Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Temmuz '17

 
Kategori
Güncel
 

Marka Kadın Ol… Potansiyelini keşfet… İş’te Ev’de Her yerde Fark Yarat…

Marka Kadın Ol… Potansiyelini keşfet… İş’te Ev’de Her yerde Fark Yarat…
 

bende olsaydım onun yerinde ben daha neler neler yapardım cümlelerini çöp yapıyor bize yeni bir biz kazandırıyoruz var mısnız ?


Marka Kadın Ol… Potansiyelini keşfet… İş’te Ev’de Her yerde Fark Yarat…

Başlık şahane,çok afilli hatta ışıklı tabela etkisi de yaratıyor. Ama al gazı otur evinde, davranış tercihleri müessesemiz tarafında kabul edilmemektedir.

-Ama ben yapamam  ki ! cümleleri lugatımızda yer almamaktadır.

Kadınların iş ve sosyal hayatındaki yerini geçtim cinsiyetin günlük hayatımızdaki başarılarımıza yansımasından bahsediyorum aslında. Adam gibi otur, kız gibi vurma şu topa gibi terimler bizi her hareketimizde yakamızdan tutup geri geri çeken inançlar. Kadınlar yetiştiriyor her bireyi. Ve yetişirken oluşuyor bir çoğumuzun senaryosu. Psikolojide saymakla bitiremeyeceğim bir çok kuram bunun altını en kalın kalemle çiziyor.Çizmekle kalmıyor koca koca bilim adamları yemin billah ediyorlar. Peki Bu bilim insanları bu kadar ısrarlıysa bizim halen kendimize çekimser oyla ,seçimlerde kaybetme şansı veriyor olmamız kulislerde hayretlikle karşılanmasında ne yapılsın sorarım size...  Biz YİNE bir şans verelim ama bu kez kazandığımız hayatın, mutlu uyandığımız sabahların, başarılı iş hayatımızın, huzurlu ev hayatımızın, geleceğimizin koruyucuları olan çocuklarımızın şansı olalım. Fark yaratan , Fark edilen , kendini bilen geleceğe emin adımlarla yürüyen kadınlar olalım. Bu öyle ayrımcılık falan deği.Bunu sakın şöyle algılamayın yani işin özünü '' kadınlar yaşasın erkeler kahrolsun '' edebiyatı sanmayın. Bizim kendimize güvenmeye ihtiyacımız var. çünkü bizim Türkçemizde '' şu işi kız gibi yapma erkek gibi yap'' gibi bir yargı var. İster istemez biz böyle büyüdük, büyütüldük ama böyle devam etmeyeceğiz. Bir işi yaparken beceriksiz, işe yaramaz ve ucundan tutar gibi yapmak gibi algılalanan kız gibi yapma kavramını Nil Karaibrahimgil ' in dediği gibi akıllardan sileceğiz. Biz ne yapıyorsak kız gibi yapacağız. Ve Marka Kadınlar, Lider Kadınlar olacağız. 

EN ÖNEMLİSİ MUTLU KADINLAR OLACAĞIZ...

Konumuz şahane başta söylemiştim. Bu konu ile ilgili çok konuşacağız ve bir çok konu ile ilgili çok şey yazacağız.

Bugün sizinle ilk buluştuğum yazım olması sebebiyle herkese sevgi ve saygılarımı sunmak isterim.

O zaman HOŞGELDİM ...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 99
Kayıt tarihi
: 08.07.17
 
 

Kurumsal hayat geçmişi olan biriyim bende bir çoğunuz gibi...15 yılın sonunda kendime akademik bir ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster