Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Kasım '09

 
Kategori
Üniversiteler
Okunma Sayısı
1047
 

MaSCo-2010

MaSCo-2010
 

Son günlerde eğitim sistemimiz çok eleştiriliyor olsa sizlere "hala umudumuz varmış" dedirtmek istedim. Hem kendi üniversitemi tanıtmak hem de bilimsel faaliyetlerimiz hakkında bahsetmek için tanıtım yapmak istedim.

Bu yıl 10.'su düzenlenecek olan MaSCo(Marmara Student Congress) ilk başlarda bilimsel içerikli araştırmalara dayanıyordu ve sadece üniversitenin kendi içinde olan bir Öğrenci Kongresiydi. Son zamanlarda ulusal nitelikte olmuş ve diğer üniversitelerin de projelerini sunmalarına fırsat vermiştir. Aslında birçok üniversitede bu tür araştırmalar yapılmakta, ama bu yıl özellikle 10. yılı olması sebebiyle MaSCo büyük bir organizasyon olarak planlandı. Etkinlikler Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Kampüsünde düzenlenmektedir.

Araştırma Projeleri, öğrencilerin(çoğunlukla) tıpta yaptıkları bilimsel araştırmaları kapsamaktadır. Marmara-Tıp(1, 2, 3. sınıf) öğrencileri ICP(Klinik Uygulamaya Giriş) dersinden dolayı araştırma yapıp bunu sözel-poster sunmak zorundadır. Sözel ve Poster sunumu olarak 2'ye ayrılması, dışarıdan katılanlara herhangi birini seçme hakkı tanınmaktadır. Katılım ücretsiz olup, çeşitli aktivitelere de ücretsiz olarak katılınabilecektir. Bu yıl düzen biraz daha değişecek ve il dışından misafir ağırlama olanaklarını deneyeceğiz(Umarız gerçekleşir)

Atölye çalışmaları, öğrencilerin moderatörlüğünü üstlendiği çeşitli faaliyetlerdir. Eski yıllarda, tıp eğitimi, ebru, ahşap boyama, plates, electron mikroskobu, ameliyathanede bir gün ve birçok workshop uygulamaları yapılmıştır. Bu yıl da revizyon yapılacak ve yeni-eski workshoplar sunulacaktır.

Konferanslar ve paneller, tanınmış isimler tarafından okulumuzdaki salonlarda çeşitli konferanslar verilip, paneller düzenlenmiştir. Gün sonunda da konserlerimiz olmaktadır.

Ayrıca Kongre sırasında, yiyecek ve içecek ikramları olmaktadır. Kongre öncesi düzenlenen Kermes ile Kongreye kaynak olmakta, öğrencilerin olgunlaşması ve sorumluluk sahibi olması sağlanmaktadır.

Bu yıl farklı olacağımızı düşünerekten ilgilen kişiler, firmalar(sponsorluk-promosyon) bizleri web sitemizden takip edebilirler.

Düzenleyen: MarmaraMedClub( www.marmaramedclub.com)

Detaylı Bilgi: www.mascocongress.com

Masco-2010(17-18 Mayıs)

Ben de İletişim ve Tanıtım Alt Kurulu'ndayım. Bana da özel mesajla ulaşabilirsiniz...

Tıpla ilgilenen herkesi bekliyoruz. Sadece proje sunmak için değil, gezmek için de gelebilirsiniz :)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 131
Toplam yorum
: 123
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 3158
Kayıt tarihi
: 10.04.09
 
 

Marmara Üniversitesi, Tıp Fakültesi'nden mezun... Tıp Fakültesi'nden her şey çıkar, arada doktor ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster