Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Nisan '13

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
198
 

Macera Oyunları

Macera Oyunları
 

macera dolu oyunlar


KENDİ MACERANI YAŞA

Hızlı koşarak zorlu engellerin üzerinden atlaya zıplaya geçilen tehlikeleri bertaraf ettikten sonra oyunu oynamayı bırakıp güzel bir kız veya bir prensesin kollarını açmış sizi beklediğini izliyorsanız bir maceranın sonuna gelmişsiniz demektir.

Macera oyunlarında bu tür sonların çokluğunun oyunun bayanlara oranla daha çok erkek oyunculara yönelik olmasından kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bugünkü oyunlarda bunun aksinde örneklerde oldukça sık rastlayabiliyoruz. Bu tür basit senaryolardan çok daha karmaşık olanlarına kadar hareketin ve aksiyonun zekâ ve el becerisiyle birleştirilerek oynandığı macera oyunlarında en temel özellik bir senaryoya bağlı hareket edilmesidir.

Multiplayer oynanan macera oyunlarında oyunun sürekli işleyen döngüsü dikkatleri oynayan kişi sayısının çokluğundan daha fazla oyuncuların tek başlarına ve birlikte oynama sürelerine inanılmaz rekor rakamlara ulaşmasına çekiyor. Bu türdeki oyunlar yine ağırlıklı olarak lise çağında ve daha çok erkek oyunculardan oluşmaktadır. Macera oyunları konularını her tür aksiyon unsurundan alabileceği gibi keşif araştırma bulmaca çözme gibi hikâye odaklı birçok konuyu başarıyla sunabilen bir oyun türüdür.

Walking Dead Far Cry Jorney Dishonored Batman Tomb Raider gibi oyunlar bu türün örneklerindendir. Macera oyunlarında Grand theft auto Need for speed gibi oyunlar araç kullanımını ve kişisel olarak birebir suç işleme gibi unsurları çok başarılı birleştirerek çok geniş kitlelere ulaşmış türün hit oyunları olmuşlardır kendi zamanlarında. Süper mario oynadığımız geçmiş zamanlardan uzaylı yaratıkların mitolojik kahramanların büyük savaşçıların önderliğinde sürüklendiğimiz daha büyük maceralar bugünde zihinlerimizi akıcı senaryolarla eğlenceli anlarla dolduran macera oyunları her zaman her türden oyun seven insanın bir ara mutlaka oynayacağı bir oyun eğlence biçimi olmuştur.

Sizleri bekleyen heyecan ve macera dolu yolculuklarda kahraman siz olursunuz ve bu gerçek hayatınızda yaşayamadığınız heyecan ve adrenalini size vermeye yetecektir. Bu yüksek tansiyonlu oyunları kalp problemi olan insanların temponun daha az olduğu oyunlara tercih etmesi gerektiğini düşündürebilecek düzeyde oyunların varlığı macera oyunlarını sevenleri her zaman sürekli devam eden bir oyun piyasasının içinde tutmaya yetecektir hepinizi kendi maceranızda iyi şanslar ve mutlu sonlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 80
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2805
Kayıt tarihi
: 13.01.13
 
 

Tuncay Takmaz 1975 yılında Şişli İstanbul’da doğdu. Bugüne kadar 27 kişisel sergi açtı, çok sayıd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster