Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mart '10

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
4150
 

Londra'daki Madame Tussaud Müzesinden Atatürk Heykeli kaldırıldı Sayın Ertuğrul Günay !

Londra'daki Madame Tussaud Müzesinden Atatürk Heykeli kaldırıldı Sayın Ertuğrul Günay !
 

Madame Tussaud Müzesindeki ATATÜRK Heykeli..


Bir çoğunuz Vatan Gazetesinde okumuşsunuzdur bu haberi. Okumayanların dikkatinedir bu yazım !Londra'da yaşayan, Türk ve Türk asıllı etnik kökenli vatandaşlarımız olayın şokunda (!) .

Sayın Ruhat Mengi'nin köşesine taşıdığı haber üzerine Londra'da yaşayan eş dost, arkadaş kim varsa aradım. Madame Tussaud Müzesinden Atatürk Heykeli kaldırılmıştı ! Müze yetkililerine sorduklarında her kes aynı yanıtı almış. "Berlin'e gönderildi." Hangi gerekçeyle ? " Dünya'nın her ülkesinden gelen yoğun talep üzerine(!)"

Atamız'ın sevgisi öylesine işlemiş ki içimize, vatandaşlarımız bu cevapla ikna olmaz. "O zaman neden her müzeye bir heykel konmuyor?" diye sorunca yetkili güzel bir cevap verir. Olayın hazin yönünü işaret eden bir cevap ! “Sizin Kültür Bakanlığınızın bize göndermesi gerekir, bu konu sizi ilgilendirir”...

Belki bir Müzeden Gandhi, Kennedy heykellerinin kaldırılması ait oldukları ülkelerin halklarını bu denli rahatsız etmeyebilir. Atatürkle geçmişe dayalı bir hesaplaşmaları olduğu için de kaldırmış olabilirler. Herşey mümkün. Kendi ülkemizde Atatürk posterlerinin kaldırıldığını, resmi dairelerdeki resimlerinin indirildiğini, Atatürk büstünün olmadığı okullarımızı düşünecek olursak çok şaşırmamak gerekir ! Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurmanın elbette ki bir bedeli olmalıydı. Dün, Dünya Lideri ilân edenler , bu günkü Devlet Politikamıza baktıklarında çok da haksız sayılmazlar! %30' larla hükümdar olduğunu sananlar sessiz, %60 'la Atatürkçüyüm diyenler tepkisiz !

Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ertuğrul Günay'ın geçmişine dönüp baktığımız da AKP'ye yakışmadığı gibi geçmişine de ihanet içerisinde olduğunu gözlemliyorum ben kendi adıma. Özgür iradesiyle(!) verdiği bu kararı da onaylamıyorum kendi adıma. Yıl 1969, yıl 2007... Dolu dolu 38 yıl CHP ve SHP 'de aktif siyaset yapmış Sosyal Demokrat bir Hukukçu'nun kendisini karşılamaya gelmeyen Vali'ye tepkisiyle başladı şaşkınlığım(!) halâ da devam ediyor. İnsanın en üst noktada evrim geçireni Sayın Günay !

Madame Tussaud Müzesinde üki bu olaydan haberinin olmadığını kabul etmiyorum. Ya Londra Büyükelçimiz? Neden medya da Sayın Mengi dışında hiç kimse kamu oyunu bilgilendirmedi ?

Resim ve Heykel Müzesinden çalınanların faturası 12 Eylül'e faturalandı. O günden bu güne sayım olmaması mümkün değil. 12 Eylül'ün Yargılanmasını isteyen bir Hükümet'te görev yapan siz Sayın Ertuğrul Günay, kültürel mirasımız ve milli servet olan bu eserlerin nasıl hiç edildiğini ortaya çıkartmak için Yargıya baş vurdunuz mu acaba?

Ülkesini seven, milli değerlerine, kültürel miraslarına değer veren bir vatandaş olarak Sayın Günay'dan cevap bekliyorum !

Saygılarımla.

Nur Zeynep Çelik

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

...bakan beyin çooook işi vardır ya uğraşamaz böyle KÜÇÜK işlerle..!!!!!!!....saygılar...selamlar...

nedim üstün 
 30.03.2010 9:46
Cevap :
Değerli katkınız için çok teşekkür ediyorum. Bence de çok meşgul !!! Saygı ve selamlar...  31.03.2010 2:43
 

Nur Zeynep hanım merhaba, Atatürk'ü unutturmaya çalışanlar; buna henüz güç yetiremiyorlar ama, yakın bir zamanda bunun açılımını da yaparlar! Bu duyarsızlıklarıyla, gerçek yüzlerini bir kez daha göstermiyorlar mı? Kimbilir, belki de, başka(!) Türk büyüklerinin heykelleri yapılır ve boş yerler onlarla doldurulur; yenilikçi ve çok demokrat bir iktidar yok mu başımızda? Saygılar, selamlar.

Ali Özdemir 
 28.03.2010 10:52
Cevap :
Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ediyorum Ali Bey. Size tümüyle katılıyorum. Sokakların adını nasıl kafalarına göre değiştirdilerse o sokakların başına da yakında kendi heykellerini dikerler ! Ama ATA açılımı yapmaya kalkarlarsa öyle bir açılır saçılırlar ki çıplak kalan yerlerini tükürüğü ile boğar AYDIN (!) olmayan AYDINLIK İNSANIMIZ... Saygı ve selamlar efendim..  31.03.2010 2:49
 

Onların pek umurunda olduğunu sanmıyorum. Hele o kadar sol sularda yüzdükten sonra hidayete erip, doğruyu gören Ertuğrul beyin ne kadar umurunda olacağını bilemiyorum. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 27.03.2010 13:03
Cevap :
İfade ettiğiniz gibi, öyle bir hidayete erme çabası içerisinde ki dünya işleri ile uğraşmaktan ; padişahın kölesi olacakken, milletin vekili olmasının yolunu açan ulu ÖNDERİMİZİ bile koruyamıyor! Teşekkür ediyorum Efendim..Saygı ve selamlar ...  31.03.2010 2:54
 

benim de gözümden kaçmış. Belki ingilizce olarak yazılmış bir kınama yazısı kaleme alıp, daha önceden de yapıldığı gibi müze yetkililerine fax, tel, mail yoluyla bir tepki seli oluşturulabilir. Bu tepkiler karşı taraf için genelde yıldırıcı olabiliyor.

serhatt 
 26.03.2010 16:55
Cevap :
Çok haklısınız. Oynadığım bir oyun var. Benim Şehrim. Türkçe versiyon. 2 gün önce bayrak almak istedim. Türk Bayrağı dışında hepsi var! Hemen hayran sayfasına hem ingilizce hem Türkçe yazdım. Benim gibi yazan bir çok insan da vardı. Bu gün baktım Türk Bayrağı konulmuş! 6 gün oldu müze yetkilileri ve büyükelçiden yazdığım maile geri dönüş olmadı... İnanıyorum ki çok tepki var. Anca benim şaşkınlığım MB'a. Bu haberi okuyan sayısı çok az:)) Size duyarlılığınız için çok teşekkür ediyorum. Saygılarımla..  31.03.2010 3:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 348
Toplam yorum
: 959
Toplam mesaj
: 108
Ort. okunma sayısı
: 1323
Kayıt tarihi
: 31.10.07
 
 

İstanbul 25 Temmuz : /… İşletme tahsil ettim. Özel ilgi alanım olduğu için 2 yıl Psikoloji okudum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster