Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mayıs '15

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
26
 

Malatyalı esnaf Başbakan Davutoğlu'ndan müjde bekliyor

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Malatya’da katılacağı mitingde kayısının devlet kurumlarında dağıtılması, Onkoloji Hastanesi’nin kurulması, 2. bir devlet üniversitesinin açılması ve çevreyoluna başlanılması ile duble yolların bitirilmesi konusunda Malatya’ya özel müjde vermesini beklediklerini açıkladı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Keskin, “Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun  28 Mayıs 2015 tarihinde yapacağı  Malatya ziyaretinde Malatya ilimize özellikle Kayısı konusunda bir müjde vereceğine  gönülden inanıyoruz. Manisa’ya verilen üzüm desteği gibi  Aydın’a verilen  İncir desteği gibi Malatya’da ise Malatyalı Kayısı desteğini  gerçekten hak etmektedir. Bu ürünler özelliği itibari ile sadece bulundukları bölgeye özgü yetişmektedir.  Malatya kayısısı da bir bölge ürünü olduğunu için üretimi, geliri rahatlıkla 60 -70 bin ailenin geçim kaynağıdır ve 300 bin kişiyi yakından ilgilendirmektedir.  Sonuç olarak bölgenin geçim kaynağı da olan Kayısı da yaşanan olumsuz bir durum Kayısı kenti Malatya’yı da bütünüyle etkilemektedir. Kayısıya verilecek alan bazlıdesteklerin yanında en az 50 bin tonun direkt üreticiden devlet eliyle alınması ilimiz için çok önemli bir müjde olacaktır. Ülke ekonomisinde önemli yeri olan kayısının devlet desteğiyle alınması yurtlarda, üniversitelerde, okullarda, askeri birliklerde ve buna benzer kurumlarda dağıtılması hem sağlık açısından hem beslenme alışkanlığı açısından gelecek nesillere de önemli katkı sağlayacaktır” dedi.

“ONKOLOJİ HASTANESİ VE 2. DEVLET ÜNİVERSİTESİ”

Keskin şunları ifade etti; “Sayın Başbakanımızdan beklediğimiz müjdelerin başında tabi ki Kayısı desteği gelmektedir. Ama bunun yanında Onkoloji Hastanesi’nin kurulması, 2. devlet üniversiteninaçılması müjdesi de Malatya için sevinç kaynağı olacaktır. Hükümetin Türkiye genelinde en başarılı olduğu çalışmaların başında gelen ulaşım konusunda ise Malatya Kuzey Çevreyolu’na biran önce başlanılmasını, Malatya-Sivas Karayolu’nun bitirilmesini,  Malatya-Kayseri Yolundaki tünellerin bitirilmesini ve Malatya-Adana Karayolu’ndaki bitmeyen bölümlerin kısa sürede bitirilerek hizmete girmesini talep ediyoruz. Bu konuda Sayın Başbakanımızdan ilgili kurumlara talimat vermesini bekliyoruz.  Bu duble yolların bitirilerek hizmete girmesi bölgemiz ve şoför esnafımız için önem arz etmektedir.”

Keskin, “Sayın Başbakanımız şoför esnafı için ÖTV’siz araç konusunda büyük bir müjde vermiştir. Bu müjde için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Ancak Sayın Başbakanımızdan bu uygulama kapsamına kamyon ve kamyonetlerinde alınması konusunda Malatya’da bir müjde vermesini beklemekteyiz”  dedi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 134
Kayıt tarihi
: 20.03.15
 
 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi / Malatya Esnaf ve Sanatk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster