Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Dr Barış Çakır Burun Akademi

http://blog.milliyet.com.tr/burunakademi

06 Kasım '13

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Makyajla Burun Estetiği

       İnsan gözü ve fotoğraf makinaları, renklere, ışığa ve gölgelere hassastır. Renkleri değiştirerek, fotoğraf makinasını aldatabilirsiniz. Gözlere derinlik hissi vererek, daha etkili bakış elde etmek, sık kullanılır. Burun makyajı için kıkırdak anatosi temelinde oluşturulan ÇAKIR poligonlarını kullanırsanız, burnunuz fotoğraflarda daha güzel çıkacaktır. 

       Burununuzun görüntüsünden hoşnut değilseniz, bazı küçük ve basit makyaj hileleri kullanarak,daha küçük daha ince yada daha kemersiz bir burun elde etmemiz mümkün. Peki bu nasıl olacak?

       Profesyönel makyözlerin bildiği ve sizin bilmediğiniz şey gölge oyunu. Elinize ten renginizden bir iki ton açık ve bir iki ton koyu renk kapatıcılarınızı fondoten ve pudralarınızı alıp aynanın karşısına geçin.
       Eğer burnunuz kemerli ise, kemeri daha koyu renk kapatıcı veya fondöten ile sadece yüksekliğin olduğu bölgeyi boyayın, yanları daha açık renge boyayın. Koyu renk, kemerinizin görünümünü küçültecektir.
      Eğer burnunuz önden bakıldığında, yanlar geniş ve sırtı basık ise hemen yanlara koyu renk uyguluyoruz, burun sırtına ise açık renk boya ile alın bitiminden burun ucuna doğru, yarım cm lik bir hat çekiyoruz. Burnun uç kısmında, kabarıklık var ise bu bölgelere de koyu renk uyguluyoruz.
       Bu gölge efektlerini, ince makyaj fırçaları kullanarak yapabilirseniz ÇAKIR poligonlarını bile taklit edebilirsiniz. Işık oyunları ile, burun ucunda, burun deliklerinin üstünde küçük üçgenler yapabilirsiniz. Burun ucu ile delikler arasına, hafif koyuluklar ekleyerek, daha narin bir burun ucu elde edersiniz.
        Bu  efektleri doğru uygulayabilirseniz burnunuz fotoğraflarda daha farkedilir olacaktır. Geçici ama acil durumlar için idealdir.
 

Güzel günler dilerim.

Dr. Barış Çakır

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif  Cerrahi Uzmanı

www.bariscakir.com

Güzellik önerileri için twitter:@cerrahisanati

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 91
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 315
Kayıt tarihi
: 03.03.13
 
 

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanıyım. Fulya Terastaki ofisimde hastalarımı kabul e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster