilerimi sunarım  12.01.2009 14:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 65
Toplam yorum
: 98
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 1492
Kayıt tarihi
: 08.02.08
 
 

Ben Ankara'nın Polatlı ilçesinde 1962 yılında doğdum. Tahsil hayatımı Ankara'da tamamladıktan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster