Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ekim '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
406
 

Maçtan sonra!

Maçtan sonra!
 

Zayıflığını gizleme çabasıdır, eğilememek, o ders alamaz, ders veririm der, bir potansiyeli varsa bile gerçekleştiremez. Böylece ülkenin kaynakları umutları, olabilecek sevinçler yerine hüzünler yaşanır.

Standartları yüksek futbolcular iyi bir "TAKIM" olabilmeleri için yeterince doğru tasarılarla yönetilemedi. Bu kadar zor yaşayan bir ülkenin kendilerine ayrılan kaynaklarını ve kendilerine yönelik beslenen hoş umutları heba etmek üzereler.

Bu ülkede en acil kurumsal yapılardan birisi denetim/ iç denetim. 5018 sayılı yasa milli takım yöneticileri ve federasyonlar için işletilmeli, hem futbol hem basketbol, hepimizin vergilerini neden bu kadar beceriksizce kullandıklarını bize izah etmeliler, dertleri nedir? Basketbol ve futboldaki gidişin sebebi nedir? Ücretleri mi maçtan önce ödenmedi, yoksa yeterince fatih terim tarafından motive edilemediler mi.:-))

Sorun zihniyet sorunu: anlamak ve öğrenmek için eğilmek, anlaşılabilir olmak için ise alabildiğine incelmek çabası içinde olmak gerekir.
Bizim koç un bildiği öğrenme ve karşılıklı etkileşime girme şekli “öğrenme sorunun kaynağı” olabilir mi?
Norveç i yenip turu geçsek te bu sorunla beraber başarılı olmamız takımın bireylerinin o maç günü tek tek yeteneklerini sergileme olanaklarına bağlı.

Bir zihniyet değişikliği zorunlu bu ülkede, her alanda olduğu gibi. Her alanda etkin olmak için anlamak önemli.
Keşke öğrenmeyi, birlikte öğrenmeyi erdem olarak gören bir koçumuz olsaydı, kendi ülkelerinde 4 gol attığımız bir takım karşısında bu hale düşmezdik..
Milli olan alanlarda ülkenin kaynakları ile sorumluluk alan bireyler kişisel hakimiyeti/ustalığı her an kolaylıkla yansıtabilen liderlerden seçilmeli.

Mahatma sağlıklı bir insanda eylem, bilgelik ve adanmışlık en önemli üç niteliktir diyor..
iyileşen insanlarda üç ortak kişisel ustalık ise diyor, savaşçı bir ruh, öğrenme ve değişme isteği, ruhsal zenginlik, lütfen iyileşiniz bu takım bizim de takımımız, gerçek potansiyeliniz bu olmamalı.. 18/10/2007
fotoraf kıbrıs 01/04/2007

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnanılmaz bişi, kim bulduysa iyi bulmuş. Bir anda her şeyi unutturabilen sihirli bir şey çünkü. Ama bir o kadar da tehlikeli, karşı takımdakileri düşman gibi gösteren. Yani nasıl kullanmak isterseniz öyle kullanılmaya elverişli. Bir de motivasyon işi vardı değil mi; tost da gerekli miydi ne? Sevgiler, maviyle.

derinmavi.. 
 01.03.2008 15:49
Cevap :
keşke aykut kocaman mustafa denizli gibi ders almayı bilen bir teknik direktörümüz olsaydı daha çok başarılar görürdük..sevgi ve saygılarımla..  08.03.2008 15:26
 

Hayatımızın her alanında olduğu gibi Norveç'i yenip turu geçersek bunların hepsi unutulacak.Her seçimden sonra pişman olup aynı partiye oy vermek gbi...

mustafa ceydilek 
 18.10.2007 21:52
Cevap :
referandum da evet hocam bazıları için farklı oy..  19.10.2007 11:26
 

Ülkenin her kurumunda(?) ,''Kurumlaşamama''hastalığı var.Bu da bilimsel yöntemlere yeterince önem verilmediğinden kaynaklanıyor. Milli takım da bundan nasibini alıyor tabi...Sevgilerimle...

Mesut Selek 
 18.10.2007 21:30
Cevap :
Milli takımın ilk yapması gereken öğrenme yetersizliklerinin kaynağına inmek olmalı ki takım ruhuna giden yolda bir adım atabilsinler, sevgi ve saygıyla..  19.10.2007 11:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 444
Toplam yorum
: 1131
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1270
Kayıt tarihi
: 13.09.07
 
 

MB zengin kültürel bir eksen; düşüncelerimizin buluştuğu, tartıştığımız, birbirimizi etkilediğimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster