Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Temmuz '16

 
Kategori
Beslenme / Diyet
Okunma Sayısı
290
 

Maden suyu güzelliği

Maden suyu güzelliği
 

Maden suyu güzelliği


Gıda alanında çok güzel bir bağ kurmuşuz siz okurlarla. Her hafta “  Bu sefer hangi konuda bilgileniyoruz? “ mesajları ve sohbet sırasında sürekli konuyu öğrenme çabaları var. Bir süre gıda alanında değil de ,sosyal kültürel paylaşımlar olsun istedim ama bu mümkün değil anladığım kadarıyla, sizden izin yok. Aslında bunu iyi anlıyorum, günlük yaşam içerisinde en çok muhatap olduğumuz şeylerin başında geliyor gıdalar. Ben de o kadar alışmışım ki, sürekli yeni şeyleri yazma isteği yaşıyorum sizin için.

O halde sıradaki gelsin.

Şu sıralar en çok hoşuma giden şey herkesin maden suyu tüketimine daha fazla değer veriyor olması. Koruma altında tutulan yer altı sularından elde edilen, içerisinde elementler , çözünmüş tuzlar, ve biraz da gaz bulunduran bu içecek yıllardır tüketicilerin gözdesi . Tamam piyasada çok içecek var hepsi farklı özelliklere sahip. Benim de sevdiğim birden çok soğuk içecek mevcut. Fakat maden suyu ciddi anlamda solluyor hepsini, içerisinde sana yarayacak o kadar çok şey olduğunu bile bile içiyorsun başta. Kimisi rahatlamak amacıyla , kimisi de “Ne rahatlaması canım , daha beter şiştim. “ diyerek afiyetle içiyor . Bir şekilde tüketiliyor tamam da en tatlısı da belli bir yaşın üstünde olan çocukların bundan yararlanması. Onların da hoşuna giden şey aromalı olanlar. Çilekten tutun, elmasına kadar biliyorsunuz çeşit fazla.  Senin de için rahat.  Sizlere asıl belirtmek istediğim ürün ise “ Multivitaminli maden suyu “ üretimi. Maden suyu aşıkları ilgilerini çekerse deneyebilirler , bu küçük dokunuşlar da tüketici için ayrı bir tercih sebebi elbette.

Yeni ürün üretimi güzeldir, piyasayı da canlandırır, tüketiciyi heyecanlandırır. Hepsinden en önemlisi de her üretimde olduğu gibi uygun koşullarda ve belirli kurallar çerçevesinde bu içeceğin üretilmiş olması. Bizler de tüketiciler olarak elimizden geldiğince sorarak, araştırarak tüketirsek , işte o zaman afiyetler olur hepimize.

                                                                                                                                                                                                                                                                                      Sağlıkla kalın!

Not :  “  Favorim bisküvili olan, eski okurlar bilir. “

                                                                                                                                                                                                                                                     Gıda Mühendisi - Nermin Özge Bilge

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 297
Toplam yorum
: 41
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 323
Kayıt tarihi
: 20.02.15
 
 

Gıda Yüksek Mühendisi  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster