Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mayıs '09

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
54137
 

Mantıklı ama cevapsız sorular

Mantıklı ama cevapsız sorular
 

Hep kafamı kurcalayan cevapsız sorular olmuştur. Aslında bir çoğu da mantıklı olduğu halde cevabını bulamadığım sorulardır anlık gelirlerdi aklıma, sonrasın da aaa delimiyim neyim niye bunlara kafa yoruyorum ki diyerek siler atardım kafamdan. Çok, çok eski zaman öncesiydi tabi bu hal. Evli, barklı, (toplum deyimiyle) koskoca bir kadın ve de anne olmadan önce. Bunların sonrasın da nemi değişti? Düşünecek çok daha önemli şeylerim oldu, değişen bu...

Az önce sevgili milliyet blog yazarı kardeşimin; Ben Bir Garip Aşk Bestesiyim' in son yazısı olan Sınavlarda Muzur Cevaplar başlıklı yazısının üzerine hasetlenip aklımda şimşek gibi çakan, ya bende cevapsız soruları yazayım düşüncesiyle hemen aşağıdaki soruları buldum ve yayına aldım. Tek bunları düşünen olmadığımı bilmek güzel:)

Buyrun:

* Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiğinda onlara mültecilermis gibi bakariz?

* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalışırız? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca sağa-sola sallanirlar?

* Neden öğrenciler ilköğretimin beşinci sinifina kadar öğretmene "öğretmenim" diye seslenirken altıncı sınıfta bir anda "hocam" diye seslenmeye başlarlar?

* Neden sınavlarda "4 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırırlarda; "4 doğru bil, bir doğru da bizden" şeklinde bir kampanya başlatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

* Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıkınca kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan mıdır yoksa ondan tırstığımız için midir?

* Neden dükkanını kapatip giden esnaf, kapıya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittiğini nasil anlarız

* Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kişi bizi izliyor...

* Düğünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

* Neden bazı kızlar şirin bir hayvancağiz gördüklerinde "inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir?

* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

* Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

* Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayı bayılıp bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra"kabul etmiyorum" seçeneğini işaretleyen bir takım saf kişiler mevcut mudur?

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran
boru görmüşler midir?

* Ipana 7 reklamindaki kiza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çıktığını bilmemekte midir?

* Neden futbol takımı olan Ajax"Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

* Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir? Hipokrat yemininde"arabami temiz kullanacağım" şeklinde bir madde mi vardir?

*Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?

*Işık 300.000 km/sn hızla yayıldıgına göre karanlık hangi hızla çökmektedir?

*Işık hızında giden bir arabada oturduğumuzu varsayarsak, farları yakınca ne olur?

*Niçin fare kokulu kedi maması yok?

*Teflona hiçbir sey yapışmadığı halde teflon tavaya nasıl yapışmıştır?

*Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır?

*Süper yapıştırıcı herşeyi yapıştırdığı halde niçin içinde bulunduğu tüpün iç çıdarlarını yapıştırmamaktadır?

*Niçin yanlış çevrilen telefon numarası hiçbir zaman meşgul çalmaz?

*Niçin falcıya gitmeden evvel randevu almak gereklidir? Geleceğimizi bilemez mi?

*Eğer bugün hava sıcaklığı 0 derece ise ve yarın iki kat daha soğuk olacaksa, yarın hava kaç derece olacaktır?

*Niçin "tek heceli" kelimesini diyebilmek için dört hece kullanmaktayız?

*Neden insanlar gökyüzünde 400 Milyon yıldız var denildiğinde inandıkları halde, yeni boyalı yazan yüzeyi elleriyle yoklarlar?

*Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?

CEVABI OLANLAR!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aynı malzemeden üretilen bir uçağın ulaşacağı ağırlığı kaldıracak bir motor henüz üretilmedi. Ve bir saçma soru da benden :) Son 20 yıldır, neden evli bayanlar kızlık soyadlarını da kullanmaya başladılar ? Bu bir kimlik ve öz güven savaşı mıydı erkeklere karşı verilen ? Hayrünnisa Hacıceladettinoğlu adlı bayan Hacışerafettinoğlu ailesine gelin gitti diyelim. Hayrünnisa Hacıceladettinoğlu Hacışerafettinoğlu oldukça karizmatik bir isim olur valla :) Sevgiler..

Ata Kemal Şahin 
 05.03.2010 9:54
Cevap :
süper bir yaklaşımdı:)))aslında sorunuzda cevabı vermişsiniz ama sanırım bir bayana bunu söyletmek istiyorsunuz:))  05.03.2010 14:13
 

23) Tüpün iç cidarları teflonla kaplı olduğu için. 24) İstatistiksel olarak günde kaç tane yanlış numara çevirdiğinize bağlı. 25) Falcı bilir de falcıya gidecek nereden biliyor? Cevap yanlış oldu ama amaç kafa karıştırmak. 28) Ay inanmıyorum! 29) Uçak yapan adi batılılar istatistikleri severler. "Şimdiye kadar kazalarda kaç kişi ölmüş? Eh, o kadar olacak artık." derler. Ama bir seçenek olarak insanları o kutulara sokabilirlerdi. Bitti.

Hasbihalci 
 15.01.2010 10:39
Cevap :
harikasınız sayenizde tek bir cevapsız soru bile kalmadı:)))  18.01.2010 11:13
 

1)Aslında aynı şeyin bizim başımıza gelmemiş olmasına seviniriz. O yüzden onlardan üstünüzdür.2)Amerika'nın Rusya'yı gösteremeyen aptal öğrencilerine inattan. 3)Birbirlerinin içinden geçmeye çalışırlar ama beceremezler tabi. 4)Büyüdükleri nerden belli olacak? 5) O zaman %70'imiz aptal olmazdı. 6) Gözlüklerim ıslanır, çevremi göremem. Bir de içgüdüsel, ya gözüme bir şey kaçarsa? 7)Aradan 15 dakika geçtikten sonra. 8) Büyüklük kompleksi 9) Biz acıların çocuğuyuz ondan. Bir de acı nağmelere bugün çok neşeliyim şeklinde şarkılarımız var. 10) Sevgiden ne diyeceğini şaşırır. 11) İsim uyduramamışlar. Char şembe, penc şembe farsça. Cum'a arapça. 12) Tüü ben yaptım o işi :) 13) Bşlmeyecek ne var? Keman ciyk, gitar dayn boru ti diye ses çıkarır. 15) Ajaks Hollandalı, Ajaks hollanda asıllı türk vatandaşı 18) Saatte 4760 km ile. bu dünyanın dönüş hızıdır. Ciddi. 19) Farlardan ışık çıkmaz. Ciddi. 20) Bizim midemiz bulanmasın diye 22) Atlamaya zaman yok ama yüzmeye var herhalde.

Hasbihalci 
 15.01.2010 10:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 43
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 2507
Kayıt tarihi
: 04.01.09
 
 

Evi, eşi, işi ve çocuklarıyla yoğun şekilde koşturmaca bir hayat yaşarken, kendini ihmal etmeyen, bu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster