Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ocak '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
235
 

Maganda Terörünün Katlettiği Emircan

Maganda Terörünün Katlettiği Emircan
 

2017 Yılının son günlerinde bir maganda terörü daha yaşandı ki yürek dağlayan bir olay olarak hafızalarda kaldı. İstanbulda iki çete arasında çıkan çatışmada, 10 dakikada 100 el ateş edildi. Bu çatışmanın tek kurbanı ise, evine dönerken 7 kurşun isabet eden, kanlar içinde onu kucaklayan babasına, ''Kızma, suçsuzum'' diyen Emircan oldu.

Halkalı ticaret meslek lisesi 2. sınfta okuyan 16 yaşındaki Emircan Açıkgöz, İstanbulda babasının arabasıylka evine dönerken iki grup arasında çıkan çatışmada ağır yaralandı. Yanında olan arkadaşları ailesine haber verdi, olay yerine gelen babasına, ''Baba kızma bana, ben bişey yapmadım'' demesi yürekleri dağlayan son sözleri oldu. En yakın hastaneye kaldırılan ve bilinci kapanan genç futbolcu bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Büyüyünce futbolcu olacak olan Emmircan Açıkgöz, daha ömrünün baharında İstanbulun orta yerinde iki çete arasında çıkan kavgada,çatışmada hayatını kaybediyor. Bütün gözler yine bir maganda terörüne ve onun sonucunda yaşananlara çevrildi.

Marketten sipariş verir gibi internetten alınan, özellikle ruhsatsız pompalı tüfekler ve silahlar daha kaç kişinin hayatına mal olacak inanın bilmiyoruz. Ciddi anlamda hiçbir tetbirin alınmadığı bu uygulama ve herkesin kolaylıkla silah sahibi olduğu günümüzde bu iş bu seviyeye nasıl gelindi ve sonucunda kadın çinayetleri başta olmak üzere sayısızca cinayetler işlendi ve olaylar yaşandı.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Kayıt tarihi
: 15.04.17
 
 

Gazeteci - Yazar ve Tarihçi.. ..