Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ocak '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
308
 

Made in USA: El Kaide

Made in USA: El Kaide
 

Lafı eveleyip gevelemeye, kulağından tutup sarkıtmaya, şifreli yazıp 'anlayan anladı' demeye hiç gerek yok. ABD'de ikiz kulelere yapılan saldırılardan sonraki gelişmeleri iyi analiz eden bir beyin, El Kaide terör örgütünün, ABD çıkarları için çalıştığını açık bir şekilde görecektir. İkiz kulelere saldırı ABD'nin bir oyunudur görüşü, çoğu insana göre bir komplo teorisinden öte gitmese de, görülen o dur ki; şu anda dünyada yaşananlar ABD'nin yazdığı senaryonun hayata geçirilmesinden ibarettir.

Yıllar önce Amerikalıların hazırladığı bir belgeseli ilk izlediğimde şunu düşünmüştüm: Bir devlet, kendi insanlarını bile hiçe sayarak bu kadar acımasızca yönetilemez. Belgeselin içeriği özetle, J.F.Kennedy ABD başkanı iken Küba ile ilişkileri anlatıyor. Küba'nın, ülkesine Sovyet füzeleri yerleştirme girişimi ile ABD ile gergin günler yaşanmaya başlar. İki ülke arasında her an savaş çıkma tehlikesi ortaya çıkar. Ancak, savaş için taraflar gerçekçi bir bahane ve ilk ateşin karşı taraftan gelmesini beklemektedirler. Bu bekleyiş ABD ordusundaki Şahinler'i germiştir. Ve beklenen çözüm Şahinler'den gelir. Amerikan savaş uçakları, Küba'ya yakın kendi sahil kasabalarını bombalayacak, suç Küba Devleti'nin üzerine atılacak ve Küba'ya savaş ilan edilecektir. Evet, yanlış okumadınız. Amerikan savaş uçakları, Amerika Birleşik Devletleri'ni bombalayacak, 'Küba bize saldırdı' diyerek Küba'ya karşı taarruza geçecekti. Durumdan son anda haberi olan Başkan J.F.Kennedy bu harekatı durdurmuş ancak, bu onun hayatına mal olmuştu.

Şimdi de ikiz kuleler. ABD kendi yapmıştır, denildiğinde niye şaşırıyoruz ki? ABD, kendi varlığı ve çıkarları için dünyayı hiçe sayan bir devlettir. Hiroşima ve Nagazaki'ye attıkları atom bombaları ile tamamına yakını sivil olmak üzere 360.000 insanı öldürmekten çekinmeyen bir devlet, çıkarları adına kendi milletinden 360 kişiyi niye öldürmesin ki?

İkiz kulelerden sonra ne oldu? ABD'nin Ortadoğu, İran ve Türkiye'yi kuşatma planı harekete geçirildi. El Kaide takibi altında Afganistan ve Irak'a girildi. İsrail'e rahat bir hareket imkanı sağlandı. İsrail'in katliamlarına sesini çıkaran ülkelere komşu olundu ve aba altından sopa gösterilerek İsrail korunmaya alındı.

Peki bu arada El Kaide ne yaptı ve yapıyor? Arada bir iki defa Türkiye'yi bombaladı, şimdilerde Pakistan'da bir iki saldırıyı üstlendi. Bu eylem yaptığı ülkeler müslüman mı, müslüman. Peki, kendini İslamiyet'in koruyucusu sıfatını yakıştıran, dünyanın en heybetli ülkesini bombalayan bu balon terör örgütü El Kaide, avuç içi kadar İsrail'e karşı ne yapıyor? KOSKOCA BİR HİÇ.

Niye acaba dersiniz? Yazımın başlığını bir daha okuyun isterseniz.

Güzel güzel uyuyalım, sevgiyle büyüyelim değerli okurlar!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba. Ben de çoğu zaman sizin yazınız doğrultusunda düşünüyorum. Amerika'nın katil bir ülke olduğuna, kaz gelen yerden tavuğu esirgemeyeceğine inanıyorum. Hatta civcivi tavuk diye yutturabilir bile... Onlara göre büyük çıkarlar için küçük kayıplara göz yumulur. İkiz kuleler küçük kayıp olarak kabul edilmiştir. Bir nevi katil devlet politikası.. Ortadoğu kaynaklarını ele geçirmek adına ve büyük-dünyaya hakim Amerika adına binlerce kişinin ölümüne göz yummuştur, kendi halkından da bir kısım kayıp o kadar önemli olmamıştır. Koskoca uzaya çıkmış Amerika! çarpan uçakları ne istihbarat alanında ne de radarlarında farketmeyecekler... HADİ CANIM... . Destekliyorum. Amerika'dan olabilecek her türlü kalleşliğe ve aşağılık politikaya olası gözle bakarım.

Günnur Kızıldoğan 
 19.01.2009 22:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 35
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 11.02.07
 
 

1972 doğumluyum ve bir bankacıyım. Hayatım boyunca en büyük hayalim bir yazar olmaktı. Ama, Türkiye'..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster