Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Temmuz '07

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
5389
 

Marmaris' in, tatil güzelleri..

Marmaris' in, tatil güzelleri..
 

Filmler seyretmiştik, ’’Elmacı güzeli’’, ’’Karpuz güzeli’’ diye. Biz de ‘’Plaj ‘’ güzeli seçelim dedik. Hazır önümüzde uzanan kumsaldaki Podyumlara bakarak . Her taraf bizim için podyum. Elimizde makine, konakladığımız yerden işe koyulduk.

Bu alışkanlığımız, Selçuk’ taki Efes Festivali’ inden başlar. Okuyucularımıza, başarılı bir festival havası vermek ve hareketliliği göstermek bakımından, arkadaşlarla bu yapay seçime el atıyorduk bazı bazı. Gözümüze kestirdiklerimizi, alkışlar arasında yakalayıp, bir İyon taşı üzerine, sütununa oturtur, başına da zeytin dalından bir taç kondurur, eteklerini de biçimlice açarak ‘’Venüs’’ vari resimler çeker, baş sayfalara korduk. Sayfa sekreteri, ossaat anlardı bu yapaylığı nedense.

Kızcağız, neye uğradığını şaşırırdı. Dünya milletlerinin folk ekiplerinden olurdu bu kızlar. Hiç ‘’Gık’’ ları çıkmazdı .Göğsü, bir körük gibi, bir iner, bir kalkardı. Bir hoş durur , bir hoş bakardı. Elini, ayağını nereye koyacağını bilemezdi. Renkten renge girerdi.

Şimdi Marmaris’teyiz. Bir Sırp’lı bulduk. Annesi ile gelmiş. İsmini hemen koyduk: ‘’Çıtı-pıtı’’ güzeli.18 yaşında. Biraz bizden gibi halleri var. Utangaç. Annesinin dizi dibinde yetişmiş, belli. Elinden tutup, yata doğru götürdüm. Güverteden çekeceğim resmi . Baktım, anası da paldır küldür arkamızdan yetişti. Onu da çıkardık güverteye. Kızının plaj güzeli olmasından memnun. Ama, bu işten kızın haberi yok. Sahi, yok gibi duruyor . Nereye sürüklenirse, ilk önce annesine bakıyor, sonra kuzu kuzu geliyor.

Bir de kumsal güzeli seçelim dedik. Kızcağız, kendi pozunu, kendisi aldı. Biz bir şey demeden. Suların içinde , döndü durdu bir yılan balığı gibi kıvrak kıvrak…Sanki zemberek gibi, bir dolup bir boşalıyordu..Ne zaman sabitleşti, biz de çektik . Rus Margert, hem manken, hem eczacı.

Alman Helga da işsiz güzellerden. Marmaris’e iş aramağa gelmiş Almanya’lardan.Bu kış Marmaris’e yerleşecek gibiymiş.Arkadaşı alıkoymuş kendisini: ’’Memlekete gitmek yok!’’ diye posta koymuş.Almanın canına minnet.

Geldi sıra, Halıcı Otelin havuzuna. Havuz güzeli lazım bize. Restorandayız. Çok kalabalık.Nasıl seçersiniz. Bir tanesini işaretledik Yanına gidip anlattık. Sabahı da havuz başında buluştuk. Baktım, arkadaşını da getirmiş. Ehh! Kırmadık. İkisini birden ‘’Havuz güzeli’’ ilan ettik. Hollandalı ikisi de . İsimleri acayip : ‘ ‘’Jossse’’ ve ‘’Anyesss’’ Bir isimde üç tane (s) var.

Bir de ‘’Üstsüz güzeli’seçimine geldi sıra. Martı Tatil Köyünde, İskelede üstsüz olarak poz verdi İtalyan kız. Ben de ‘’sürsaj’’ yapararak korum diye düşündüm . O zaman yazılı basında olduğu gibi, ’’Sürsaj’’ lı konur bloğa belki. Böylelikle de kareyi tamamlayalım dedik,

İranda bir sansür ekibi varmış.Bir yığın yurtdışından gelen dergilerdeki çıplak kadınların üzeri kocaman siyah kalemlerle çizilir, öylesi sahiplerine ulaşırmış. Ekip halinde harıl harıl çalışırlarmış her Allahın günü, ''Günah yazma Allahım'' diye diye..Bu zikirleri ve de fikirleri ''Essah'' mıdır, bilinmez.

Kız İtalyan.Esmer güzeli . İtalya’da, ’’Baca temizleyicisi’’ imiş.Tatile gelmiş. İyi de etmiş. Bak, Türkiye’de, Marmaris’te ‘’Güzel’’ seçildi. Fena mı? Yaş 21. İsmi Monik . Bacacı’lar da tatile geliyorlar Marmaris’e. Bizim bacacı güzellerinin kulakları çınlasın!..

Hürriyet İzmir Bürosunda iken, Şefimiz vardı.Nejat Seçen.’’Erol Simavi, tatile çıkan insanlar, kendilerini gazetede görmek ister.Görmeli’’ demiş. Biz de sahillere dağılırdık. Bu alışkanlığımız da oradan.

RESİMALTLARI: Güzeller resmigeçidi: ‘’ Havuz, plaj, ve üstsüz İtaalyan güzeli’’ görülüyorlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hiç "plaj" yakışıklısı, "deniz kralı" seçilmiyor:)))

derinmavi.. 
 29.07.2007 17:14
Cevap :
Tüh,hiç aklıma gelmedi.Bir dahakine inşallah seçeriz elbet.Hatırlatman hora geçti.Teşekkürler.  29.07.2007 18:23
 

Havuz guzelleri benim yanima geldiler.Arkadasi ile yazili olanlari anlamadiklari icin cevirmemi istediler. bende cevirdim. Isimleri sss ile ama sadece e-mail adreslerinde oyle. Sana anlatmaya calismislar yanlis anlamadiysam fransizca konusmusunuz pek yanlis anlasma olmus. Sonra size e-mail ( hotmail ) adreslerini vermisler Gercek adresleride uzerinde yaziyormus ( 3 sss ) olmayan insimleri. Raslantnin bu kadari olmur gecen cumartesi yemekte resimdeki arkadaslardan biri ile Turkiye hakkinda konustuk bugun sali 24-07 ellerinde A4 kagidi ile geldiler bize bunu tercume et diye..... Gazateyemi ciktik diye merak etmisler... Marmasite Havuz guzeli oldular ama burada havalarin kotu gidiyor gelin Yagmur guzeli diyelim ... Bu yazdiklarimi arkadaslarda tercume ettim :))

bulent ozenates 
 24.07.2007 23:51
Cevap :
Bülent Bey Kardeşim.Turizmde seri marmaris yazıları arasınde bir Havuz güzeli seçtik.Burası doğr.Fransızca konuştum onlarla.Hollandalılar.Bu dili pek az bildikleri için,anlaşamadık.Kendileri,dediğiniz gibi E-Posta adreslerini verdiler.Ve blog yayınlanınca,adreslerine postaladım.Oradaki yazıların hepsi onlara ait değil ki.Elbet merak ederler.Siz anlatsaydınız.Bir daha görürseniz.Memleketteki gazetecilerin hiç işi yoktur.Canları sıkılınca güzel seçmekle meşgul olurlar.Lütfen söyler misiniz o kızlara nerede rastladınız.O Hollandalılar,hala Marmaristeler mi?.Siz nerede rastlaştınız onlarla? Marmariste mi?.Selam ve sevgiler.  25.07.2007 15:24
 

Muzaffer ağbi güzel çalışmışsın, sana yakaışanda bu ellerine, objektifine sağlık kendine iyi bak en derin saygılarımla..

Mehmet EREN 
 10.07.2007 21:51
Cevap :
Teşekkür ederim Mehmet Kardeş.  11.07.2007 0:31
 

Siz her kareye bir yazı döşeneceksiniz gibi geliyor bana... Eeeee bu caanım fıstıklara da bu yakışır, di mi ama ?Artık bacacıları, sirpları, italyanları bekliyoruz efendimm merakla. Şeyyyy bu fotodaki hangisi idi ? Ve de raytinglar nasıl bu arada:))) Sevgiler

Neşe İleri 
 10.07.2007 10:52
Cevap :
Dediğiniz gibi.Resim tasdik için bekliyor.Sırp güzelini ben soymadım ki.''Soyunuk'' buldum onu.Gel dedim,geldi.''Git'' dedim,gitti.Blogun internet adresini de verdim.''Tık'' layıp,kendi resmini ve yazısını görsün diye.(Bir tık da ordan kazandım) Şaka şaka.Ben reyting.Olmam da.(Sorduğun için yazıyorum zaten) Başta Pirmete,serap ve sizler beni okuyun) yeter.Üç kişi yeter bana.''Fıstıkları'' soruyorsun.O kadar çeşitli ki.Hangi birisini saysam: ''Lokumlusu var,antebi var,kaymaklısı var'' Fıstıklar kendi içlerinde de çeşit çeşittir.Şimdi onları da sayarsam,günaha girerim.Ha,bacacı İtalyanı arıyorsun sayfada.Onaylanırsa,''uçları'' ben sansürledim,blog idaresinden önce.Elimi çabuk tuttum.Kız Etna dağının olduğu memleketten.Nerden mi anladım?Bak,şimdi onu da mı söyliyeyim yani..Sen beni günaha mı sokacaksın?! Şu kadarcık ipucu vereyim, ''Bıngıl''ları hiç durmuyordu.Az daha makinenin camı çatlayacaktı.Bir ara duraklar gibi oldu da çekebildim.Eee,ne de olsa kız ''Vezüv' lü ablası! Saygı ile..  10.07.2007 11:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 900
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster