Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Şubat '13

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
540
 

Liposuction yöntemi ile meme küçülür mü

Liposuction yöntemi ile meme küçülür mü
 

Liposuction ile meme küçültülebilir olsa da her hasta için uygulanabilecek bir ameliyat tipi değildir. Yaşı genç hastalarda uygulanabilir. Ve hastanın bazı kriterlere uygun olması gerekir. Bu ameliyatlar çok kısıtlı bir hasta grubu için uygun olabilir.

Liposuction demek zaten vücutta ki fazla yağların emilmesi olayıdır. Bu emme meme içinde geçerli olabilir. Fakat hastanın derisinin oldukça gergin ve memenin yağ potansiyeli oldukça yüksek olması gerekir. Aksi taktirde Liposuction ile meme ameliyatı sonrasında meme sarkabilir.

Liposuction ile meme küçültme ameliyatları kesinlikle memeye şekilde vermez. Sadece inatçı yağları çıkartmak için yapılabilir. Vücutta spor ile atılamayan ve vücuda yerleşmiş olan bu yağları Liposuction ile alabiliriz. Fakat dediğimiz gibi sadece yağ içeriği fazla olan vakalarda uygulanabilir.

Liposuction ile meme küçülme ameliyatları sonrasında hastanın memesinde herhangi bir ameliyat izi kalmaz. En önemli özelliği ve tercih nedeni de budur. Ameliyat bir kesi veya bir dikiş atılmasını gerektirmez. Ameliyat sonrasında iz kalmamasının nedeni de budur.

Her hasta için meme küçültme de Liposuction kullanılamayabilir. Kişi bu ameliyatın kendine uygunluğunu evde de test edebilir. Eğer hasta normal şartlar altında zaten sarkık bir memeye sahip ise, bu ameliyat ile sarkıklığı artabilir. Diri ve gergin bir memeye sahip iseniz, ayrıca meme de küçük bir küçültme gereksiniminiz var ise, bu ameliyata uygun olabilirsiniz. Tabi ki bu ameliyata uygun olup olmadığınız bir estetik ve plastik cerrahi uzmanına muayene olarak netleştirebilirsiniz.

Op Dr Ali Mezdeği

http://www.memeestetigi.org

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1446
Kayıt tarihi
: 24.01.13
 
 

27-Ekim-1973 tarihinde K.Maraş'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini K.Maraş'ta tamamladı. 1991 y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster