Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Şubat '08

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
2365
 

Martı

Martı
 

MARTI,SİZİ ÖZGÜRLÜK VE MUTLULUĞA GÖTÜRECEK BİR KİTAP...


Havalar soğuk, sıcak bir köşede oturma şansınız varsa, yapacak başka bir şey bulamadıysanız, son günlerde biraz da içiniz sıkıldıysa benim gibi, belki kütüphanenizde var olan, ama uzun zamandır okumadığınız bir kitap varsa o ada "MARTI" ysa, tam zamanıdır derim, okumanın.

Ola ki evinizde yoktur, o zaman hiç üşenmeyin, uzun zamandır takmak isteyip de, arabayla gidip geliyorum sıcak olur diye takmadığınız güzel berenizi takın başınıza, kaşkolünüzü de sarın boynunuza, çıkın sokağa. En yakındaki kitapçı demiyorum, çıkınca göreceksiniz, biraz uzaktaki kitapçıya da gidebilirsiniz zevkle.

Kendinize bir iyilik yapın bu gün, "MARTI" yı alın, dönüşte bir de simit alın, ben en kolay ve basit olanı söylüyorum, yiyecek konusunu abartabilirsiniz de, ama ne olur bir de çiçek alın kendinize, öyle "sevgililer günü gelse de sevdiceğim bana bir demet çiçek alsa" diye beklemeyin, bu gün de siz, sizin sevgilisi olun ve ödüllendirin kendinizi, nergisin tam mevsimi, ya da küçük bir saksı çiçeği de olabilir.

Dönüşte, kaşkolünüzün püsküllerini savura savura, gülümseyerek, sekerek döneceksiniz evinize. Ben falcı falan değilim ama böyle olacağını deneyimlerimden biliyorum.

Eve döner dönmez kendinize sıcak bir içecek, güzel bir müzik hazırlayıp, evinizin en sevdiğiniz köşesine kurulup Martı'yı okumaya başlayınca, simit yemeye bile vakit bulamayacaksınız emin olun.

MARTI, benim "silah zoruyla okutulması gereken kitaplar" listemin ilk beşinde yer alır. Benim şiddet ve silah içeren tek düşüncem de budur zaten.

Yok yok, öyle silah zoruyla okunacak kadar kötü bir kitap değil, aksine, pek çok kişi severek okumuştur eminim, benim sözüm okumayan, okumak istemeyenlere...

Yani şunu demek istiyorum; içiniz sıkılmış, yaşama sevincinizi yitirmiş, hedeflerinizden şaşmış, ya da yorulmuş olabilirsiniz, haklısınız.

Ama toparlanmamız lazım biliyorsunuz, titreyip kendimize gelmemiz gerek, moral ve güç depolamalıyız.

Onun için Martı'yı okuyun, en kısa zamanda, ilk fırsatta!

MARTI: Richard Bach; Çeviren: Kader Ay Demireğen; Fotoğraflar:: Russell Munson
Epsilon Yayınları;
İstanbul, 1994, 13.5 x 19.5 cm, 92 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
ISBN No: 9753310080

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Martı Jonathan'ı ve öyküsünü küçük dostlarıma anlatırım ve tavsiye ederim.Teşekkürler tekrar hatırlattığınız için. sevgiler

Meral Yağcıoğlu 
 11.02.2008 12:40
Cevap :
Rica ederim ben de bu güzel paylaşımlarla çok mutlu oluyorum,sevgiyle,sağlıcakla kalınız...  11.02.2008 21:04
 

Martı Jonathan Bach. Eğer yanlış hatırlamıyorsam. Benim kütüphanemde olacaktı. Yorumu bitirir bitirmez tekrar gözden geçireceğim.:) Sevgilerimle...

Parlak Işık 
 09.02.2008 18:36
Cevap :
Ne kadar mutlu oldum bilemezsiniz:) Sadece ama sadece iki kişi bile okumaya,ye da yeniden okumaya karar verdiyse,ben çok önemli bir şey başardım sayarım kendimi. Sağolun yüreklendirdiniz beni:) Sağlıcakla kalınız...  09.02.2008 19:38
 

Silah zoruyla kitap okutmak, hariksınız ya.Tamam bende okuyacagım... Yazın okuyacağım kitaplar çoğaldı, galiba yazı okuma günleri adı altında yaşayacağım. Bu aralar çok iyiyim tam tamına 3 kitap okudum biri klasikti, istanbul da olduğum süre de kitap okurum. moral ve güç depolamak.. SEVGİYLE..

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 09.02.2008 16:47
Cevap :
NE MUTLU BANA:) Bir insanı gülümsetebildiysem,ne mutlu bana:) Sevgi dolu kucaklar:)  09.02.2008 17:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 98
Toplam yorum
: 150
Toplam mesaj
: 45
Ort. okunma sayısı
: 734
Kayıt tarihi
: 24.06.06
 
 

Okuyan, gözlemleyen, yorumlayan, öğrenmeye ve öğrendiklerini uygulamaya çalışan; doğayı, insanları, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster