Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ocak '10

 
Kategori
Çocuklar ve ilkler
Okunma Sayısı
2058
 

Lösemili çocuklar adına dayanışma

Lösemili çocuklar adına dayanışma
 

Yardım elimizi uzatalım.


Selam Milliyet blog ailesi ve değerli yazarları. Bugün kaleme almak istediğim yazı, lösemili çocuklara destek olmak amacıyla sayın Gül ALKAN'ın başlatmaya çalıştığı kitap çıkarma organizasyonu ile ilgilidir.
Herşeyden önce LÖSEMİ : Damarlarımızda dolaşan kanın yapım yeri olan kemik iliğinin normal olmayan kan hücrelerince (KANSERLİ) istila edilerek kan yapımının duraksamasıdır. Ülkemizde ençok 0-6 yaş grubundaki çocuklarımızda görülmektedir. Bu sinsi hastalık, uzun ve pahalı bir tedavi dönemi gerekmektedir. Ayrıca tedavinin yanında iyi bir morale, yani psikolojik desteğede ihtiyaç vardır. Herşey maddiyat değildir, sevgiyle üstünden kalkılmayacak zorluk ve yenilmeyecek hastalık yoktur. Yeter ki gülen yüzlerimizi ve sevgi dolu kalplerimizi onlara doğru çevirelim. Biz bu organizasyon ile yapacaklarımızla hem maddi, hemde manevi yönden onların yanında olacağız. Çıkaracağımız kitapla, aynı zamanda hızlı bir şekilde artan lösemi vakalarına karşı çevremizi bilinçlendirmeyi sağlamış olacağız. Ve elimizden geldiği kadar lösemili çocukların ailelerine bir nebzede olsa kalıcı çözümler bulunması adına atılacak adımlarıda başlatmış ve onlara yardım etmiş olacağız. Verdiğimiz destekle bilinçlenen ailelere lösemiden korkulmamasını, yaptığımız yazarlığın yanında onlarında her zaman yanlarında olduğumuzu toplumumuza hissettireceğiz.

Türkiye'de bu işi lösemili çocuklar vakfı (LÖSEV) başarı ile yürütmektedir. Bizlerde yapacağımız bu katkıyla bir çok hayatı kurtarabiliriz. HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARI BİLE KOŞARKEN KEDİYE KÖPEĞE, BİZ BLOGCULAR NEDEN YARDIM ETMEYELİM BİR BEBEĞE..Bütün blogdaşlarımı lösemili hastalar adına yapılacak bu organizasyonda, sevgili Gül ALKAN hanımın yanında dayanışmaya çağırıyorum. Selamlarımı saygılarımı sunuyorum..

Mustafa TARKAN

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mustafa bey yazınızı okudum.Aslında çok duyarlı bir milletiz biz herkes elinden geleni yapıyor ama maalesef derneklerin başında bulunanlar çok duyarlı değil örnek kurban bayramında olanlar.Sonuçta insan yardım kime ediyorum diye düşünüyor doğrusu sevgiyle kalın.

hülyagerçek 
 12.02.2010 6:27
Cevap :
Merhaba Hülya hanım, haklısınız. İnsan canı gönülden yaptığı yardımların birde kötü amaçlar için kullanıldığını görünce gerçekten üzülüyor. Yalnız bizler değil, umarım o başkanlarda daha duyarlı olurlar. Hepsinide aynı kefeye koymamak gerekli aslında, içlerinde çok mütevazi olan ve kendini yalnızca işine adayanlarda var. Yorumunuz için teşekkür ediyorum, selamlarımı saygılarımı sunuyorum.  12.02.2010 10:31
 

Çok anlamlı, önemli ve zor çalışma GÜL hanıma herkes becerisi kadar yardımcı olmalı çünkü meşakketli bir iş, herkese güzellikler diliyorum.

Kadri KANPAK 
 02.02.2010 12:00
Cevap :
Merhaba Kadri bey, yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Gül hanımı bu anlamda kutlamak gerekir. Bütün blog yazarları olarak da yanında olmalıyız diye düşünüyorum. Selamlar saygılar.  02.02.2010 13:14
 

Böylesi bir dayanışmaya her zamankinden fazla ihtiyaç var. Selamlar...

Mesut KARİP 
 30.01.2010 14:02
Cevap :
Merhaba değerli büyüğüm Mesut bey, desteğiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Zor anlarımızda birbirimize destek olabiliyorsak en büyük mutluluk budur. Selamlar saygılar.  31.01.2010 8:24
 

Bizi biz yapan insancıl temel özelliklerimizden birisi, yardımlaşma duygumuzdur. Bu duygularını yitirmiş kişilerin robottan farklı olamıyacaklarını düşünüyorum. Acımasız yaşam, bu kadar egoizme izin vermez. Bugün iyi durumda olanların, yarınlarda ne olacaklarını kim tahmin edebilir? Ne oldum değil, ne olacağım diye düşünüp, bugün onlara yapılanlar, temenni etmeyiz ama, yarınlarda bize geri dönecektir. "Herşey karşılıklı" ilkesi yardımlaşmalar içinde geçerli. Lösev'e Yardımlaşma kampanyasını destekleyen bu güzel yazın için seni, yüce yüreğini kutlarım. Bu ulvi harekette, Allah yardımız olsun. Her güzel şey insanlar bilhassa çocuklar için. Hele hele zor ve masraflı bir hastalığa duçar olmuş, kolu kanadı kırılmış bu küçük yavrulara yardıma duyarsız kalacak vicdan yoksunu herhangi bir kimseyi düşünemiyorum. Tekrar teşekkürler, ellerine ve yüreğine sağlık ablacım. Selamlarımla...Gül Alkan.

Yurdagül Alkan 
 27.01.2010 18:27
Cevap :
Merhaba sevgili Gül abla, güzel yorumun karşısında söyleyecek bir söz bulamıyorum. Umarım aradığımız desteği buluruz ve herşey gönlümüzce olur. Selamlar saygılar  28.01.2010 7:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 88
Toplam yorum
: 295
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 1476
Kayıt tarihi
: 06.05.09
 
 

İzmirli 1968 doğumluyum. Kamu kuruluşunda İnşaat teknisyeni olarak çalışmaktayım. Hayatta güzel ve y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster