Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ekim '10

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
190
 

Magazin

Magazin
 

Bu ülkedeki gündemi belirleyen halkın büyük bir kısmını etkileyen bir olgudur. Biraz mantıklı bir şekilde incelersek aslında magazin gündemindeki olayları bir sahneye benzetebiliriz seyiciler halk, kişiler kukla, ve enönemlisi patronlar yani kuklacılar.

Ben nedense kuklalarla değil kuklacılara bakarım ancak bu şekilde objektif olabileceğime inanıyorum örneklermi istiyorsunuz A isimli manken B isimli şarkıcı hakkında zehir zemberek açıklamalar yapar, insanlarımız bir anda şaşırır anlam veremezler, ne tesadüftürki A isimli manken yakında albüm çıkartır aynı yöntemi kullanarak kendi reklamını yapar ve para kazanır basit di mi ya da bizim halkımızın aşırı duygusal olduğunu bilir ve "mazlum edebiyatı" yapar ve çıktığı bir çok programda ağlar programları aşırı reyting alır o ağladıkça program izlenir ve herkes para kazanmaya devam eder.

Medya ülke gündemini direkt etkileyen sokaktaki insanın düşüncelerini değiştiren aslında bu ülkedeki en önemli dinamiklerdendir bunu kabul etmek gerekiyor. Örnekmi istiyorsunuz AB görüşmelerinin yapıldığı gün canlı yayınların olması gerekirken neler izletildi bize semra kaynana , kavuşamayan aşıklar liste uzayıp gider.

Türkiye Irak konusunu MGK da incelicek ve ülke politikaları buna göre belirlenicekti ama bir gün öncesinde ne oldu bir gazeteciye suikast düzenlendi ve ortalık ayağa kalktı ve bir gün sonrakı MGK da ne konuşuldu sizce dersimiz Irak mı ? yoksa Suikastmi ?

Son olarak ben magazini damardan verilen bağımlılık yapan maddelere benzetirim a isimli mankenin verdiği frikik gazetelerde yarım sayfa bazen tam sayfa alırken Güneydoğuda pusuya düşen şehit olan gazi olan askerlerimizin haberi ise kibrit kutusu büyüklüğünü geçmez.

Yorumu sizlere bırakıyorum

Saygılarımla

Samet Mavi

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 245
Kayıt tarihi
: 11.09.07
 
 

Merhaba Ben Samet Mavi 20 yaşındayım öğrenciyim dış politika siyaset ile ilgileniyorum. Ülkemin ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster