Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '18

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
56
 

Mardin’de Bir Görme Engelli Çukura Düşmüş

Mardin’de Bir Görme Engelli Çukura Düşmüş
 

salih arıkan


Maalesef çukura  düşen görmeyen arkadaşlarımız az değil. Ölenler ve yaralananlar var.

Bazen elektrik bazen su yâda farklı İnşaat çalışmalarından dolayı çukurlar açılıyor. Biz görmeyenler bildiğimiz yerlerde rahatlıkla gezebiliyoruz. Ama bir çukur açılır ve etrafında gerekli güvenlik önlemleri alınırsa biz çukura düşmeyiz.

Ben İzmir’de böyle çalışmalar olduğunda gerekli uyarıları yapıyorum. İlgili  kurumları da yazıyla bilgilendiriyorum kurum yâ da firma görevini yapmıyorsa kamuoyuyla durumu paylaşıyorum. Büyükşehir ve Konak Belediyelerini farklı konularda uyardım. Bazılarında olumlu sonuçlarda aldım. Biraz halk olarak duyarlı olursak bu tarz durumlarda ilgili kurumları ve firmaları uyarırsak sorunlar çözülür.

Görmeyen arkadaşlarımızda bağımsız hareket tekniklerini iyi öğrensinler. Özgür güvenli bir şekilde beyaz bastonla gezmek istiyorlarsa bağımsız hareketi teknik olarak da öğrensinler. Ama bazen insan dalgında olabiliyor. Ben de bir kaç çukuru doldurdum çok şükür ki ciddi bir sorun olmadı. Dediğim gibi bu çukurlara farklı İllerde düşüp de ölenler ve yaralananlar oldu.

Lütfen kamu kurumları yerel yönetimler daha duyarlı olsunlar. Vatandaşlarda denetim mekanizmalarını biraz işleterek kentlere sahip çıksın. Kentlilik bilinciyle kentlerimizde sorunlara müdahil olalım hakkın  hukukun hâkim olduğu günler olsun.

Salih Arıkan,Tel: 0506 514 96 93

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1007
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 57
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster