Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mayıs '14

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
48
 

Madeni sanatkarlardan, başkan Tuna'ya teşekkür plaketi...

Madeni sanatkarlardan, başkan Tuna'ya teşekkür plaketi...
 

Esnaf ve sanatkara sunduğu katkı ve desteklerinden dolayı kamuoyu tarafından takdirle karşılanan,Mersin Toroslar İlçe Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya bir teşekkür plaketi de Mersin Madeni Sanatkarlar Odası’ndan geldi.
Mersin Madeni Sanatkarlar Odası tarafından gerçekleştirilen Yalınayak Sitesi Kooperatifi’nin genel kurul toplantısına katılan Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya plaketini Oda Başkanı Sabit Yelkovan takdim etti.
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, Meslek Odaları Başkanları, Mersin Madeni Sanatkarlar Odası yönetim kurulu üyeleri ile esnaf ve sanatkarın da katıldığı toplantıda söz alan Mersin Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, esnaf adına atılacak her türlü olumlu adımda esnafın yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.
Göreve geldikleri 11 yıl içerisinde Toroslar’ın hızla büyüyen ve gelişen bir ilçe konumuna geldiğini ve bunun herkes tarafından dikkatle izlendiğini vurgulayan Başkan Hamit Tuna; “Toroslar; bankaların, İşadamlarının, müteahhitlerin yatırım yaptığı, KOBİ’lerin geliştiği, arsa ve emlak değerlerinin sürekli arttığı bir bölge haline geldi.Otogarın bölgemizde olması için belediye olarak 85 bin m2 yer tahsis ettik.Bölgenin ticaret alanında merkez üssü olması ve sanayi alanında da üreten bir yapıya kavuşması yönünde yıllardır uğraş veriyoruz.Sizlerin, bölgemize gelişiniz hem işsizlik noktasında katkı sağlayacak hem de bölgenin aktivitesi daha da artacaktır.3 yıl sonra inşa çalışmaları tamamlanacak olan 1250 yataklı Mersin Entegre Sağlık Kampüsünün bölgemizde yer alması da ilçemizin albenisini daha arttıracaktır” dedi.
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği ile her zaman diyaloglu bir çalışma dönemi geçirdiklerini ve bu istişarenin artarak devam edeceğini belirten Başkan Tuna; “Bu kentin öncelikle bir senaryosunu yazmak lazım. Bu kentte ne yapılacak. Sanayi mi, ticaret mi, turizm mi, lojistik mi, tarım mı geliştirilecek. Bunun yerleri tespit edilmeli.Bir kilim misali tek tek yerine konulmalıdır.Bunu inşallah birlikte bir yönetişim anlayışı içerisindeyapacağız.Yapılan bu çalışmalar sanayi esnafını daha da rahatlatacaktır. Görüntü ve gürültü kirliliği oluşturan ticarethanelerin yaşam merkezlerinin dışına çıkarılması gerekmektedir. Yaptığımız girişim ve desteklerle ikinci el oto galericiler sitesi bölgemizde inşa edildi. Korukent mahallemizde 98 dönüm alan üzerine inşa edilen bu tesiste 204 işyeri tamamlandı.21.yüzyıl şartlarına uygun şehircilik anlayışının şekli de böyle olmalıdır.Madeni Sanatkarlar Odamızın gerçekleştirdiği genel kurulun hayırlı olmasını diliyorum. Esnafımızın her zaman yanında olacağız” dedi.
Konuşmaların ardından, Mersin Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, odalarına ve esnafa sunduğu katkı ve desteklerinden dolayı Başkan Tuna’ya bir plaket takdim ederek, teşekkür etti.
Ahmet Metin Türkoğlu- Mahmut Tanyeli

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 819
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster