Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Haziran '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
328
 

Maskeli Balo...

Maskeli Balo...
 

Hayır yani anlayamıyorum zaten zor olan hayatı daha da zorlaştırmaya ne gerek var ?

Çok mu zor maskesiz insan içine çıkmak ? Maskesiz dolaşan insanları maskelere sokma çabanız neden ? Aglayana güçsüz, gülene çok rahat damgasını vurma yetkisini kim verdi size ? Acıyı saklamak neden ? Mutluluğu paylaşmak varken gizli yaşamak neden ?

Sıyrılın gitsin şu maskelerden artık. Şu sürekli bir şeyleri söylemeyi kendine görev edinmiş insanlar ne derse desin arkanızdan umursamayın. Acınız varsa ulu orta dökün gözyaşlarınızı ve mutluysanız mırıldanın bütün aşk kokan şarkıları.

Öfkeliyseniz birine öyle susup kalmayın gidip bağırın çağırın yüzüne karşılığında her türlü tepkiyi göze alarak. Öfkenizi döktükten sonra bi de arkasından ''Seni kırdıysam özür dilerim'' cümlesini çakın ki vicdanınız bir kalp kırdın sinyalini durdursun.

Seviyorsanız birini gidip söyleyin. Ötesini düşünmeden sadece ''Ben Seni Seviyorum''... Sevilen insanında bunu bilmeye hakkı var. O sizi sevse de sevmese de siz sevginizi paylaşın. Gerisini Allah'a bırakın.

Affedin, kızın, sayıp sövün, sevginizi paylaşın, acınızı yaşayın. Duygularınızdan kaçmayın. Allah o duygulardan kaçın diye hissettirmiyor size o duyguları.

Ve henüz duygularından kaçmayan, bütün duygularını çekinmeden yaşayan kişiler varsa çevrenizde en azından bırakın da onlar maskesiz gezsin şu maskeli maskeli baloda... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 406
Kayıt tarihi
: 06.06.14
 
 

2 Mayıs 1991 Şanlıurfa doğumlu, Harran Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster