Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mayıs '08

 
Kategori
Turizm
Okunma Sayısı
355
 

Lokmacının getirdiği ekonomik kazanç

Lokmacı kapısı 3 nisanda açıldı. 3 nisandan evvel Lefkoşa surlar içindeki arasta çarşısı iş yapmıyordu. Daha önce yazdığım bir blogda da belirtmiştim, o kadar kötüydü ki durum iş yapmadan günü bitirdikleri oluyordu. Şimdiyse kapıdan günde yüzlerce turist geçiyor ve ayrıca kapı açıldıktan sonra daha önceye göre günlük iş hacmi 50.000 ytl artmış.

Arasta esnafı mutlu ve memnun. İşler tıkırında. Bazı sorunlar var ancak bunlarda belediye tarafından çözülecek. Hükümet bölgeyi özel turizm bölgesi ilan etti. Bölgedeki kirli ve gürültülü işyerlerinin bölge dışına, sanayi bölgelerine çıkarılması planlanıyor.

47, 722: Bu rakam 3 nisandan beri KKTC'ye geçen turistlerin sayısı. Rumları da kattığınızda, kuzeye toplamda 53 bin kadar kişi geçmiş. Bu 47.722 olan turist rakamını dahada artırmak için çok güzel bir projesi var hükümetin. Hükümet bölgede yapılacak restorasyonlar ve bölge dışına çıkarılacak gürültülü işyerlerine kredi gibi ihtiyaçlar için 6 milyon ytl ayırdı.Bölgenin ekonomimize büyük bir katkısı var. İnşallah bu katkı hep sürer.

Dilerim ki bölgenin ekonomimize katkısı gün geçtikçe artsın ve hiç durmasın.....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 694
Kayıt tarihi
: 10.04.08
 
 

18 Yaşında bir universite öğrencisiyim. Yazmayı seviyorum. Bu alanda kendimi geliştirmek için onl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster