Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ağustos '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
731
 

Masal

Masal
 


Gece indi. Zifiri bir karanlık abandı şehrin üzerine. Tüm ağırlığıyla yüreğime. Saçlarımın kızıllığına başka bir yaşamın kokusu bulaştı.

Bir yalanın ipleriyle örülmüş bu şehir. Bir yalanın iplikleri iğnelenmiş yüreğime. Söküldükçe tüm pislikleri çıkıyor gün yüzüne. Söküldükçe tüm yaşanmışlıklar gözlerime vuruyor. Söküle söküle “gerçek” bir sözün kalmıyor. Suskunluğun kaçışına yansıyor.

Haydarpaşa’dan kalkan son trene yetişiyorum nefes nefese. Bu şehir seninle uyuşmuyor artık. Adın bu şehre yakışmıyor. Bindirip de evine geri yolluyorum bu şehri yüreğimden. Koskoca bir boşluk kalıyor senden geriye. Sesim sokaklarda yankılanıyor. Yeni bir şehir kurmam lazım şimdi bu yürekte. Biliyorum.

Bir İstanbul masalı yaşadı gönlüm. İstanbul’u bir masal gibi yaşadı. Başka bir şehrin kahramanıydı özlenen. Yürekte beklenen. Masalların sonu güzel biter, bitmeli. Benim masalım sona ermedi ama. Bir kahramanın ayaklarına dolanıp kaldı. Bu kahraman benim masalıma yakışmadı.

İlişikteki hayat bana ait değildir. Ben hala rapunzelim. Kısa ve kızıl saçlı. Sözde kalan kahramanlıklara değil sadece yürekten yaşanan masallara inanırım...

Son...*Anadolu'da bir kızım var, öğretmen olacak" projesi için;
http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=45243

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yeni kuracağın şehir imar planına uygun olsun ha!... Valla arkadaşım markadaşım demem, basarım cezayı ona göre!... Biliyorsun bundan sonra gecekondulara af da yok. Aman bir de şeye dikkat et... Hımmmm... neydi? Ha buldum. Dere yataklarına. Sakın dere yataklarına ev kurma, mahalle kurma, ben yıkmasam bile sel alır, sel almasa el alır. Üfff be... En iyisi Genel Kurmaya yakın yerlere tezgah aç sen, sağlam olur. Deprem meprem riski de olmaz. Ya da full kasko yaptır. Ne bu be. Bu yaşta. Biraz gülün artık ya. Bak ben de kaptırdım gidiyorum yine. Yorum blog dan uzun oldu vallahi. Stop! Durmalıyım! Durmalıyım! Allaahhhh frenler tutmuyor. El freni... El freni nerde. Allah o da elimde kaldı. Craasshhh, Güm. Tüh gitti bizim güzelim araba. İnşallah evde kimse yoktur:))

Ayrıntıda gezinmek 
 06.09.2007 0:34
Cevap :
:)) ben sana planı yollayacağım merak etme. henüz maket üzerinde tasarı aşamasında :))  06.09.2007 19:04
 

"Verdiğimiz anlamın gerçekten değer bulduğu ve anlam kattığı masallar dileği ile.." demişsiniz bir yoruma cevaben. İşte bütün mesele bu..

Nilgün Akad 
 01.09.2007 22:04
Cevap :
evet aynen öyle :)) çok teşekkürler ve yürekten sevgiyle...  03.09.2007 9:04
 

Bu masalın mı yoksa sözde kalan kahramanlıklara dair tüm masallarının sonu mu ? Sanki gerçekten son nokta konulan yaşamlar var gibi bi yerlerde...Yepyeni başlangıçlar için. yepyeni masallar, yepyeni yürekler ...sevgiler küçüğüm

Neşe İleri 
 30.08.2007 23:15
Cevap :
sona ermesi gereken, nokta konması gerken herşey için diyelim biz o halde neşe'm. ve dediğin gibi yeni masallara, yüreklere, yaşamlara kapımız her zaman açık :)) sevgiyle öpüyorum yüreğinden...  31.08.2007 9:08
 

hayatların, yürekten yaşanan masallarına yakışan kahramanların şerefine kaldırıyorum kadehimi. Yüreğine sağlık:) Sevgiler

Haşim Arıkan 
 30.08.2007 13:26
Cevap :
ben de kendi kadehimle eşlik ediyorum sana sevgili abicim...asıl senin yüreğine sağlık...  30.08.2007 18:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 3111
Toplam mesaj
: 623
Ort. okunma sayısı
: 958
Kayıt tarihi
: 27.01.07
 
 

30’ lu yaşların ağırlığında geçiyor artık yaşam ama teğet geçerek, ama kurcalayıp didikleyerek...İst..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster