Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Haziran '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
107
 

Lisanı Kayıp Düşler Çağı

Ansızın suskunlaşır lisanını kaybeden insan, dil bağının iplerine tutunarak yüzeyden içeri kaydıkça silinir yaşama yüklediği anlam. Yerleştiği bütün huylardan, duygulardan, düşüncelerden yüklenip yürek göçünü bilinmeze götürürken göğsünden sökülen perdeler ötesinde seyre dalar.  Bütün varlıklardan; görülen- egzoterik  (zâhir),   görülmeyen-ezoterik (bâtın) olanları kayıtlayacak başka bir delil bulununcaya kadar alır götürür.

Suskunun yüzündeki gülümseme utangaçlığın, sıkılganlığın duyurusudur. Onu duyamazsınız  kulağının işitmesi için saniyede … titreşim gerekmektedir. Titreşimi duyum eşiğin çok altındadır. Ölüdür. İlgisiz göründüğü her anda duymaz sanırsınız, her şeyi duyar ve bağlantılar. Onu duyamazsınız. Üst  duyum eşiği saniyede … frekanstır. Titreşimi duyum eşiğinin çok üzerindedir. Diridir. Sezgisel iletişimdedir. Her birinize konuşmuştur, sessiz sorularınıza yanıt vermiştir. Etrafta olup bitenler dış debi, idrak, epröv, deneyim, çözümleme... içsel debiler duyum ve algıdaki farklılıktan kaynaklıdır. Egosuna kırılarak gelişenler kalbine kırılarak açımlananlarla karşılaştığında kurcalayabileceği ilginç bir eşya bulmuş gibi nesneleştirir. Değer karşılıkları maddesel olduğu için ötesini tartamazlar. Zarar vermeye meyil olurlar.

Gelengün yüreklerindeki kötülüğü alsın. Tensel olgunun niteliği kötülükle, Tinsel olgunun niteliği iyilikle bağdaşıktır. İyilikler daim olsun umarıyla sağlıcakla kalınız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 153
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 119
Kayıt tarihi
: 04.01.12
 
 

Birbirini tamamlayan yazma gayretimizle buradayız. Merhaba Sizleri üzerinde uğraş verdiğimiz yazı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster