Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '07

 
Kategori
Yolculuk
Okunma Sayısı
1100
 

Marmara'da Karadenizi görmek

Marmara'da Karadenizi görmek
 

Fotoğrafın çekildiği yer Karacabey-Kurşunlu köyü yakınlarında. Plakia denen antik kentin sınırları içinde. Ben bu kent hakkında internette araştırma yapıyorum yıllardır. Fakat henüz daha tatmin edici bir bilgi edinebilmiş değilim. Galiba "Plakia" sadece haritalarda var olmaya devam edecek.

Aslında bu antik kent, benim yazları oturduğum sitenin sınırları içinde. Hatta küçükken içine girip saklanbaç oynardık. Kimbilir o zaman ne kadar da güzeldi o duvarlar, lahitler, surlar. Tüm bunlara rağmen, elimde bu duvarların hiç fotoğrafı yok. Zaten şu an tellerle çevrili olan bu bölgeye de girmek imkansız gibi. Her tarafı dikenler, çalılıklar kaplamış. Umarım ileride bu antik kent hakkında daha fazla bilgi edinip sizlerle paylaşma fırsatını bulurum.

Fotoğraflarını görenler "Burası Karadeniz değil mi?" diye soruyorlar bana. Zaten DSİ'nin raporlarında da Marmara'nın en temiz sahillerinin burası olduğu dile getiriliyor. Karadeniz'e geziye giden bir arkadaşım Karadeniz'de bile burada olduğu kadar bol su yok diyor. Dediği doğru mu bilmiyorum ama burada her vadiden bir dere akar ve yanlış hatırlamıyorsam Kurşunlu'dan Bandırma'ya uzanan toprak sahil\orman yolu üzerinde 13 tane dere var. Ben bunları Temmuz'un ortasında saydım. Kışın daha da arttığı söyleniyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 3810
Kayıt tarihi
: 05.03.07
 
 

23 yaşında. Çocukluğundan beri doğaya, denize düşkün bir hayat yaşadı. Bisikletle Ege ve Akdeniz'i d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster