Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '20

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
60
 

Maden suyu fazlası zararlı!

Sevgili okur, bildiğiniz gibi ben bu sayfalarda bildiğim, okuduğum sağlığa faydalı yazılar paylaşıyorum. Daha önce maden suyu hakkında birkaç yazı yazmış ve sağlığımıza çok faydalı olduğunu belirtmiştim. Ancak zamanla anladım ki abartıldığında bazı kimselerde zararlı olabiliyor. Bu da içerdiği tuz (sodyum) nedeniyle en çok kalbi zorluyor. Bununla ilgili yazıyı takvim.com.tr’de buldum. Bu kısa yazıyı bilgilerinize sunuyorum.

Maden suyunu abartma kalbini zorlama!

Sağlığa birçok yararı olan soda ve maden suyunun tüketiminde aşırıya kaçmamak gerekiyor. Öyle ki; mineral zengini bu sıvılar tansiyonu yükseltiyor, kalp yetersizliğine bile neden oluyor...

7'den 70'e hemen herkesi vuran kavurucu sıcaklar özellikle kalp sağlığını tehdit ediyor. Sıcaklar doğrudan kalp problemlerini başlatabileceği gibi, mevcut rahatsızlıkları da şiddetlendiriyor. Acıbadem International Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Umut Karabulut, fazla soda (maden suyu) içmenin de kalbi olumsuz etkilediğini belirterek, "Soda ve maden suyu gibi mineralden zengin sıvıların aşırı tüketilmesi tuz yükünü artırıyor. Vücutta su tutulumu fazla oluyor ve tansiyon yükselmesi, ödem artışı, hatta kalp yetersizliği gelişebiliyor" diyor.

Buna göre günde 1 adet maden suyunun bir zararı yoktur, faydası vardır.

Şen ve esen kalınız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 488
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 261
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster