Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
495
 

Marmaris Festivali...

Marmaris Festivali...
 

Marmaris Uluslararası Denizcilik ve Bahar Festivalinin dördüncü ve son gününde Marmaris, hem eğlenceye doydu, esnafın da biraz yüzü güldü. Bu arada da Belediye Başkanı Ali Acar da günah çıkartmış oldu bir nebze. Zira Marmarisin yerlisi olan Başkan Acar'ın usulsüz nizamsız yapı ve icraatlara vize vermemesi sonucu bir çok dükkanın kepengi inik. Ve esnaf başkandan ürküyor. Zira dediğini yapıyor. Deniliyor ki en büyük açmazları kendi memleketlilerine uyguluyor. Tutumunu acımasız ve sert' buluyor Marmarisliler. Bir dahakine seçilir mi? Belli değil. Kimilerine göre o, yeniden başkan. Zira alternatifi yok! Başkanın en son icraatı, 3 yıllık Pizzacının en üst katının yıktırılması. Bina cascavlak ortada. Ruhsat verilirken neden bu fazlalık görülmedi de şimdi mevsimin ortasında bu yıkım işi neden? Kimse bir şey bilmiyor.

Eski başkanlardan farklı olarak, festişval, yerel şenlik havasında tertiplenmiş. Muharrem Elgin zamanında da öyleydi. Şehirde dedikodular yaygındı. Yerli artistlerle göbek sefaları, çılgın partiler tertiplenmesi ayyuka çıkmıştı. Adamın burasına kadar getirdilerdi. O da öbür seneler şenlikl menlik tertiplememişti. Doğrusu da buydu.

Bu yılki şenlikte neler yoktu ki...Sokak aralarından caddelerden, denizlerden evlere taşınan şenlik hareketliliği, kıştan çıkan Marmarislilerin yüzünüğ, esnafla beraber güldürdü. Bu YIL Marmaris çok geç uyandı kıştan. Daha dükkanını açmayanlar var.Tadilatını yeni yeni yapanlar var.Geçen yıl oda bulunmazdı kalacak.Bu yıl bomboş.

Okullardaki öğrenciler sanki sözleşmişcesine Marmariste buluşmuşlardı. Yabancılar böyleliklşe azınlıkta kaldılar.Yat Limanındaki Tramplen atlama Milli Takım gösterileri, yüzme şampiyonaları, sokak basketbolü, yağlı direk etkinlikleri, dalma, yelkenciliklerinin yanısıra kumdan kale yarışmaları, en iyi barmen yarışması senkronize Yüzme Milli Takım 'Su balesi' gösterileri, fener alayları, en iyi barmen yarışmsı Ateş gecesi etkinliği, shovları iler renk katan korsan gecesi ve de balık tutma yarışmaları gibi ilginç eğlenceler festival boyunca sergilendi.


On ayrı milletin katıldığı folk gecelerinde, Gürcistan ve Rus folklör ekipleri de Türk Folklörcüleri, gösterilerde ter döktü. Marmaris Şenliklerinde herkes eğlencelere doydu.Esnafın morali yükseldi. Konserlerle, özel gösterilerle sportif ve sanatsal etkinliklerle renklenen Marmaris, böylelikle sezona etkili bir giriş yaptı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şu kızların elbiselerinin kırmızısını sevdim:) Biz de, bir kaç günce arkadaşımızla naçizane "Ölüdeniz" buluşmamızı yaptık:) Sevgiler, Ölüdeniz mavileriyle.

derinmavi.. 
 20.05.2008 16:58
Cevap :
Gel mavileri takas edelim.  22.05.2008 21:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 883
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster