Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Haziran '07

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
711
 

Maskelerin arkasındaki yüzler

Maskelerin arkasındaki yüzler
 

Hayat yolunda her birimiz her rol için farklı bir yüzle farklı rolleri oynarız. İnanmadığımız şeyleri başkalarına inanıyormuşuz gibi gösterebiliriz. Hatta kendimize bile... Gerçekte istediğimizi söylediğimiz şeyler gerçekten istediğimiz şeyler olmayabilir.

Kim olduğumuzla dışarıya yansıttığımız farklı olabilir. Bu farkı fark etmekte yarar vardır. Kendimizin ne olduğunu ve ne olmadığını böylelikle keşfedebiliriz. Değişik maskeler takma özgürlüğüne sahibiz.

Maske takmak o kadar da kötü birşey değildir. İstersen takma karşındaki insanlar seni çabuk keşfedince çok enteresan gelmiyorsun hatta sıkıcı bile olabilirsin. Bizlere öğretilen hareketlerimizle düşünçelerimizin birbirini doğru yansıtması gerektiği, hatta sevgili Mevlana' nın en popüler sözü ' olduğun gibi görün, göründüğün gibi ol' Galiba bu sözün doğruluğu da o devirler için geçerliydi. Ben nostaljik takıldığım için hala bu güzel söz kalbimde revanjta... Buna rağmen önyargılı değilim maske takanları kabullenebiliyorum. Kendilerine göre haklı olabilirler.

Düşünün bir kere, içinizdeki tüm duyguları , zayıflıkları karşınızdaki insan biliyor. Sizi bildiği için iyi niyetinizi kötüye kullanma ve suistimal etme avantajı da çok fazla. Ben onun için diyorum ki maske takmak her zaman kötü değildir. Değişik maskeler bile takabilirsiniz. Asıl önemli olan maskelerin arkasında kalan yüz. Onu yeterince tanıyabiliyormuyuz? Tanıyorsak eğer, o tanıdığımız yüz bize sevgiyle mutlu bir şekilde gülümseyerek bakabiliyor mu?

Gürsel Selçuk bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızın içeriği çok güzel.Yanlız bence maske farklıdır gizem farklıdır.Bende gizemli olmak taraftarıyım.Yüreğinize sağlık

roji 
 25.06.2007 9:52
Cevap :
Haklısınız ama her şeyi birbirine karıştırıyoruz.  25.06.2007 9:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 51
Toplam yorum
: 121
Toplam mesaj
: 60
Ort. okunma sayısı
: 945
Kayıt tarihi
: 24.05.07
 
 

Herkes bu evrende bir şekilde var olmaya çalışıyor. Kimi güzelliğiyle, kimi zenginliğiyle, kimi resi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster