Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ekim '13

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
153
 

Marmaray Bayramı

Marmaray Bayramı
 

Marmaray gündemimizi doldurdu da taşırdı maşallah. Suriye'ydi, açılımdı, terördü, zamdı, geziydi, ODTÜ'ydü derken yürekleri tahrip ede ede ilerleyen gündemimiz birden bire değişti. Karadenizin hırçın dalgaları gibi TV ekranlarından, yazılı-görsel medyadan evimize girip huzurumuzu örseleyen, mutluluğumuza kasteden, pembe hayallerimize ket vuran hain gündemimiz aniden süt-liman oldu.

Ne kadar şanslıyız ki asrın projesini görmek bize nasip oldu. Kimbilir bir daha kaç asır sonra olacak böylesi. Marmaray gibi dünyada eşi benzeri olmayan bir şey bizde var. Daha ne olsun. Bundan iyisi Şam'da kayısı. (Zaten Şam'ın kayısıyla uğraşacak hali de yok).

Zaten büyüklerimiz de bunu bildiğinden açılışını bayrama denk getirdiler ki her sene bu kutlu günü hatırlayabilelim. Ben şimdiden seneye 1. Marmaray yılı etkinliklerinde ne yapabileceğimi düşünüyorum.

Ancak buradan yetkililere acizane bir kaç tavsiyem olacak. Organizasyon yapabilen büyüklerimiz ön ayak olursa biz vatandaşlar da bu kutlu mekanı görmek ve mutlu olmak isteriz. O zaman Marmaray turları düzenlenmeli ve herkesin bundan nasiplenmesi temin edilmelidir. Yıllık kontenjan yüksek tutulursa kısa sürede herkes Marmarayı görür ve böylece kimse bu dünyadan gözü açık gitmemiş olur.

Bu arada fitne çıkartmak için fırsat kollayanlara kulak asmayalım. Yok açılır açılmaz elektrikler gitmişmiş, yok kapıları açılmamışmış, yok gitmemiş de durmuşmuş. Bitmeden açılış yapılmışmış, Japonlar yapmışmış, çok para gitmişmiş filan. Çekemediklerinden böyle safsatalar uyduruyorlar tabi.Elin Japonuna dua ettirdik işte daha ne istiyorsunuz?

Onu bunu boşverin bu marmaray iyi geldi hakkaten. Benim bel ağrılarım da geçti ha. Dur bir de şekerime baktırayım.

Selam ve muhabbetle..

Murat HACIOĞLU

31.10.2013, Denizli

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ulen adamlar mans denizi tunelinde bu kadar tantana yapmamislardi! Hele yapim yilini dusunursen mid town tunelin de yazik etmisler!

Newyorker 
 31.10.2013 21:30
Cevap :
Biz yaptık mı böyle yaparız :))  01.11.2013 21:25
 

:) o değil de, iyi olmana sevindim.

Esma KAHRAMAN 
 31.10.2013 21:03
Cevap :
Bayramdan bayrama iyiyim işte :)) Sağolasın  31.10.2013 21:16
 

Katılıyorum. Eklemeden geçemeyeceğim müsaadenizle, Vatandaşın vergileriyle yaptırılan Marmarayla ne kadar övünsek azdır. Allah vatandaşın cebine zeval vermesin. Selamlar...

Yağız 
 31.10.2013 21:00
Cevap :
Katkı ve yorum için teşekkür ederim. Cebimize bereket :)  01.11.2013 12:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 660
Toplam yorum
: 3284
Toplam mesaj
: 140
Ort. okunma sayısı
: 1623
Kayıt tarihi
: 08.12.08
 
 

Allah kimisine “Yürü ya kulum” demiş. Ben onu “Yürü, yaz kulum” anladım. Yürü anca gidersin manas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster