Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Nisan '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
600
 

Lütfen istifâ et artık Sayın Demir!..

Lütfen istifâ et artık Sayın Demir!..
 

Sevgili Ali Demir!..Lütfen istifâ et artık!..


ÖSYM Başkanı Sayın Ali Demir, İllâ da Sayın Başbakan'dan bir uyarı mı bekliyor istifa etmek için.  

Sayın Demir kişilik olarak çok düzgün bir insan olabilir. Ama bu kadar sansasyondan sonra, istifa etmemekle hem kendisini hem de Sayın Başbakan'ı ve Hükümeti zor durumda bırakıyor. 

Tamam, sayın Demir'in şahsı çok düzgün bir insan olabilir. Ama bu kadar hatalar zincirini, öğrencilere MAİL göndererek berteraf etmek mümkün değil ki. Şahsı'nın, bu olaylarda bir dahl'i de olmayabilir! Fakat bu kadar şâyia, bütün tarafları oldukça rahatsız etmiş durumda. 

Bu işlerin, ''senin adamın yapmışsa; ' tû kaka ', benim adamım yapmışsa; 'yaşasın!..' '' sözleri ile geçiştirilmesi ve hiç bir şey olmamış gibi, pişkince geçiştirilmeye çalışılması; çok mühim bir seçimin arefesinde olduğumuz şu günlerde, konuya muhatap taraflar aleyhine zararlı neticeler ortaya çıkartabilir. 

Biz söylüyoruz, yazıyoruz, dostça uyarıyoruz; bu memlekette, ÖSYM 'i daha iyi idâre edecek başka adamla mı kalmadı ki, Ali Demir Kardeşimiz'in orada kalmasına hâla göz yumulmakta

Bu memlekette, ÖSYM Başkanlığı yapabilecek olanların köküne kıran mı girdi ki; bu kadar sansasyon bombardımanı altında kalan bir insana mahkûm olundu. 

21.04.2011, perşembe günkü yazımda da; '' Ali Demir gitsin, yeni gelecek olan ÖSYM Başkanı kendi kadrosu ile gelsin. Çünkü; ''eski kadro'nun'', yeni başkana, yeni komplolar kurma ihtimali her zaman mevcut!..Yeni yeni skandalların arkası kesilmez yoksa!..'' diyerek durumun vehametini belirtmiştim. 

Bugün de aynı şeyi tekralıyor, Ali Demir'in, istifâ ederek herkesi rahatlatması gerektiğini tekrarlıyorum. 

Sağlık ve Muhabbetle 

25.04.2011, pazartesi
Bektaş Azizoğlu
İSTANBUL
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Uzakdoğuda böyle birşey olsa sanırım bu mevkideki kişi harakiri yapardı. Avrupa veya Amerika'da olsa çoktan yerine yenileri gelmişti. Sadece bizim ülkemizde aksi bir tutum sergileniyor. Adama sormak lazım "sen hala orda mısın?" diye. Koltuğu bi kere aldım, hayatta kimseye vermem mantığı hakim. Böyle bir kuruma olan güveni yeterince sarstı, başbakanın parmağını şıklatmasına bakmadan, biran önce istifa etmeli. Anasını da alıp gitsin... Selamlar & Saygılar

Bir Dost 
 26.04.2011 10:33
Cevap :
Haklısın Değerli Kardeşim. Yıllardır hep söylenir bu. Bizimkiler'se koltuğa bir yapıştılar mı, hiç başka bişey görmüyor gözleri...Biz, ''haakiri''den vazgeçtik, hiç olmazsa istifâ edebilmeyi bile becerebilselerdi bâri...Katkınıza teşekkürler(bir)dostum)...(bektas_azizoglu@hotmail.com)  26.04.2011 21:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 345
Toplam yorum
: 234
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 571
Kayıt tarihi
: 24.11.07
 
 

İlkokul'u Düzce'nin Gölyaka İlçesi, Açmaköy'ünde bitirdikten sonra, Ortaokul'u Gölyaka'da okuyup,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster