Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '20

 
Kategori
Yurtdışı Tatil
Okunma Sayısı
41
 

Lise Öğrencileri İçin Yurtdışı

Bu makaleye 18 yaş sınırı var ! Sadece 18 yaşının altındakiler okuyabilir ?? Çünkü lise öğrencilerinin yurtdışına gitmesi için gerekenlerden söz edeceğim. Size sayacağım yöntemlerin çoğu da aramızda kalmalı ki aileden izni alalım ??
 
Lise zamanlarımın üzerinden çok zaman geçmese de bu yazıda Görkem Abi oldum. Ben o sıralardayken yurtdışına gitmek bir hayalin ötesindeydi adeta, şimdi hepiniz çok şanslısınız unutmayın ve çabalayın !
 
Yurtdışı Lise Değişim Programı
Başta anlaşalım, reşit olmadığınız için kendi başınıza bir gezi planlamanız imkansız. Aile desteği ve aile koordinasyonu içinde olacağız. Lisede yurtdışına gitmek öyle çok kolay bi iş değil ama yine de bi zorlayalım.
 
Gençlik Kampları
Bu daha ayakları yere basan bir proje. Çünkü lise zamanımızda bolca boş vaktimiz oluyor, sınava hazırlananları saymıyorum ?? İşte bu tatillerde, örneğin sömertir ve yazın bu gençlik kamplarına katılarak yurtdışına gidebilirsiniz.
 
Akraba Yanına Gitmek
“Görkem Abi ben hiçbir yol bulamadım ama yurtdışında akrabalarımız var” diyorsan bir kapı aralandı bile… Çoğumuzun Fransa, Almanya, İsviçre, İsveç, Danimarka gibi ülkelerde tanıdıkları vardır. Eğer yakınlık derecesi yüksekse bu tatilde onların yanına gitmeye ne dersin ?
 
Bu şekilde çıkılan yollarda masraflar da oldukça az olur. Hem de bir lise öğrencisi olarak orada kuzenlerinle, yeğenlerinle vakit geçirip, eğlenebilirsin.
 
Aileniz İle Yurtdışı Gezisi
Bence diğer bir yol da anne ya da babanı yurtdışına gitmeye ikna etmek olabilir. Sensiz gidecek halleri yok ?? Onları yurtdışına gitmeye ikna edersen, sen de gidersin !
 
https://www.gorkemliyollar.com/lise-ogrencileri-yurtdisi/
ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 90
Kayıt tarihi
: 28.11.17
 
 

Ziyaret ettiğim 55'ten fazla ülke ve yüzlerce şehir ardından deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster