Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2689
 

Maaş zammı alamayan memurların yeni mesai saatleri...

Maaş zammı alamayan memurların yeni mesai saatleri...
 

Değerli memur kardeşlerim…

Sakın 2012 yılı maaş zammını alamadık diye üzülmeyin…

Gün ola harman ola…

Siz iktidarın söylediklerini yapın, ancak gittiği yoldan gitmeyin…

Siz hayatınız boyu olduğu gibi çalışın, çalışın, çalışın…

Tıpkı ‘Türk öğün çalış, güven’ gibi…

Sen memursun gece demeden, gündüz demeden, günün her saati çalış, çalış, çalış…

Seni idare edenler, senin hakkını yemezler!

2012 yılı maaş zammı geç kaldı diye düşünme…

Biliyorsunuz geçtiğimiz yıl seçim dönemiydi, seçimleri kazanmak için kesenin ağzı sonuna kadar açıldı ve kesede para kalmadı!

Dış ticaret açığı ve Cari Açık çok arttı!

Bu nedenle memurlara bir süreliğine zam verilemedi! Bütçe biraz toparlanır toparlanmaz sizlerin maaş zammı verilecek.

Siz sakın zamsız maaş bordrolarını yakmaya kalkmayın. Ülkeyi bölmeye çalışanların dolduruşuna gelip, iktidara maaşlarda artış yapmadılar diye baş kaldırmayın. Sonra nerede soluğu alacağınızı biliyorsunuz!

Siz Diyarbakır’da toplanan Kürt Dil konferansında, ‘Kürt Marşı’nın okunmasına, göndere Kuzey Irak Aşiret reisinin sözde bayrağının çekilmesine aldırmayın. Bizi yönetenler, yeni bir açılımla bu alandaki faaliyetleri daha da genişletebilirler!

Siz 4+4+4’e de takmayın. Bu halkın yüzde 50’si bu iktidara yetki vermiş. Bu yetkiyi veren yüzde 50’lik kesimin içinde sizde varsınız. Sizi idare edenler, elbette ülkenin geleceğini sizden iyi düşünürler.

Biliyorsunuz ülkemiz enerjiye yılda 50 milyar dolar para harcıyor. Şimdi tasarruf zamanı! O nedenle, güneş enerjisinden yararlanmak için hemen faaliyete geçmek gerekiyor. Bu ayın sonunda saatler bir saat ileri alınıp, uygulamaya konulacak ‘yaz saati’ uygulaması ile birlikte, sizin mesai saatlerinizin de yeniden düzenlenmesi gerekiyor…

Enerji Bakanımız Taner Yıldız bu konuda bir çalışma yapmış. Memurlar bundan sonra sabah saat 07’den, akşam saat 18’e kadar çalışacakmış ve haftada bir gün tatil yapacakmış. Yani Cumartesi günü de aynı mesai saati uygulanacakmış.

Bildiğiniz gibi Anayasa değişikliği sırasında memurlarla ilgili yeni düzenlemeler yapılmıştı. Bu yüzden memurlar 2012 yılı maaş zammını alamamışlardı. Birde memurların sendika üyeliği ile düzenleme vardı. Ancak yasal düzenleme yapılmadığı için sendika üyeliği ile ilgili her hangi bir faaliyet yürütülemiyor.

Sizin anlayacağınız, bu ülkenin çalışmaya ihtiyacı var! Yan gelip yatmanın zamanı değil! Üretmeseniz bile çalışacaksınız! İktidarın her söylediğini emir telaki edip, iktidar partisi mensuplarının her söylediğini anında yapacaksınız.

Yani iktidar emredecek, siz tak diye yerine getireceksiniz!

Bu arada benim de naçizane bir önerim olacak. O da şu: Mesai saati Sabah Namazı sonrası başlasın, Yatsı Namazına kadar devam etsin. Sabah Namazını kılmak için evinden çıkan memur, Yatsı Namazını kılarak evine dönsün. Küçük çocuğu olan memurların çocuklarını görme gibi bir lüksleri olmasın. Zaten çocuklar da Kuran Kursuna gideceği için, onlarda sabah erken kalkıp, akşam erken yatacaklar. Onların yatma saati olarak ta Akşam Namazı sonrasını belirleyebiliriz.

Mesaiden girmişken, Dünya Kadınlar Gününde, ev hanımlarının da ne yapacağını söylememek olmaz değil mi? Onlar da evlerinden dışarı çıkmasınlar! Dışarıya çıkmak zorunda kalanlarda mutlaka çarşaflarına bürünsünler! Özellikle kadınlarımızın ‘sırtından sopayı, karnından s…  eksik etmemek’ lazım değil mi?(!)

Bir kere daha tüm kadınların ‘Dünya Kadınlar Gününü’ kutluyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Memurun en büyük sıkıntısı grevli ve toplu sözleşmeli sendikalaşma hakkının olmamasıdır.Bunun vebali hem bugünkü ve hem de geçmişteki tüm hükümetlerin boynundadır.Memurun demokratik yolla yaptırım uygulayarak hakkını alabileceği bir yöntem olmadıktan sonra maaşına zam yapsalar ne olur yapmasalar ne olur.Kamu işçisine verilen haklar ne yazık ki memurdan esirgenmiştir.Çünkü memur işçiye göre daha eğitimli ve hakkını aramasını bilecek bir kitledir.Bu da iktidarları korkutmuştur.

Bedirhan ERDOGAN 
 13.03.2012 10:07
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  13.03.2012 16:23
 

Mesut Bey, memur maaş zammını ne yapacak, hele emekli?...Bir elimiz yağda, bir elimiz balda, boynumuzu uzatmışız kuzu misali gözümüz bıçakta, Allahuekber sesi bekliyoruz ruhumuzu teslim için. Bu güne kadar ben hatırlamıyorum memur maaş zamlarının bekletilmesini.Hani acaip bir kalkınma sağlamıştık.O halde nedir bu, bunca memur ve emekliye reva görülen.Mesai saatleri de ayrı bir olay.Okulların bilgisayarlarının akşam saat 20.00 ye kadar halka açılacağını da duymuştum.Ne yapmaya çalıştıklarını anlamakta güçlük çekiyorum. Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 10.03.2012 12:44
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  13.03.2012 10:54
 

İyi hoştabunları yazıyorsunuz. Hoş güzel. Bu toplum sadece dinliyor.Sentez etmiyor ve en önemlisi Allah(c.c) verdiği akılla sentez etmiyor. Bu toplum yemek yemeğe gidiyor, aldığı ekmeğin bir parçasını ve yemeğin bir kısmını yedikten sonradiğer kısmının çöpe atılmasına bakmıyor bile, takiben yemek yedikten sonra bir sigara yakıyor. Bedenini zehirliyor. Arkadan namaz kılmaya gidiyor.Namazda secdeye gidiyor secde zamanımı iki saniye. Sorarsanız Allah(c.c) tan korkar. Allah(c.c) verdiği nimeti çöpe atmaktan çekinmez, Allah(c.c) verdiği emanet olan bedenine saygı duymaz. Sonra Kainatı yaradan tek yaradan güce secdeederken vakti dardır. İşte böyle bir toplum ne bekliyoruz ki. Bulunduğum ortamda kağıt israfı had safhada, tüm canlıların hakkı olan yeşili yok edencanavar olduğunu göremeyen yaratık . Daha ne bekliyoruz ki. Sonuç mu tepkisizve duyarsız bir topum . Her toplum layik olduğu şekilde yönetilir. Saygılarımla...

hssensoz 
 09.03.2012 22:42
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  10.03.2012 10:37
 

Merhaba Mesut bey, Bu dediklerinizin çoğunu zaten yapıyor benim memurum. Onlar işlerini bilir değilmi ama. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 09.03.2012 14:47
Cevap :
Merhaba Osman Bey. Gerçekten de bizi idare edenler adamlarını biliyor. İşini bilenlerde onlar. Beri taraf koyun sürüsü(!) Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  10.03.2012 10:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3065
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster