Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Eylül '19

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
18
 

Liposuction (Vaser/Laser Liposuction)

Liposuction yönteminde ince kanüller kullanılarak bölgesel yağlar parçalanır ve dışarı alınır. Görüşmeye gelen hastalara hep denir, liposuction bir zayıflama yöntemi değildir, ideal kilonuza düştükten sonra diyet ve spora rağmen gitmeyen yağların alınarak vücut kontürünün düzeltilmesi işlemidir.
 
Diyet ve spora rağmen gitmeyen bölgesel yağlanması olanlara liposuction işlemi yapılabilir. Genç yaşta yapılması tercih edilir çünkü cilt yapısının özelliği sonuç üzerinde direkt olarak etkilidir. Elastikiyeti yeterli olanlarda çok iyi sonuçlar alınırken, bozuk olanlarda liposuction işlemi sonrasında sarkma meydana gelebilir, bu durumda germe ameliyatları ile kombine etmek gerekebilir.
 
Ameliyat öncesi
Her ameliyatta olduğu gibi bunda da 3 hafta öncesinden sigarayı bırakmak gereklidir, kan sulandırıcı kullanılıyorsa bir hafta öncesinden kesmek gerekir. Bitki çaylarını tüketmemek de önerilir (kanamayı arttırıcı etkilerinden dolayı).
 
Liposuction Ameliyatı
Çok küçük alanlara yapılması haricinde genellikle genel anestezi altında yapılır. Yağ dokusunu parçalarken kanamayı azaltmak ve işlemi kolaylaştırmak amacıyla lokal anestezik dediğimiz solüsyonlar verilir sonra 2-4 mm’lik kesilerden girilerek kanüller yardımıyla yağlar parçalanır ve özel bir düzenek yardımıyla dışarı alınır. Bu işlem yapılırken Laser veya ultrasonik dalgaların kullanıldığı Vaser teknolojisinden faydalanılabilir.
 
Ameliyat Sonrası
Genelde bir gece hastanede yatmanız gerekir. Ameliyat sonrasında size özel bir korse giydirilir, bunun 4-6 hafta kullanımı önerilir. İlk günlerde sızıntı olması ve pansumanın kirlenmesi gayet normaldir, ilk hafta içinde giderek azalır ve tamamen biter. Nihai sonucu görmeniz için ödemlerin tamamen gerilemesi gerekir bu da 4-6 ay gibi bir süreyi alabilir.


Doç. Dr. Memet YAZAR
Doçent Doktor Memet YAZAR Kimdir?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 22
Kayıt tarihi
: 08.08.19
 
 

Doç. Dr. Memet Yazar 1975 yılında Kars'ta doğdu, Kars Endüstri Meslek Lisesi, Elektronik Bölümünü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster