Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Aralık '18

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
59
 

Madde

Madde
 

Günün sorusu ;

Bir kızı tavlamak için kaç bin türk lirası değerinde arabaya sahip olmalısınız ?

Geçen gün, ne yazık ki, tanık olduğum muhabbet tam olarak da bu konu üzerinde seyrediyordu. Ergenliğinden henüz çıkamamış ve bunun farkında olmayan bir grup yeniyetmenin konuşmalarına maruz kaldım. Üzerinde konuştukları konu üniversite bahçesinde arabasıyla gezip kız tavlamaya çalışan bir takım kişilerdi. Bizim yeniyetmeler 4 bin türk lirası değerinde ki arabayla kız tavlamaya çalışmanın ne kadar komik olduğunu, nasıl bir acizlik olduğunu söyleyip dalga geçedursun bende  aklıma gelen soruyu sormadan edemedim.  Kız tavlamak için siz ne kadarlık bir araba kullanıyorsunuz diye sorduğumda kendilerinde bulunan cep telefonlarının dahi 4 bin lira olduğunu söyleyip , bana inanamayan gözlerle baktılar.. Hadi ama 4 bin lira değerinde cep telefonu kullanıyorlardı tabikide milyonlar değerinde arabaları vardı. Benimki de soru ! 

Tam olarak babalarının parasıyla almış oldukları telefonları üzerinden artistlik yaptılar yani.. Bir grup 18-19 yaşındaki genç ! Şimdi bunları ciddiye alsan bir dert, almasan ayrı. Hoş ergenlikle -  adamlığa geçiş aşamasında bir oraya bir buraya savrulan bu yeniyetmeler hayat tarafından dahi tam olarak ciddiye alınmıyor ya neyse hadi.. 

Fakat kanunen reşit sayılan ama son derece sığ olan bu gençlere tahammül etmek de benim için çok zor. 

Şimdi ben arabasıyla kız ''düşüreceğini '' sanan zihniyete mi kızayım yoksa o arabayla sırf değerinden dolayı dalga geçip, aşağılayan bu gençlere mi ?

Evet para hayatımızı devam ettirmek için kullanmamız/ kazanmamız gereken, BAĞLI olduğumuz bir madde. Lakin ona bu derece BAĞIMLI olmak, insanları birer banknot olarak görmek  ne kadar doğru ? 

Kusura bakmayın ama ben insan olarak değerimin parayla ölçülmesine karşıyım. Çünkü ben parayla ölçülemeyecek kadar değerliyim, herkesin olduğu gibi..

Sizi siz yapan banka hesaplarınızdaki miktarlar değildir ! Görüyorum ki banka hesaplarınız kabardıkça,cebinizdeki para arttıkça insanlığınız değer kaybediyor..

Kim olduğunu unutmamak lazım galiba. Çevrendeki insanları parayla yanında tutamayacağını öğrenebilmek gerek.

Sen benim kim olduğumu biliyor musun cümlesindeki gizli yazar kasayı bulmak çok da zor değil.

Parayla dostluk alışverişi yapmayın. Dost satın almaya kalkmayın !

26 yıllık hayatımda yaptığım en doğru ve sanırım tek doğrum insanlarla olan ilişkilerimi maddi temeller üzerine kurmamak oldu. Canım dediğim insanların ben olduğum için, İZEL olduğum için yanımda olduklarının biliyorum.

Beşeri ilişkiler sahiden de çok önemlidir. Cebimdeki son kuruşu dahi sevdiğim insanları mutlu etmek amacıyla kullandım hep. Dilerim bundan sonrada bu mantıkla hareket edebilirim...

Sığ beyinlerinizin banka hesaplarınızla orantılı olarak gelişmesini temenni ediyorum. Umarım bir gün insanlığa giden yolu bulabilirsiniz. Sahi sizi ne kadar miktardaki para insan yapar ?

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 59
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 175
Kayıt tarihi
: 29.09.16
 
 

Dünyada yaşamaktan yoruldum, marstan atama bekliyorum.. Söyleyebileceklerim bu kadar. Tesekkürler..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster