Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '15

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
21
 

Malatya Esnaf Heyetinden TESK Genel Başkanı Palandöken’e ziyaret

Malatya Esnaf Heyetinden TESK Genel Başkanı Palandöken’e ziyaret
 

Malatya Esnaf Heyeti, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret etti.


Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, başkanlığındaki oda başkanlarından oluşan Malatya Esnaf Heyeti, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret etti.

 Aynı zamanda TESK Yönetim Kurulu Üyesi de olan MESOB Başkanı Şevket keskin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKK) Başkanı Ali Evren ve oda başkanları ziyarette TESK Genel Başkanı Bendevi palandöken’e kayısı hediye ettiler.

 

“BAKANIMIZIN VE GENEL BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

 Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan MESOB Başkanı Şevket Keskin, “bir Malatyalı olarak her zaman sayın genel başkanımız ile gurur duyduk. Bundan sonrada başarıları devam edecek. Bütün Malatya oda başkanları olarak elimizden geldiği kadarıyla her zaman hemşerimiz olan genel başkanımızın yanında olacağız. Genel Başkanımızın başarısı Malatya’nın başarısıdır. Bugün de esnaftan sorumlu bir bakanımız var, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci. Bakanımız ile birlikte omuz omuza verip çalışacaklar. Bize de verdikleri emir doğrultusunda bizde her zaman bakanımızın ve genel başkanımızın yanında olacağız. Genel Başkanımız hükümetle iyi bir diyalog içerisinde, esnafla diyalog içerisinde. Halkın ve esnafın içerisinde bir genel başkanımız var.  Malatyalı olan genel başkanımız bize her zaman gurur vermiştir” dedi.

 

MALATYALILAR GÜÇ BİRLİĞİ YAPACAK

  Malatyalı tüm oda başkanlarını her zaman kardeş olarak gördüğünü belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ise, “Malatyalı olmak ve bugüne kadar güç birliği yapmamız, beni bu ortamlara getirmeleri önemliydi. Bundan sonraki süreçte önemli. Bugüne kadar sadece çatı kuruluşu olan Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanıydım, ama bugün Gümrük ve ticaret Bakanlığımızda çok önemli bir gelişme yaşandıki, bizim konularımızın çözümünde önemli destek verecek olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığına Malatyalı bir hemşerimiz getirildi. Bunun için sayın cumhurbaşkanı ve  sayın başbakanımıza teşekkür ediyorum.  O bakanlığı bir Malatya’nın getirilmesi, Malatya içinde özellikle yatırım sürecinin hızlanmasında önemli bir yer olacaktır. Odalarımız için en büyük sorun, ekonomik olarak ayakta kalmadaki önündeki engellerin aşılmasıydı. Zaman içerisinde başkanımız Şevket Keskin ile birlikte sorunları birlikte dile getireceğiz. Esnafımızın krediye ulaşmasındaki en büyük sıkıntı olan paraya ulaşmanın önündeki sıkıntıları çözmektir. Şimdi bir güç birliği yapacağız, bir ortak akıl kullanacağız.  Gümrük ve Ticaret Bakanının Malatyalı olmasından hepimiz iftihar ettik.  Nasıl olsa birisi o makama oturacaktı, canımızdan birisi oturdu, bizi ne kadar duygulandırdı. Bugüne kadar bütün bakanlarımız ile diyalogumuz çok iyiydi. Biz bugüne kadar da çok önemli bir sıkıntı çekmedik. Ama bundan sonra problemlerin çözümünde önemli yol alacağız. Sorunlarımızın daha kısa sürede gündeme geleceği bir dönem bizim için sevindiricidir” diye konuştu. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 135
Kayıt tarihi
: 20.03.15
 
 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi / Malatya Esnaf ve Sanatk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster