Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ekim '10

 
Kategori
Evcil Hayvanlar
Okunma Sayısı
712
 

Limon Blog Yazarı !!!

Limon Blog Yazarı !!!
 


"Anne, ben nasıl dünyaya geldim? " diye hiç sormadım.
Beni leyleklerin getirmediğini, çaydan tutmadıklarını da biliyorum. Zaten bu masala bu zamanda hangi çocuk inanır ?
-Kadir İnanır
(hi hi hi esprik yaptım)

Beni annem de doğurmamış. Evlatlıkmışım. Bunu hiç gizlemediler benden. Annem alıştıra alıştıra söyledi evlat edindiklerini.
"Hanimiş benim güzel kızım. Seni çooook seviyoruz, seni görür görmez sevdiiiik. Küçücük, miniciktin öyle sevimliydin ki, biz de seni kızımız olarak aldııııık eve getirdik, şimdi sen bizim bitanemizsiiiin" diye kulağıma fısıldıya fısıldıya alıştırdı beni. Bu nedenle evlatlık olduğum haberiyle travmatik çocukluk sendromu yaşamadım hiç. Zorlanmadım kabullenmekte.

Hem ne farkeder ki. Önemli olan bir çocuğu doğurmak değil, emek vermek sorumluluk almak, sevgi vermek, yetiştirmek. Annem beni çooook seviyor. Ben de onu seviyorum. Hatta bazen bu sevgi işini abarttıklarını bile düşünmüyor değilim. İçimden yüzlerine karşı "Manyakmısınız yaaa, heeey kendinize gelin, abartmayın" falan da dediğim oluyor.

Laf aramızda annem biraz tembel. O sadece beni sevsin hoplatıp zıplatsın ister. Ne var böyle çocuk büyütmekte? Arasıra işte, içinden gelirde hamarat ev kadınlığı moduna girerse kafesimi dezenfekte edip dip köşe bucak bir temizlik yapıyor, sonra da hızını alamayıp beni yıkamaya falan çalışıyor.

Ben de ona çekmişim galiba istemediğim hiçbir şeyi yaptıramazlar bana.O istedi diye niye yıkanacakmışım ? Yıkanmıyorum.

Ben yıkanmam gereken zamanı biliyorum hem... kanatlarımın altı kaşınmaya, terlemeye başladım mı banyoya ya da mutfakta lavaboya koşuyorum. Onlar ellerini yıkarken ya da mutfakta sebze yıkarlarken atlıyorum suyun altına. Ohhhhhh...çok güzel oluyor.
Onlar da rahat yıkanayım diye hemen avuçlarını açıp suyla dolduruyorlar, ben de içinde debelenip her yerimi yıkıyorum.

Sonracığıma sabah kahvaltısı, ve akşam yemeklerini onlarla birlikte ellerinden yiyorum. Allah ne verdiyse artık. Annemin tüm yemeklerini severek yiyorum. Hiç yemek ayırmıyorum. O tatsız tuzsuz tohumlardan sonra, sofradaki yemekler bana çok lezzetli geliyor. Hele yanında cacık ve salata varsa değmeyin keyfime. Kendimden geçiyorum yerken.

Ben kendimi tanıtmadım di mi ? Limon 'um ben. Rengim sarılı yeşilli olunca annem adımı Limon koymuş. Muhabbet kuşu olduğumu söylüyorlar ama ben öyle hissetmiyorum. Muhabbeti tamam da , kuş bedenine sıkışmış bir insanım galiba ben. Tanrım... farklı bir bedende yaşamak ne zormuş. Cinsiyet değiştirme ameliyatları oluyor da beden değiştirme ameliyatları olmuyor mu?

Görüşürüz, muhabbetle...

Limon.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben de blog yazsam mı ki diye özendim şimdi. Bizimkiler de sizin aileye benziyor. Mesela beni bağlamazlar. Ama kocaman görüntümden dolayı insanlar korkmasınlar diye bahçede bana ait bir bölüm ayırdılar, kulübem ağaçlarım toprağım bitkilerim olan bir kendi odam var gibi birşey. Ama ben bir müddetten beri özgürlüğümü ilan ettim kapıyı kapasalar bacadan kaçıyorum. Komşulardan bazıları benim cüssem yüzünden korkuyorlar ve şikayetçiler. Aslında asıl benim onlardan ne kadar korktuğumu anlatmaya çalışıyor bizimkiler etrafa ama ne onları ikna edebildiler tehlikesiz olduğuma ne de benim kaçaklığımı engelleyebiliyorlar. Bağlamaya da kıyamadıkları için sonunda ağabeylerimden biri kapıya "DİKKAT KÖPEK VAR; KORKUTMAYIN" yazmaya karar verdi..:)) Geçen gün anneme diyordu ki; Bilmiyorlarki bunun ne kadar korkak ve yalaka olduğunu..:)) 2 Kemiğe evi satar bu cingöz..:)) Pidecinin çırağı bahçe kapısından girene kadar ortalığı yıkıyom ama girer girmez de en uzak köşeye kaçıp pısıyorum..:)) Sevgiler..:)))

Yıldız... 
 18.10.2010 11:58
Cevap :
:))))) Tanıştığımıza memnun oldum Demon... Ben annemin blog köşesini kaptım. Sen de kap.Annem ne yazacaksa ben de yazabilirim, belki de ondan daha iyi. Okumaksa okumak, gözlemse gözlem, 8 yılda bizim de kendimize ait bir entellektüel birikimimiz oluştu sayesinde. Muhabbetle :)  18.10.2010 12:20
 

Y ve T yanyana olunca Mehmet beyamca, olmuş, Mehmey beyamca... özürlerimi kabul edip, acemi ve aceleci blog yazarlığıma verir umarım . Limon :)

tijence 
 17.10.2010 10:42
 

Ben "OT"muyum, bitki miyim, o kadar ekşi suratlı mıyım ki bana "Limon" adını koydular. Oysa ben doğduğum anda kulağıma bir isim fısıldanmıştı "Cici Kuş" diye. Benim adım "CİCİ KUŞ". Hatta beni bu adla çağırsalar sürekli olarak, ben kendi adımı da söyleyebilirim! * Bir de şu kafes denen şey özgürlüğümü öyle kısıtlıyor ki!? Bazen ruhum sıkılıyor! Ben uçmak, uçmam, ağaçların yaprakları arasında saklanıp sevişeceğim diğer cicikuşlarla ötüşerek flört etmek istiyorum. Hadi bazen evde oradan oraya uçmama, büfenin, komidinin üstünde karşı tarafa süzülmeme izin var; ama aslında ben göklerde olmak istiyorum diğer ırkdaşlarım gibi. * Ben birkaç kişiyi eğlendirmek veya onlara arkadaşlık etmek için gelmedim bu dünyaya. Hünerlerimi göstermek ve eğer genlerim sapasağlamsa, onları gelecek cicikuş kuşaklarına geçirmek için geldim. Bari bana bu olanağı verin, n'olur?! Ben çiftleşmek, bebekler doğurmak istiyorum. (Cici Kuş'un bilinçaltında yatanları okudunuz!) Ana-babasına selam ola... :-)) MS

Mehmet Sağlam 
 17.10.2010 9:48
Cevap :
Teşekkür ederim Mehmey beyamca. Annem de bazen gözlerime hüzünle bakıp aynı şeyleri söylüyor. Biz onunla telepatik olarak anlaşıyoruz. İşte ben de bilinçaltımda, bilinç üstümde ne varsa yazmak için blog yazarı oldum. Bundan sonra hiç olmazsa düşüncelerimi özgürleştireceğim yazarak. İnsanların asimile ettiği neslimin, yarı insan yarı kuş, sesi olmaya çalışacağım. Muhabbetle :)  17.10.2010 10:35
 

Şımartmayın derim kızınızı, dötü moklu bir serçeye kaçıverir, ona göre:)

Ümit Culduz  
 16.10.2010 23:20
Cevap :
Yok kaçmam... Daha beni tavlayacak delikanlı çıkmadı karşıma. Hem kapılar pencereler açık olsa bile ödüm kopuyor dışarısından. Kaçarsam, kötü yola düşermişim, kediler kanadımı kuyruğumu yerlermiş.Öyle dedi annem.  16.10.2010 23:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 156
Toplam yorum
: 955
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 2781
Kayıt tarihi
: 03.04.07
 
 

SÖZ UÇAR, YAZI KALIR. 9 Eylül Ünv. İşletme mezunu, 9 Eylül Ünv.Sosyal Bil. Ens.Sağlık Kurumla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster